Автор Тема: Гетобластери и друга стара аудио техника  (Прочетена 341176 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 06, 2013, 12:32:28
Отговор #480

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Интересно като премахнат аналоговата ефирна телевизия тези реликви ще могат ли да работят с цифров декодер? За съжаление от нашата Опера е останала само табелката, явно като дете ми е харесала и съм си я свалил :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Май 06, 2013, 15:11:39
Отговор #481

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Интересно като премахнат аналоговата ефирна телевизия тези реликви ще могат ли да работят с цифров декодер? За съжаление от нашата Опера е останала само табелката, явно като дете ми е харесала и съм си я свалил :)
Никакъв проблем Митак , само декодера да има възможност за конвертиране на метров обхват( моя има).Апропо .,  аз си пазя
нашия Опера 3 - най масовия модел.
Знамя 58 , както и Темп 3 и Рубин 102 са първите съветски/руски приемници внесени у нас ( в малка серия)Те са още по ,,дебели'' от Операта - ъгъла на отклонение на лъча на кинескопа им е 70 градуса ( на Операта е 90) при еднакъв диагонал на кинескопа- 43 см. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 07, 2013, 19:52:43
Отговор #482

Неактивен победовод

  • Публикации: 838
Никакъв проблем Митак , само декодера да има възможност за конвертиране на метров обхват

Не Кирчо,така както казваш ти е много лесно,за да е вярно.А както знаеш при ретро колите лесни работи няма,при сандъците също.
На въпроса,всички телевизори от епохата на Знамето и Операта и след това с 12 канален превключвател приемат в метровия обхват и нямат AV вход.Затова им трябва сет топ бокс с RF модулатор.В България се продава само един модел с RF модулатор,но модулатора е настроен към дециметровия обхват.И  директното включване на сет топ бокса към сандъците отпада автоматично.Има три варианта на решаване на проблема без да пострада автентичността,двата вече ги имам,имам готовност при необходимост да направя и третия.
Отделен въпрос е,че този който е взел парите за рекламата на цифровизацията не се е постарал изобщо да осветли хората за какво става въпрос.Първо,сет топ бокса не е никакъв декодер,защото не декодира нищо.Чисто и просто е един приемник, който приема цифров сигнал и го преобразува в аналогов.Отделно трябваше по ясно да се разясни на хората,че за телевизорите които имат дециметров обхват,но нямат AV вход,е необходим строго определен приемник.За да не се налага после да купуват друг.Такива телевизори все още се гледат .
Иначе телевизори от типа на Знамето и Операта се гледат само от любители когато им е кеф,болшинството от тези любители са наясно какво трябва да направят след цифровизацията,за да си гледат цифрова телевизия на сандъците,на тях рекламата не им е нужна.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Май 07, 2013, 21:36:59
Отговор #483

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Не Кирчо,така както казваш ти е много лесно,за да е вярно.А както знаеш при ретро колите лесни работи няма,при сандъците също.
На въпроса,всички телевизори от епохата на Знамето и Операта и след това с 12 канален превключвател приемат в метровия обхват и нямат AV вход.Затова им трябва сет топ бокс с RF модулатор.В България се продава само един модел с RF модулатор,но модулатора е настроен към дециметровия обхват.И  директното включване на сет топ бокса към сандъците отпада автоматично.Има три варианта на решаване на проблема без да пострада автентичността,двата вече ги имам,имам готовност при необходимост да направя и третия.
Отделен въпрос е,че този който е взел парите за рекламата на цифровизацията не се е постарал изобщо да осветли хората за какво става въпрос.Първо,сет топ бокса не е никакъв декодер,защото не декодира нищо.Чисто и просто е един приемник, който приема цифров сигнал и го преобразува в аналогов.Отделно трябваше по ясно да се разясни на хората,че за телевизорите които имат дециметров обхват,но нямат AV вход,е необходим строго определен приемник.За да не се налага после да купуват друг.Такива телевизори все още се гледат .
Иначе телевизори от типа на Знамето и Операта се гледат само от любители когато им е кеф,болшинството от тези любители са наясно какво трябва да направят след цифровизацията,за да си гледат цифрова телевизия на сандъците,на тях рекламата не им е нужна.
Е Жоро , явно конвертиране в чист вид на метров обхват няма да има. В чист казвам.Сега си спомних че разпределението на
честотите на 12 - те метрови телевизионни канала по стандарта OIRT ( за бившите соц. страни от Европа) и CCIR( за Западна Европа)
се различава с около мегахерц честотна лента , така че тук унификация и конвертиране е нвъзможна.
Обаче дециметровият обхват е еднакъв за цяла Европа , така че е както казваш ти с RF - out - а.

Жоро , я сподели тук за пинизите. :)
« Последна редакция: Май 07, 2013, 21:39:23 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 08, 2013, 19:18:19
Отговор #484

Неактивен победовод

  • Публикации: 838

Жоро , я сподели тук за пинизите. :)

Кирчо,днес разглеждах форума и видях че някой ми е изтрил публикациите в една от темите.А публикациите преди моите и половин дузина след това,касаещи един  и същи казус по който бях писал и аз си стоят непокътнати.И тъй като не се усещам да горя от ентусиазъм да доставя удоволствие на този някой евентуално пак да ми трие публикациите,всичко каквото те интересува ще го научиш лично,като се видим пак,живот и здраве и добър късмет след някой и друг ден.
«Волга» — единственный автомобиль, способный передвигаться, будучи неисправным чуть менее, чем полностью.

Юни 02, 2013, 05:10:38
Отговор #485

Неактивен admin

  • _sys
  • Публикации: 1013
HD

:)

Юни 24, 2013, 23:34:41
Отговор #486

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Чисто ново Хитачи авторадио с говорител и антена  :D

http://prodavalnik.com/retro-avto-radio-hitachi-komplekt-s-antena-i-govoritel-i26316181


Продавам ретро комплект Хитачи - авто радио, високоговоител и антена

Модел WM 870 E

Година на производство:  1968-1976

Състояние: Ново

Радиото, антената и говорителя са отлично съхранени. За толкова години е вадени 3-4 пъти от опаковката си, а днес 24.06 го пуснах за първи път. Работи, хвана някаква румънска радиостанция с антената в стайна обстановка и панелно обкръжение :) Отличен външен вид, никакви поражения по металната и пластмасовата част, гумените врътки са като нови, потенциометрите въртят равномерно, без пръщене и т.н. В комплекта има и монтажните планки, болтова, гайки , шайби и видички. Хартиено описание / ръководство за монтаж и ел.схема.

Единствен минус-състоянието на хартиената опаковка, видно на снимките

Смятам, че няма други останали в това състояние. За невярващите, напишете в Гугъл WM 870 Е и вижте какво ще се намери - единствено линк към каталог на стара радио техника и на всичкото отгоре снимките вътре са мое дело..

Ето го   http://www.radiomuseum.org/r/hitachi_3_band_car_radio_wm_870e.html


Юли 20, 2013, 20:06:48
Отговор #487

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Та след последната придобивка /А77/ да покажа до какво стигна системката ми -
Върховият аналогов тунер ct1641, топ за годината си амп cv1600, топ дека на чистачки а не на диоди с819, сд1050 и един от най-големите гЪрмофони 1249  :)







След какви ли не проби и грешки в момента Braun като колони най-добре свири с Дуалите, под тях са небезизвестните хай енд B&W DM7 mkII и имам още едни правени с 12-ки от братята китайци



Та ако има фенове на Дуала ми се намира една цяла системка с топ ъф дъ топ дека на фирмата с едни не лоши колонки които свирят прилично с швабската техника.

Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юли 21, 2013, 15:43:40
Отговор #488

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Много яка колекциика ! Особено Ревокса  >:D

Аз смених старите MB quart с малко по-висок клас същата марка.Иначе и тях продавам де  :D


Юли 24, 2013, 18:37:11
Отговор #489

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Много стилно се е получило с тези бели колони.Харесва ми комбинацията.