Автомобили > Исторически бележки за Японски автомобили

Първата Тойота

<< < (2/2)

USfan:
Eдно много интересно каране на крайно рядък извън територията на Япония кола- Сенчъри.
За няколко десетилетия наред, това бе топмодела на концерна, дълго време и непродаван въобще извън страната.



USfan:
Да, здравината на по-големите Тойоти, и особено на 6 и 8 цил. Лексуси, е извън съмнение. Кръстосвал съм с такъв подобен, но малко по-ранен Лексус ЛС400 Британския остров, в общ пробег от над 2000 мили, и колата не мръдна.
Няма загряване, няма нищо, а беше на над 300 000 мили сигурно.

Въобще, страшни са тия Лексуси.
Най-добрата, която може да се вземе на старо луксозно кола е, без съмнение.

USfan:
Eдин от най-качествените и основополагащи спортни модели от 60-те години, и то не само в японското и спортно автомобилостроене, е поръчания от Датсун, разработен от Ямаха, и накрая продуциран от Тойота- 2000 ГТ.

USfan:
Както споменах в друга тема тук, тия дни покарах един 2001 Лексус 430 СЦ, който представлява нещо като директен конкурент на големите роадстери СЛ на Бенц оттогава.

След известен опит с него /утре ще го карам и до провинцията/, бих казал, че трудно може да се намери в историята на автожурналистиката по-идиотско и бомбастично изказване от това на Дж. Кларксън преди 2 десетилетия, като пробва новия тогава СЦ роадстер.

Всъщност, и на каросерия, и на интериор, го намирам Лексуса СЦ за по-качествено изработен и сглобен, а и държелив в течение на годините, от един пост-2001 в230 Бенц СЛ, и даже една идея по-прецизен на кормуване, а и на окачване, от Бенца.

Като цяло, доста добър гранд турер, и реален предшественик на висините, които Лексус ще достигне по-късно в динамично отношение с иконата с 10 цил. мотор ЛФА, както и с високооборотния атмосферен 8 цил. мотор в РЦ-Ф и ЛЦ 500.





Това е наследника на СЦ, актуалния ЛЦ 500, който от тази година го има и като отделна кабрио версия.

https://www.lexus.com/models/LC



USfan:
От Лексуса СЦ430 дето го ползвам най-вече на дълъг път, съм толкова доволен, че примерно след 10 години, ако сме живи и здрави, бих го сменил с някой подобен ЛЦ500, стига цените му на старо да станат по-умерени.
Страхотна кола изглежда, а това че е още с атмосферен осмак мотор, го прави адски привлекателен за мен.

&ab_channel=JayEmmonCars

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия