Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 922939 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 16, 2012, 11:03:06
Отговор #210

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Да продава се от доста време ако колата е в движение и клекне още малко с цената вече ще е оферта ;)
Пешо да те питам знаеш ли с кой мотор е двувратката смисъл интересува ме дали е V8 или 6-так???
Също така много е важен въпроса дали е със задно или с предно?!?
Ако някой знае подробности около тоя Кадилак ще се радвам ако сподели :) :) :)
Много ми харесва точно тая предница с правоъгълните фарове уникална е! Не е като великите му предшественици но пак е красив  >:D
Да, много е красива, още е ръбеста и е посл Елдорадо със стъкла без рамки.
Ами то ясно че е 8-мак.
Кадилаци никога преди края на 90-те не е имало с 6 цил мотори.
Само осмаци са били. А е имало и 4 цил гадни на база Аскона- Симарон модели, правени през 80-те. Тази конкретната кола е с базовия моно инжекция 4,1 осмак.
Доста съм се возил на нея, и бих казал че се набира прилично за 120 коня, или колкото там му дават на тоя мотор.
Моя бившия Кади Флитууд беше сходна година, и беше с такъв мотор, ама вече 130 и нещо коня.
Той собственика Тихомир и беше и присадил и АГУ, и на Газ екстра си вървеше Елдото.  :))

Май 17, 2012, 11:49:15
Отговор #211

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Да продава се от доста време ако колата е в движение и клекне още малко с цената вече ще е оферта ;)
Пешо да те питам знаеш ли с кой мотор е двувратката смисъл интересува ме дали е V8 или 6-так???
Също така много е важен въпроса дали е със задно или с предно?!?
Ако някой знае подробности около тоя Кадилак ще се радвам ако сподели :) :) :)
Много ми харесва точно тая предница с правоъгълните фарове уникална е! Не е като великите му предшественици но пак е красив  >:D
Да, много е красива, още е ръбеста и е посл Елдорадо със стъкла без рамки.
Ами то ясно че е 8-мак.
Кадилаци никога преди края на 90-те не е имало с 6 цил мотори.
Само осмаци са били. А е имало и 4 цил гадни на база Аскона- Симарон модели, правени през 80-те. Тази конкретната кола е с базовия моно инжекция 4,1 осмак.
Доста съм се возил на нея, и бих казал че се набира прилично за 120 коня, или колкото там му дават на тоя мотор.
Моя бившия Кади Флитууд беше сходна година, и беше с такъв мотор, ама вече 130 и нещо коня.
Той собственика Тихомир и беше и присадил и АГУ, и на Газ екстра си вървеше Елдото.  :))

Мерси за отговора вуйче много съм зле вярно че Кадилак нямат 6-так до споменатите от теб години  ^-^ изобщо не се замислих като зададох въпроса си.
Classic Cars

Май 17, 2012, 20:56:29
Отговор #212

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Да Елдорадото е 4,1. Според мен всяка цена над 5000-6000 лева за тази кола не си заслужава предвид от колко време е търкаляна в България.
Иначе аз съм карал Севир с Ролсовата задница с този мотор в щатите. Беше много лачен - бордо с бордо плюш, но на ускорение беше трагедия. Той е малко по тежък от Елдорадото. После като се прибрах в България разбрах че този севил се самозапалил в движение и изгорял :o

Май 18, 2012, 10:06:04
Отговор #213

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850

Опс абе всъщност аз малко те подведох.
В средата на 90-те, ако трвябва да сме по прецизни, значи -45 години преди ЦТС, се появява Кади с 6 цил мотор.
Това е Катерата, тя е ребаджвана Опел Омега Б, с 3 литрови ве-6 мотори.

Да Елдорадото е 4,1. Според мен всяка цена над 5000-6000 лева за тази кола не си заслужава предвид от колко време е търкаляна в България.
Иначе аз съм карал Севир с Ролсовата задница с този мотор в щатите. Беше много лачен - бордо с бордо плюш, но на ускорение беше трагедия. Той е малко по тежък от Елдорадото. После като се прибрах в България разбрах че този севил се самозапалил в движение и изгорял :o

Хаха, весел, абе някой знае ли и квои стана с черната Ролс задница Севиля 4,1 , дето седеше преди наКапитолия без мито и със счупен джам, и аквариум с рибки вътре?  :))
 Дайте да я намерим, че да я спаси някой да я прави.

Май 18, 2012, 16:49:07
Отговор #214

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
 >:D >:D >:D























Това са някой красавци който до колкото си спомням никой не е качвал или аз не съм видял ;)
Classic Cars

Май 18, 2012, 23:49:19
Отговор #215

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Този, черният таласъм с вертикалните 4 фара Понтиак ли е ?
Изглежда доста зловещо. Представям си как е натъмно.
Дали се реставрира?
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Май 19, 2012, 09:51:42
Отговор #216

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Понтиак Парисиен е :) До преди година не се реставрираше.

Май 19, 2012, 11:15:57
Отговор #217

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Понтиак Парисиен е :) До преди година не се реставрираше.

Ники,това не е ли димитровградския Понтиак?
А какво става с него сега?
Пак там ли си е?
Гледам ,че поне щайгите и боклуците са свалени от него.

Май 19, 2012, 11:17:04
Отговор #218

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
А тази птица къде потъна? Седеше без скорости около пазара Димитър Петков преди години, собственика имаше един 70-таски Станг, в последствие и една черна Манта...

Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Май 19, 2012, 11:24:37
Отговор #219

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Понтиак Парисиен е :) До преди година не се реставрираше.

Ники,това не е ли димитровградския Понтиак?
А какво става с него сега?
Пак там ли си е?
Гледам ,че поне щайгите и боклуците са свалени от него.

Да димитровградският е. Последно като се чух с братовчедката на собственика (който е някъде по Европа) колата беше прибрана в едно съседно село и вече не се продаваше, а тогава имаше двама мераклии да я купуват.