Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 944171 пъти)

0 Потребители и 11 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 05, 2012, 13:26:09
Отговор #280

Активен USfan

  • Публикации: 10858
Chevrolet с муцуна на Pontiac... Дали тази супер уникална комбинация не е причина за цената  :D

Може да е от Ладовите дръжки, соц. огледалото, джиповите джанти или пък от кюнците под вратите :D

Хе , предполагам говорите за една кола която за няколко месеца в начолто на 90-те, беше моя.
Аз съм писал тук за нея.
Искаха му тогава в Шумен към 80000 тогавашни лева, като ходих да го купувам.
А аз го купих за 60 или 65000 лева, нещо такова.
Нещо като еквивалент на 2500 ли 3000 долара, по тогавашния официален курс.  :))

А реших да я продам, щото наистина беше много изтормозена на мотор и окачване.
трудно щях да я докарам калпаво работеща в София, а и на морето тогава нямаше къде да я държа.
Една есен или зима изкара в паркинга на холтел Добруджа на Албена, ама на приятелски начала с пазачите.
И нямаше как безкрайно да я пазя там.

И мотора нямаше оправия.
А и нещо не можеше да се прехвърля от разни стари собственици по талон, подобен проблем имаше.
Но не и взех печалба при продаването де. :))
Пак го продадох за май същите пари в лева.
Ама вече май през 1994, като я продадох, долара беше поскъпнал.
Все едно я дадох за еквивалент под 2000 долара на цена.

Ми навремето аз като го взех през 1992 или 1993, беше с присадената Понти предница, ама беше още с ориг железни рали джанти.
Иначе ауспуси нямаше никакви останали, хахах.
Аз се пробвах да намеря ориг Камаро 1 серия предница в БГ, ама не успях.
А години по късно се запознах с човека в София, приятел на 1-я собственик, дето му е присадил тая ТрансАм предница, и още се виждаме с него.
Нашия Пешо Панов го познава този човек добре.  :)

Та той казваше, че не е била удряна колата и затова да са я ашладисали, ами просто за по-модерно, да я правят на 2 ген Ф-боди да прилича.   ;D
Той тогава е имам няколко американки, вкл 2-3 Мустанга и Камаро 1976 година.
А и сега има още 1-2.
И макар без да е майстор, горе долу добре се е справил с присаждането.
А тази предниза е извадена Калуп от един кафяв 1979 ТрансАм, дето вече не съществува.
А аз като го взех преди 20 години, бяха му изпочупени 2-3 фара, там от нещо си сложени, не бяха марикански, и му присадих 4 броя еднакви фарове от Полско Фиатче в нишите.
Паснаха идеално.  O:-)
Само решетките долу в броните на успях да ги нагодя, и така го продадох във Варна, дето и сега домува.

Даже наскоро ме намери по тел, и ми се обажда един от собствениците на колата, дето я имал след мен, та си говорихме за нея бая.
Той ми аза, че и сложил хубав ГМ осмак от нещо друго, щото ориг мотор, и при мен вече беше бая издухал.
И знаел сега къде седи по Варна колата. :)
От края на 90-те, е в един собственик, близо до някаква циганска махала, или нещо такова.  :)

Юни 05, 2012, 15:53:02
Отговор #281

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
някой знае ли къде е снимана тази снимка?

http://classiccars.zonebg.com/Gifs/AmCars/ford_59.jpg

Юни 05, 2012, 15:57:50
Отговор #282

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Да при Христо Стоилов в Пловдив, през ~2000 г. ...какво седи и какво не, Божа работа :)

Юни 05, 2012, 16:06:15
Отговор #283

Неактивен cepgap

  • Публикации: 220
как мога да се свържа с този човек? или пък как мога да отида при него? ако не е проблем да ми кажете къде се намира в Пловдив?

Юни 05, 2012, 17:00:41
Отговор #284

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
как мога да се свържа с този човек? или пък как мога да отида при него? ако не е проблем да ми кажете къде се намира в Пловдив?

Да и аз съм умувал върху тая снимка много време виждат се много интересни машини, тоя Форд който е със задницата на снимката не е ли тоя който сега е в София и се продаваше до скоро в Мобилето Форда е Феърлеин от 1958-ма до колкото си спомням продаваше се за 5700лв и беше с оригинален редови 6-так мотор и беше в движение!

П.П. Черния 58-ма също изглежда доста интересен :)
Classic Cars

Юни 06, 2012, 10:43:18
Отговор #285

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2840
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
А какво се случи с тоя линкълн? Много добър за реставрация според мен с оригинален мотор до колкото помня.







Юни 06, 2012, 10:48:53
Отговор #286

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Собственикът му е във форума, така че може да внесе яснота ако реши :)

Юни 06, 2012, 13:46:26
Отговор #287

Активен USfan

  • Публикации: 10858
Ами като гледам той отдавна не е писал ,а колата много отдавна ,още от края на 80те ,откакто е била продадена на търг от УБО ,е с дизелов мотор от нещо :))

А до средата на 80те тази кола седеше целогодишно в резиденция Евксиноград. Виждал съм я много пъти по Златните и Варна да се кара ,обикновенно с една Волга допълнително към нея. Возеше обикновенно разни чужди делегации ,дошли на море там ,в добавка към автопарка с Чайки

edited... Gigabyte
« Последна редакция: Юни 06, 2012, 16:46:47 от Gigabyte »

Юни 06, 2012, 14:16:47
Отговор #288

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Тоя Линкълн вече има нов собственик до колкото знам.
Classic Cars

Юни 06, 2012, 15:00:19
Отговор #289

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2840
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
И аз с такова впечатление останах от темата в американския ... Дано се появи и да пусне една тема ,гоолям кораб е това! Язък за мотора ...