Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 939317 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Юни 10, 2012, 02:19:41
Отговор #310

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Ники,аз като ходих бяха там завития олдс,валианта,и няколко москвича,а забравих и една газка :)имаше,за първо аз ходих мисля че 2003 или 2004година,но не съм сигурен,мисля че 2004 беше,и тогава така и на мен ми казаха че са били спазарени колите ,но никои не идвал даги вземе ???,след това казаха че се продават,а после не,и миналото лято ми казаха че са нарязани,и аз видях част от предницата на валианта,и разни други останки :( :(

Юни 11, 2012, 11:47:41
Отговор #311

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
Eee Люсиии за съжаление нямам снимки на открития бял Олдс, беше част от кола, а лентата и т.н. бяха скъпи тогава :/ ...гледах едно филмче на месец да щракам ...а не като сега 300 кадъра на мероприятие :)

Аа, открит ли Одлс, кабрио модел имаш предвид?  :)
Ами това прави значи Олдсовете на Емил със сигурност 2 броя, ако не и 3.
Дори и да приемем че този на Краси Гатев няма общо с него.
Защото, е тук по Форума някъде, или по Фейсбук не помня точно, един колега качи наскоро снимки на Емил Димитров, как се е облегнал на брега на морето на предницатъ на някъв Олдс.
Дето не мога съвсем да го идентифицирам, ама не е кабрио суъс сигурност.

А пък в Мобилето тоя бял седан фул сайз от 1973-74 модел 98, дето го продават чат-пат на надута цена /от Нова Загора ли, от Сливен е колата, не помня точно/, собствениците пишат в обявата, че колата има всички документи и копия на стари талони, и че поред тези вписани данни, колата била НА еМИЛ дИМИТРОВ.
и ПО ТАЯ лОГИКА, ИЗЛИЗА ЧЕ АБС СИГУРНО Емил Е ИМАЛ ако не 3, то поне 2 БРОЯ, и то бели оЛДСОВЕ. от РАЗЛИЧНИ модели.
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 11:53:54 от USfan »

Юни 11, 2012, 12:24:58
Отговор #312

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
Какви релеванти,какви 200 дизели....нищо общо с истината. Нищо общо.

И какво дали сме особено далече или не от истината по отношение на мотора, а и всичките други неща, свързани с нея?
Колата не е ли в движение? Не е.
Окенефена ли е сега на състояние? Окенефена е.
Ценна ли е особено, ако ще да е чисто нова на състояние? Не е ценна.

От всички американски луксозни коли от началото на 70-те, първенството сега точно, по рок-ботъм цени, и то в добри до отлични състояния, държат баш тия 4 врати с колонаде покриви Фул сайзове, като тоя Конти.
А Линкълните специално оттогава, особено тая версия, са по на по-ниски цени от сравними контемпорари Кадилаци седани.
Не е нужно наистина да се задълбочаваме, има разни сайтове, който има желание, да се рови и да се ограмотява за цени и наличности.
Аз лично съм си достатъчно ограмотен, и всеки ден си се и доограмотявам.  ;)

Специално сега, чат-пат някои уикенди ще помагам на моя приятел Мишо, който има 2-та налични, и единствени броя в БГ Контита купета Мк 3, да направи от стария му внос от преди 2 години, и новия внос от тия дни дошъл, една отлична кола.
Та ще мога при интерес от ваша страна, да ви ъпдейтвам какви проблеми излизат по тях.

Като за начало, стария докаран преди Мк 3, беше с ужасно нагнило шаси, ама добро боди.
Новия пък Мк3, макар и дошъл в движение, и с добро шаси, е с гнили вежди на калници и колонки на покрива.
Мотора на стария е отличен, а мотора на новия  /пак 460 куб инча, като всички Мк 3/, губи налягане на масло като загрее.

Има едни теории сред Фордовите УС майстори в УСА, че това не значи точно издухали лагери, ами разломбуркана маслена момпа.
Дали е така, ще се разбере след смяната на маслената помпа.
Като цяло, тежка работа го чака сосбтвеника на тия МК 3 2 броя.
Но съдейки по станалите му вече готови американски коли, сред които и черния 1962 Конти суисайд доорс, резултата наистина ще е блестящ. :)

И това го визирам, че ще тежко като труд и пари, предвид че и двете коли са в движение, абс комплектни, с перф. ориг салони и хром.
А и собственика им има собствен личен сервиз и персонал, който да му поправя и поддържа американските коли. И въпреки това, ще му трябват вероятно няколко месеца да извади накрая един перф Мк3 от гаража.
Не че той няма опит с това, респективно неговите майстори.

Както някои от вас знаят, той в течение на няколко години си реставрира успешно няколко американски фул сайза.
Вкл един Конти 1962, един Кади Девил 1969, един фабричен Кади формал Лимо от 1966-67, както и няколко ударени нови американски коли.
Та така по темата за живите Линкълн американки в БГ.  O:-)

А пък за мъртвия тук хубавец дето го обсъждаме- какво още толкова трябва яростно да се защитава това желязо?
За мотора- абе може и Пежо дизел, и Перкинс 3 цил дизел да е бил, голям праз.
Важното е че е гнусен дизел, и че няма оригинален мотор в коша.
Е това е от значение, или релевантното.  ;)

А какъв е точно мотора вътре, определено това не е р-е-л-е-в-а-н-т-н-о.  O:-)
Или за който не разбира, тази хубава дума, е синоним на по-дългия израз- НЕ Е ОТ ЗНАЧЕнИЕ.  ;)
Във всеки случай, точно някъде преди 22-23 години, в периода почти веднага след свалянето на бай Тошо, колата вече бодро си тракаше с дизел по София.
И вадеше динамика и пътна култура с тия звуци и вибрации, по-слаба и от на бит Мускал 403.  :))
« Последна редакция: Юни 11, 2012, 12:32:36 от USfan »

Юни 11, 2012, 13:10:44
Отговор #313

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
малко се извинявам ама не разбрах :Dсиния олдс които е бил в с.Брезе и жълтия които се продаваше в мобилето преди време за 7000бона,това една и съща кола лие?

Юни 11, 2012, 13:15:38
Отговор #314

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
малко се извинявам ама не разбрах :Dсиния олдс които е бил в с.Брезе и жълтия които се продаваше в мобилето преди време за 7000бона,това една и съща кола лие?

Да
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 11, 2012, 13:18:37
Отговор #315

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
мерси колега :)защото много се чудех,а сега знаеш ли по него дали се работи?или в какво състояние е?

Юни 11, 2012, 13:26:44
Отговор #316

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
мерси колега :)защото много се чудех,а сега знаеш ли по него дали се работи?или в какво състояние е?

Ето тук http://forum.americancarbg.com/viewtopic.php?f=7&t=4926
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 13, 2012, 12:22:21
Отговор #317

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
малко се извинявам ама не разбрах :Dсиния олдс които е бил в с.Брезе и жълтия които се продаваше в мобилето преди време за 7000бона,това една и съща кола ли е?
Да

Ххех, да, същата кола, тя сега е собственост на моя приятел- колегата от Враца Ники.  :)
Той вече напредва с разни кърпежи и реставрации, понабави и части от УСА за нея.

Но мистерията с колите на Е. Димитров продължава да се заплита.  O:-)
Или няма мистерии, ами наистина е имал поне 3 Олдсмобила- този Кътлас купе, седана 98 в Пловдивско, и ако се вярва на собственик на удареното 88 кабрио, и то.
А аз никъде не съм виждал стари негови снимки с УС кола кабрио.

Та си мисля, че оня Киро или какъв там е бил с ударената кола, всъщност е излъгал нашия Ники за ВИП произхода и.
Това по принцип, не е нетипично за отн редки коли у нас.
Ако е американка е бил на Емил...
Ако е Чайка, е била на баба Цола Драгойчева.
А ако е бил Мерцедес Сом, баш Тошовия сом е бил.
 А ако е било Пежо 604, само на Пеко Таков е било, хахах....  :))

А ето какво казва собственика Ники:
С огромна радост искам да се похваля, че моята голяма любов сред американските коли днес пак се завърна при мен  Автомобила който много ми лежи на сърцето, за който не съм спирал да мисля през последните пет години в които бяхме разделени един от друг и единствения автомобил, който не съм успял досега да върна към живота  .
Но явно каквото е било писано, то ще си стане.
Повечето от вас сигурно я знаят тази кола, но все пак да кажа - Това е Олдсмобил Кътлас от 1968г., две врати, хардтоп, който по документи е бил притежаван от легендата на българската естрада Емил Димитров.

Ето и малко снимки откакто колата е при него.



























« Последна редакция: Юни 13, 2012, 12:26:18 от USfan »

Юни 13, 2012, 12:26:30
Отговор #318

Неактивен koruderliev

  • Публикации: 2476
Люси, по-добре преди да пишеш чети предходните постове! Това с кабриото не знам от къде го "генерира" но не е излязло от мен :)
...а и когато тази кола отиде в Пловдив, точно поради това че не е автентична, собственика й я пусна за продажба :)
« Последна редакция: Юни 13, 2012, 12:28:04 от koruderliev »

Юни 13, 2012, 12:39:11
Отговор #319

Неактивен USfan

  • Публикации: 10858
Люси, по-добре преди да пишеш чети предходните постове! Това с кабриото не знам от къде го "генерира" но не е излязло от мен :)
...а и когато тази кола отиде в Пловдив, точно поради това че не е автентична, собственика й я пусна за продажба :)
Оппс, дай тогава да уточняваме като говорим за тия няколко Олдса, и всеки един от тях да го споменаваме с пълното му моделно име и година, че да няма обърквания.  :))
Значи, по повод на твоите снимки с ударения Олдс, някой или тук спомена, или в разговор с мен, ако не ти, че е кабрио колата.
И затова може да съм се подвел.  ;D

Ама как да е, на този ударения, ти талон на живо с името на Емил Димитров в него виждал ли си?
Ако не си, значи все пак са засега само теории на собственика това....

А пък за този в Пловдив- големия фул сайз 98 белия с 4 врати, дето се продава понякога яко скъпо по Мобилето, за него ли имаш предвид че не е автентичен на Емов прозход?
Защото в обявите изрично се уточнява, че имало всички талони и документи на името на Емо....