Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923670 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 07, 2016, 18:38:05
Отговор #2140

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
kranki не е толкова трагично положението.

Това ако се подхване както трябва и се прави много по-лесно от кола.

1-во ламарините са мн.по-дебели а гледам че и тия са добре.

2-ро шасито и механиките са лесни за възстановяване, стига да не липсват важни възли.

3-то тоя камион с бензинов двигател е абсолютен култ, ше бъде еваси атракцията ако тръгне да се движи и се барне малко Хот-Рот-ирано, с хром-никели, джанти, ауспуси нагоре и т.н

Единствено по-трудно ше е оборудването в кабината - но не е неизпълнимо.


Към Иво - братле това е абсолютен уникат и тия твойте хора не знам дали го осъзнават това /те си знаят/.

Това ако има някви документи и възможности за регистрация е супер.

Но дори и да няма а има кой да ви го продаде - пак си е евахти атракцията /ако тря'а ше се придвижва с транспортиране/ .

(Лично мнение).


Март 07, 2016, 21:11:37
Отговор #2141

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Май от всичко дето си изброил най-трудното според теб - таблото, всъщност ще е най-лесно, ако не се гони оригинала де, което у нас си е почти непостижимо, щото няма донори. Иначе кабината очевАдно е на дантела, а рамата също може да гние - виждал съм буквално скършен от ръжда джип. Във Уилър дилърс пък им се наложи да сгъват съвсем нова рама на един привидно уж доста читав ретро бус Ситроен, ама у нас кой ще се хване с подобно нещо?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 07, 2016, 21:33:11
Отговор #2142

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
документи няма ....камиона стои от 40 години в това дере осояк до река ....дори изваждането му от там ще е някакъв филм ще трябва да се изрешат не малко дървета до пътя,след това ще трябва да се превози с някакъв сериозен превозвач  :-X
шасито на първо четене е ОК
ламарините са зле калниците са ОК ,двигател има не знам каква комплектност е но не може да се разчита на него
,по камиона трябва много харч за да се направи така че в кат да бъде допуснат да се движи
др. опция е рат-тод но защо като не може да се покаже дори на парад-изложение....иначе ми се привиждаше как си карам някоя от колите ми на него

Март 07, 2016, 21:40:32
Отговор #2143

Активен РумбатаБс

  • Публикации: 3694
Рамата/шасито не е нищо сложно като изработка .... два П образни профила с разминаващи се размери огънати под някакъв градус (осово,хоризонтално и вертикално) сглобени един към друг със заваръчен шев на строго определени места.Просто трябва да си го представите като триизмерен обект,който пасва точно на точките за монтаж към купето.Автомобилите с носеща рама неслучайно носят серийния номер/щампата на шасито.
По български казано:пре.беш ли шасито-пре.ебаваш автомобила. :winktongue:
retrobs.com

Март 07, 2016, 21:41:12
Отговор #2144

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
...

Абре не само таблото бре - цялата кабина отвътре.

А пък щом според теб таблото е "лесно" - още по-добре.

Шасито като го гледам по снимките си е перфект+заден мост.

И това е камион бе Мите, правен през евемси коя година с най-истинските материали използвани в автоиндустрията - а не какъв си жип и бус .

Кабината била на дантела - ми аз не виждам чак такова нещо, таван-рамки са здрави.

Коментираме де.

И все пак това е уникален "превоз" за Бг територията, заслужава си човек и да се постарае с него.

(То не само човек а музей /например/ ).
« Последна редакция: Март 07, 2016, 21:46:52 от Toni only Benz »

Март 07, 2016, 21:46:10
Отговор #2145

Неактивен Toni only Benz

  • Наблюдаван
  • *
  • Публикации: 1088
  • *Only legendary Benz*
Опааа, написахме коментари едновременно.

Ясно е вече горе-долу полжението /от Иво/.

Не са добре нещата.


Иво - явно сте преценили че не си струва, ваша работа.

Има и друг вариант - да го "евакуирате" оттам на части, като почнеш първо от по-дребните.

После си го реставрирайте и съберете в двора в къщи лека -полека и си го ползвайте заааа - за барбекю например или декор  или нещо си.

После има кино-мино, реклами-меклами,клипчета, кинти-минти

Абе само идеи де - но ме е яд определено за цялата ситуация.

« Последна редакция: Март 07, 2016, 22:03:06 от Toni only Benz »

Март 07, 2016, 22:18:33
Отговор #2146

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
да ясно е че камиона е ценен дори и в америка .....НО най важното е че не се продава
...това трябва да е края на- размисли и страсти-
то ако се продаваше пътища много  :)

Март 08, 2016, 09:43:36
Отговор #2147

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ето тази винтидж американска каравана също е достойна за темата, не се виждат всеки ден


Март 08, 2016, 10:54:50
Отговор #2148

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798
да ясно е че камиона е ценен дори и в америка .....НО най важното е че не се продава
...това трябва да е края на- размисли и страсти-
то ако се продаваше пътища много  :)

Че защо да се продава, много по-добре си е там да изгние тотално.

Март 08, 2016, 11:28:45
Отговор #2149

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Чувал съм, че се продава почти като за нов  ;) Накрая ще последва съдбата на почти всичко останало /Стомана/