Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923950 пъти)

0 Потребители и 7 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 30, 2016, 00:10:47
Отговор #2160

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
А появи ли се Олдсмобила на Сали за който си говорихме преди време ? Бях ти пращал и снимки

Март 30, 2016, 00:13:29
Отговор #2161

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ха ....не сещам ..кои е олдсмобила какъв модел е?

Март 30, 2016, 00:41:52
Отговор #2162

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Май не правиш връзката
Румен   www.fokkerc.com   съм

Ето снимки на колата ще се сетиш като ги видиш

« Последна редакция: Март 30, 2016, 00:45:17 от fokke »

Март 30, 2016, 13:00:49
Отговор #2163

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
ха ....не сещам ..кои е олдсмобила какъв модел е?
Това 1969 Торо отдавна е реставрирано, и е доста известна кола не само в ретросредите.
От 5-6 години е готова и я кара едни арабин Бате рафи. Вади я по парадите. Преди 3-4 години я разменяше за апартамент на бул. Руски, или поне за 100 000 лева.  :))

Март 30, 2016, 13:04:10
Отговор #2164

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Сали я беше спечелил от Сърбия , една седмица  след снимките колата я запалиха и предницата изгоря (поне така ни казаха от капитолия )  , за това питам каква й е съдбата, . Всичко това се случва 2002ра .
Имах щастието да я карам за малко  тогава , уникален автомобил !

Март 30, 2016, 22:40:23
Отговор #2165

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
ааабе румене .са зацепих сори ама постоянно говоря с разни хора за американски коли .....готина волга честито
колата е в движение присъства миналата година на американската сбирка и на спасов ден -рафи си я кара

Март 31, 2016, 16:35:14
Отговор #2166

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Сали я беше спечелил от Сърбия , една седмица  след снимките колата я запалиха и предницата изгоря (поне така ни казаха от капитолия )  , за това питам каква й е съдбата, . Всичко това се случва 2002ра .
Имах щастието да я карам за малко  тогава , уникален автомобил !

Малко легенди са ти разправяли за Сръбския произход, сигурно някои от циркулиращите тогава около Салех слуги и джамбази.
Не е от там.
Е, то не че не идваше през 90-те доста внос крадени в Европа и там пререгистрирани коли, които бяха изгодни за закупване на Белградските им и там Ниш номера, но в случая най-много да е минал Олдса транзит през Сърбия. Иначе може и сърби да са му го докарали и пробутали, или там подарили, все тая.

Олдса още в края на 90-те, или май през 2000 година, дойде при Сали директно докаран от Германия, беше с немска регистрация и на актуални за месеца на докарването му, немски транзитни номера.
Ориг. колата беше бяла,с фабр. черна естествена кожа. Първо Сали в тоя и ориг. вид я запродава.
А чак след 1 година висене по обяви, Салех я пребоядиса в едно гадно лилаво-черна шагрениращо, и я претапицира още по-гадно, в някаква беж или бяла кожа.

Първата и цена по официални обяви не помня каква беше.
На мен специално, още като беше бяла, Салех ми искаше 15-16000 нови за тогава лева за нея, с мотива че за 12000 марки я купил от Германия.
А и освен пари за докарването дал още почерпки за обмитяване на по-малка ставка, плюс дълж. тогава мито и малък акциз. Та демек, за 15-16000 лева я даваше уж на загуба.

После след боядисването и тапицирането, и вдигна цената, и искаше вече май 20 и няколко хиляди. Първо долара, после падна в лева.

За паленето не знам, може само да се гадае от външни хора.
Може и някой кабел по инсталацията да е дал фира.
Като гледах щетите по нея веднага след пожара, не беше много зле, и не изглеждаха щетите за умишлен пожар.
Но може и да е вътрешна работа, ако е имала каско, и както се закучи на продажба, да са я палнали да и вземат бързо каското.

След пожара Салех ме извика пак да ми я пробутва, не беше обаче много натъжен от щетите.  ;D
Той ми я даваше най-накрая за 3 или 4000 марки, нещо такова, но без мотора и автомата.
Иначе тогава след пожара ми Сали ми подари от него предните изгорели, и разни други емблеми, още си ги пазя.
Специално отпред на решетката откъм пасажерската страна, Олдса имаше една метална масивна емблема, приличаща на скаличка с 3 върха /вижда се тук на корицата на списанието/, която показва с надписи, че е Евроверсия Олдса, и е продаден от представителството на ГМ за Европа в гр. Биел- Швейцария.

Та мислих да го взимам Торото след щетата, защото яко падна цената, а и хем бях тогава събрал вече 1-2 американки, та бях зарибен.
А и жена ми тогава, специално на форма много я беше харесала, още от преди пожара.
Но ми се видя бъзикня освен пожара, и да се търси мотор и особено редките надлъжни с предно скорости.

Та вместо него, през същата на пожара 2003, купих на жена ми за каране едно пак Торонадо, внесено у нас.
То обаче беше по-безинтересен на форма и по-малък на размери и мотор, модел от 80-те.
Иначе бе готино като кола мойто Торо, лимитирана серия- Трофео беше, с Уотър Бъфало кожа салон, и макс. за периода и модела екстри.
Това мойто Торо пък бе нов внос на една тогава оборотна, и също пълна с екзотични коли джамбазка къща- Данди.
Реално в БГ сега има по 1 брой Торо от всяка от 3-те му голями моделни Генерации, ама това екс на Сали, сега е най-добро на вид от всичките, след реставрацията му.

« Последна редакция: Март 31, 2016, 16:49:09 от USfan »

Март 31, 2016, 18:41:47
Отговор #2167

Неактивен fokke

  • Публикации: 1067
    • fokkerc.com
Интересна история !
Може да са ни разказвали легенди , но и тогава беше ясно че колата бе запалена за каско ,  пожара тръгнал  от под двигателя ;)

Не знам ,  все  тая , колата е хубава , аз специално не бях се качвал на американски автомобил до тогава .

Сега колата в какъв цвят е , има ли някъде нейни снимки от събития ?

Март 31, 2016, 22:58:46
Отговор #2168

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ами пръсната е чисто черно.
Още 2010 я извади Рафи на Спасовден. Добре е направена.
Таблото, а и никъде, не си личи, че е горяло.
Може би е сменяно, понеже преди беше в км, а сега е мили.
По Класиккарс-зоне Бг и има нейни снимки.
Както и в стари албуми от Спасовден 2010-2015, и сбирки на УС форума, които са качени в темите там със Срещи.

Април 03, 2016, 09:01:36
Отговор #2169

Неактивен Chevy

  • Публикации: 975
  • Rock And Roll
Еее много се радвам за Олдса, че са го изкарали от оная ливада :) предполагам е още в София като гледам Пакарда до него.
Колата е доста интересна и рядка пък и фулсаиз, дано един ден я видим на пътя отново.

П.П. Успех с реставрацията на новия собственик.
Classic Cars