Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923541 пъти)

0 Потребители и 10 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2016, 09:19:27
Отговор #2350

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Цитирам това изречение за да не го преписвам. :D
С 3 Корвет ми е на сърце от тийнейджърските години и то точно 1980 - 1982г. Даже бих изключил '82 заради "кросфайер" инжекцията, но...ох, пак ми потекоха лигите като видях тези снимки... :) :) :)
" Лятото на корвета" с Марк Хамил подбуди това неистово и безкрайно желание у мен още в средата на осемдесетте и така до днес...
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 22, 2016, 09:53:12
Отговор #2351

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
Аз пък имах щастието да разгледам на живо такъв екземпляр (тогава чисто нов!) във Франция през '82ра. Е, още ми държи влага... :) :) :)

Ноември 22, 2016, 15:25:38
Отговор #2352

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 22, 2016, 17:46:40
Отговор #2353

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аз пък имах щастието да разгледам на живо такъв екземпляр (тогава чисто нов!) във Франция през '82ра. Е, още ми държи влага... :) :) :)

Е тогава ти се е сторила като космически кораб сигурно :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 22, 2016, 23:13:33
Отговор #2354

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324

Е тогава ти се е сторила като космически кораб сигурно :)
Абсолютно. Обикалях я цял час и трудно си вдигах увисналото чене. Е, тогава си бях още юноша и лесно се впечатлявах, ама и сега като я гледам...абе има с какво да ме впечатли, особено на фона на сегашните автомобили, дето вече не им знам нито марките, нито моделите...

Ноември 23, 2016, 22:46:32
Отговор #2355

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Тоя С3 на Крафт беше безподобен кенеф на състояние.
Карал съм го. като те го продаваха за само 4-5 бона в лева през 2000 година. Голям трактор беше вече станал.
Иначе го беше внесъл в София един чичка преди 1/4 век в отн. ориг. състояние, още през 1991 год.
После обаче му присадиха седалки, блок на мотор и 17 цола джанти от С4.
Взе и да се скрофва, изпочупиха му таргите, та ги правиха.

И така, докато го купи някой от Крафт през 2000 или 2001.
Сега е в Диневи, сигурно на състояние е най-калпавата  :)) кола, която те сега имат.
Не е много напреднал и по отн. на оригиналността му.
Още си е с модерните седалки и джанти.

Точно Люси го коментира този, даже дали не го беше снимал, ама в коя тема беше...

Да, май в темата с Нютаймерите го качих.
Според пазача на паркинга така седи в този вид там от 10 години.
Последните стикери за ГО на джама му са от 2006 година.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 22:54:59 от USfan »

Ноември 24, 2016, 09:33:52
Отговор #2356

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Нещо бъркаш Корветите май Люси. Корветът на диневи вярно че приличаше на гробница, ама няма нищо общо с този който съм постнал по-горе. Морският Корвет е бордо и е по-стар модел от този сивия - няма пластмасов бодикит отпред и отзад и действително беше с джанти от Ц4. Виждал съм го доста пъти защото имам жилище в Свети Влас. Ямболският Корвет не знам откога е в България, но все още е с американска регистрация. Дано сосбственикът му чете тези наши писания и се включи като истински фен да ни даде инфо / защото няма как да не е луд човек за да си купи Корвет :) /.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 24, 2016, 10:51:13
Отговор #2357

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Нещо бъркаш Корветите май Люси. Корветът на диневи вярно че приличаше на гробница, ама няма нищо общо с този който съм постнал по-горе. Морският Корвет е бордо и е по-стар модел от този сивия - няма пластмасов бодикит отпред и отзад и действително беше с джанти от Ц4. Виждал съм го доста пъти защото имам жилище в Свети Влас. Ямболският Корвет не знам откога е в България, но все още е с американска регистрация. Дано сосбственикът му чете тези наши писания и се включи като истински фен да ни даде инфо / защото няма как да не е луд човек за да си купи Корвет :) /.

Не не, не го бъркам със сивия.
Исках да обясня, че Корвета на ауспусите Крафт е този, дето купиха Диневи.
Той винаги си е бил червен, още от момента на внасянето му в БГ.
И да, той е по-стара версия на С3 от сивия. То присадения кит няма значение де, но тоя на Диневи е със по-заоблената предна броня и задница, правени от 1974 до моделна година 1978 вкл.
А тоя сивия както се вижда, тук си прав, е с по-острия лифт от 1979 до 1982 вкл.
Иначе, заоблената предна пластик броня я има още от 1973 моделна година, ама само тогава тя се комбинира още със старата задна хром броня.

А, въобще не е казано, че трябва да си фен, за да придобиеш С3.
Просто трябва по възможност да си в Америка, та да дебнеш сгодни оферти не само по И-бея, и да искаш да направиш малко далаверка.
Такива са повечето случаи на купуване на такива Вети С3 от българи, в което няма лошо де.

2-ма от собствениците на С3 у нас, които познавам /единия от тия Бг налични С3, е този дето е сега на тапицера Вилнер/ ги купиха и внесоха те у нас, само понеже бяха евтини за придобиване за такива на вид екстравагантни за широките народни маси коли.
Тоя на Вилнер мой познат го купи в доста добро състояние в САЩ, и през 2009 го мина внесе, а аз му го минах даже на Технотест тогава. После моя познат го напуска за продажба след регистрация му на БГ табели, и през 2011 му го продаде на шивача.
Та тоя Вилнеровия Вет, мисля бе 1977 модел, бе по време на вноса поне, в абс. ориг. вид с хубава боя и перф ориг. салон, и само малко гнил отдолу. бе закупен от моя познат от щат в Нова Англия за 5000 $.

А друг С3 наскоро един познат си докара, през 2014, пак взет от северното крайбрежия на САЩ, модел май 1978. Той бе още по-евтин, само за под 2000 $ каза че го е взел.
Доста разглобен бил, с малки липси, но пък с ново рециклирано без никакви ръжди шаси, което е било вкл. в цената. Което само то ако го сметнем на цена, си е далавера, понеже по-авторитетните спец. реставрационн фирми за рециклирани шасита на С3 взимат поне по 4000 долара цена.

Така че при БГ покупките на С3 , които са основно от най-безинтересните и съответно най-евтини, 1975-1978 моделни години, водеща е цената.
Те тия Вети, ако не са с по топ-версията мотор, Л-82, и то с ръчни, са смотани и на динамика.
Вилнеровия иначе е тотно такъв де, Л-82 и с 4 ръчни, та не върви лошо.

Аз лично по точно 1975-79 години много не се паля.
Сега, да е ранен модел правен от 1968, та до пре-емисиите 1971 /а и до 1972 са още с хром-броните С3-ките/, и да е кабрио, и да е с версии на Ратовете 427 или 454 мотори, или въобще да е ранен хром брони, даже и с малък блок, тогава ми потичат лигите.
Или още по-добре да е С2, още по се олигавям.

Но повечето от версиите на С3 у нас дето са налични, и особено ако са с Л48 мотори и автомати, са си баржи на динамика, и най-вече.
А от снобска гледна точка, такива точно базови пластик брони Ц3-ки, навсякъде по света са си изпаднало сутенйорски на излъчване, няма какво да се лъжем.
Не че е лошо сигурно да си сутенйор де,  :)) ама по-успелите и с по-добър вкус сутенйори, баш С3 не карат.

« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 11:09:56 от USfan »

Ноември 24, 2016, 12:08:26
Отговор #2358

Неактивен Mumko

  • Публикации: 26
Люси, онзи Бордото Корвет Който седеше паркиран при Крафт е друг.
Не помня дали сивия беше преди или след Бордото.
Даже на Бордото имах някъде снимки. Бяха го вкарали заедно с един бус, ама не помня Додж или Шеви.
А този бордото после отиде при Диневи и му ебаха мамата.
А сивия изчезна някъде...
След време пък се оказа че в ауспусите пътува бяла субстанция

Ноември 24, 2016, 13:55:14
Отговор #2359

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Не не, не го бъркам със сивия.
Исках да обясня, че Корвета на ауспусите Крафт е този, дето купиха Диневи.
Той винаги си е бил червен, още от момента на внасянето му в БГ.
И да, той е по-стара версия на С3 от сивия. То присадения кит няма значение де, но тоя на Диневи е със по-заоблената предна броня и задница, правени от 1974 до моделна година 1978 вкл.
А тоя сивия както се вижда, тук си прав, е с по-острия лифт от 1979 до 1982 вкл.
Иначе, заоблената предна пластик броня я има още от 1973 моделна година, ама само тогава тя се комбинира още със старата задна хром броня.

А, въобще не е казано, че трябва да си фен, за да придобиеш С3.
Просто трябва по възможност да си в Америка, та да дебнеш сгодни оферти не само по И-бея, и да искаш да направиш малко далаверка.
Такива са повечето случаи на купуване на такива Вети С3 от българи, в което няма лошо де.

2-ма от собствениците на С3 у нас, които познавам /единия от тия Бг налични С3, е този дето е сега на тапицера Вилнер/ ги купиха и внесоха те у нас, само понеже бяха евтини за придобиване за такива на вид екстравагантни за широките народни маси коли.
Тоя на Вилнер мой познат го купи в доста добро състояние в САЩ, и през 2009 го мина внесе, а аз му го минах даже на Технотест тогава. После моя познат го напуска за продажба след регистрация му на БГ табели, и през 2011 му го продаде на шивача.
Та тоя Вилнеровия Вет, мисля бе 1977 модел, бе по време на вноса поне, в абс. ориг. вид с хубава боя и перф ориг. салон, и само малко гнил отдолу. бе закупен от моя познат от щат в Нова Англия за 5000 $.

А друг С3 наскоро един познат си докара, през 2014, пак взет от северното крайбрежия на САЩ, модел май 1978. Той бе още по-евтин, само за под 2000 $ каза че го е взел.
Доста разглобен бил, с малки липси, но пък с ново рециклирано без никакви ръжди шаси, което е било вкл. в цената. Което само то ако го сметнем на цена, си е далавера, понеже по-авторитетните спец. реставрационн фирми за рециклирани шасита на С3 взимат поне по 4000 долара цена.

Така че при БГ покупките на С3 , които са основно от най-безинтересните и съответно най-евтини, 1975-1978 моделни години, водеща е цената.
Те тия Вети, ако не са с по топ-версията мотор, Л-82, и то с ръчни, са смотани и на динамика.
Вилнеровия иначе е тотно такъв де, Л-82 и с 4 ръчни, та не върви лошо.

Аз лично по точно 1975-79 години много не се паля.
Сега, да е ранен модел правен от 1968, та до пре-емисиите 1971 /а и до 1972 са още с хром-броните С3-ките/, и да е кабрио, и да е с версии на Ратовете 427 или 454 мотори, или въобще да е ранен хром брони, даже и с малък блок, тогава ми потичат лигите.
Или още по-добре да е С2, още по се олигавям.

Но повечето от версиите на С3 у нас дето са налични, и особено ако са с Л48 мотори и автомати, са си баржи на динамика, и най-вече.
А от снобска гледна точка, такива точно базови пластик брони Ц3-ки, навсякъде по света са си изпаднало сутенйорски на излъчване, няма какво да се лъжем.
Не че е лошо сигурно да си сутенйор де,  :)) ама по-успелите и с по-добър вкус сутенйори, баш С3 не карат.

Значи от след този ти пост официално се кандидатирам за сутеньор и то с лош вкус :)
П.С. Макар че никога няма да бъда ;) Пък за С2 стингрей със сплит мисля е ясно от ник-а ми дали съм фен ;)
« Последна редакция: Ноември 24, 2016, 13:59:18 от stingray »
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран