Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923510 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Ноември 24, 2016, 18:11:34
Отговор #2360

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... Пък за С2 стингрей със сплит мисля е ясно от ник-а ми дали съм фен ;)
Аааа...не така! Не е ясно!(надявам се имаш чувство за хумор)
С 2 са кръстени "Стинг Рей"(две думи), а С 3 са "Стингрей"(слято)
 :) :) :)

Ноември 24, 2016, 20:34:17
Отговор #2361

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Аааа...не така! Не е ясно!(надявам се имаш чувство за хумор)
С 2 са кръстени "Стинг Рей"(две думи), а С 3 са "Стингрей"(слято)
 :) :) :)
Истински фен си, признавам. Сега само остава да се обзаведем с по един Вет :)
За целта обаче трябва да махна костенурките, защото ще ме изгонят от вкъщи, ако си купя още една стара кола :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 24, 2016, 22:52:20
Отговор #2362

Неактивен fifobradata

  • Публикации: 324
... Сега само остава да се обзаведем с по един Вет :)

При мен няма как да се случи това, защото още не съм си направил "Баба ти Спаска" (3 ген ТрансАм). Е, поне двигателя ми е от Вет... :)

Ноември 25, 2016, 10:50:40
Отговор #2363

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
При мен няма как да се случи това, защото още не съм си направил "Баба ти Спаска" (3 ген ТрансАм). Е, поне двигателя ми е от Вет... :)

Хех, е, щом имаш все пак мотор от Вет, това те прави официално, поне половин сутенйор.  ;D
А иначе нашите /визирам моя, твоя и отново Пешо ;) / 3 Ген Трансами, особено червени като моя и ГТА Пешовия, ги карат по филмите от 90-те, че и от 80-те, като бяха нови, често някакви негра квартални дилъри на дрога.
Така че и ние Понтиакаджиите сме пъхнати в калъпа на по-изпадналите сенчести бизнеси на Америка.
 
Една идея по-престижно, разбира се, поне пак според Холивудските клишета, седят карачите на 2 Ген. птици.
Все пак Бърт Рейнолдс беше мастит интерстейт контрабандист на Уиски, а Райън ОНийл- банков обирджия.

Та ако говорим за корените на любовта ни към тия  талиги, аз специално съм изцяло принудително  O:-) манипулиран като дете най-основно от филмите- Шофйорът, и Смоки и Бандита.
Тия филми, поне по отн. на колите, ако не по отн. на мустаците на Бърт,  :)) ме увредиха тотално.
И разбира се, поувреди ме и- Роки, където в началото на 2-част той беше принуден поради бедност да продаде 1979 ТрансАм-а си, на както е пак клишето за макаронаджиите, почващия да се занимава със сенчести събирания на пари, негов девер мазен италианец.

Ноември 25, 2016, 13:57:01
Отговор #2364

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Ок де, Люси / извинявай че така по име, не се познаваме лично, но виждам че така ти пишат колегите във форума/ дай някакви сайтове за пазарене на коли по американско. Имам излючително близък приятел в Тексас, който би се занимавал с мен ако намеря нещо из региона. Предполагам и там заради климата колата ще е с минимално или изобщо бе ръжди. Не че съм тръгнал да купувам, ама ей така за ориентация.
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Ноември 25, 2016, 14:06:52
Отговор #2365

Неактивен Taunus72

  • Публикации: 394
Craiglist.com
FORD - Found On Road Dead

Ноември 25, 2016, 16:03:39
Отговор #2366

Неактивен Mumko

  • Публикации: 26
Няма какво да търсиш в нета. Има много автомобили там които се продават ей така, с туба на тавана.

Ноември 25, 2016, 16:26:13
Отговор #2367

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Това с тубата не го разбрах нещо.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Ноември 25, 2016, 20:50:53
Отговор #2368

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ок де, Люси / извинявай че така по име, не се познаваме лично, но виждам че така ти пишат колегите във форума/ дай някакви сайтове за пазарене на коли по американско. Имам излючително близък приятел в Тексас, който би се занимавал с мен ако намеря нещо из региона. Предполагам и там заради климата колата ще е с минимално или изобщо бе ръжди. Не че съм тръгнал да купувам, ама ей така за ориентация.

Ее, живот и здраве ще се запознаем на някоя сбирка да си говорим за кошове.  :))
Ами и двамата ми познати техните С3 ги намериха по следните сайтове.

Единия от двата сайта обаче е нещо като дилърски.
Изисква годишна такса от мисля 400 долара за купуване през него, и дилърска сертификация в УСА.
Поне преди 4-5 години беше така.

www.copart.com
www.auctionexport.com

Декември 06, 2016, 16:25:17
Отговор #2369

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Тук доста интересни дискусии съм пропуснал.
Като цяло споделям и подкрепям коментарите на Люси. С3 Корвет и в момента може да се намери добър за около 6000 долара в щатите.
Доста евтин е в сравнение с например Транс Ам и Камаро от тези години. Като нов е бил значително по-скъп от тях.
Що се отнася до сутеньорския имидж, те всички ГМ спортни коли от края на 70-те (Camaro, Firebird, Corvette) имат такъв. :D Шарени и доста набиващи се на очи. Нормално е след като първите им собственици ги продадат, да преминат в ръцете на някакви "турбо гъзари". Само че мога да отбележа, че не малка част от тези коли все още са в първите им собственици. В нета често попадам на разкази на такива хора. В края на 70-те продажбите на GM са вървели отлично. Това са години, когато и колежани и млади хора без особено големи финансови възможности, могат да си позволят нови спортни коли на кредит, стига да имат работа. Затова и продажбите на такъв вид коли са отлични - по над 150 000 на година само за Firebird. 
Корвет С3 от най-последните години 1980-82 ра ми харесват много и е хубаво, че са сравнително достъпни все още.