Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923461 пъти)

0 Потребители и 21 Гости преглежда(т) тази тема.

Октомври 23, 2017, 09:43:45
Отговор #2580

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Мишо освен Транс ама и Елинор си е внесъл май.
Омегата е супер. Хубаво е, че е връща към живот.

Октомври 23, 2017, 12:52:41
Отговор #2581

Неактивен carlito

  • Публикации: 419
Мишо освен Транс ама и Елинор си е внесъл май.
Омегата е супер. Хубаво е, че е връща към живот.
Не е на Мишо :)

Октомври 25, 2017, 09:18:15
Отговор #2582

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Интересно в такъв случай на кого е. Това е доста скъпа кола. Явно някой трябва да и е голям фен.

Октомври 26, 2017, 20:35:44
Отговор #2583

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Интересно в такъв случай на кого е. Това е доста скъпа кола. Явно някой трябва да и е голям фен.

Да, тук на Балканите си имаме устрем кам такива детишорски реплики на реплики.  O:-)
Колко ли оригинални фастбеци сериа 1 и 1/2 са батардисани да станат Елинори, все ме свива корема, като си го помисла.

Но ето 2 по-оригинални американки. И двете винаги са си били в фабричен вид, и ште си остават оригинални и след време, да се надиаваме.
А тиа дни ме поканиха на инспекциа като вешт оценител,  :)) да прецениа напредването на косметичните реставрации на 2 коренно раслични коли, обединени от това че са от една марка- както се касва в рекламата- Стандарта на света,
Постариа Кади е 1960 купе Девил, нов внос от УСА. Колата доиде в абс ориг састоиание, с минимални ражди, и абс. оригинални бежав парашутен плат салон, и реседа-ѓриин металик боиа.
Мотора е 390 куба /6.4 литра/ осмак, с модерен по онова време 4-скоростен автоматик, и с поне по тогавашното САЕ, над 300 кончета моштност.

По-новиа е исвестниа сред некои от нас 1991 седан Девил на чичо Стенли с Мустангите.
Тос Девил сашто е в много хубава фабрична кондициа, на ориг. под 60000 мили пробег.
Като моторче е много по слаб от 30 годишниа предшественик
Мотора е осмак, но само 300 куба /4.9 литра/, 200 кончета, и все саштиа на броики предавки- 4 скоростен автомат.
Беше леко нашокано от градушка това седанче, така че сега целостно се боиадисва.

Стариа Девил го прави много свесен боаиджиа маистор в Суходол, а новиа Девил го правиат пак свестни боиаджии, но в Сааб сервиса в Софиа.

На стариа Девил купе тапицериата е фитка и ште се прави нова. Собственика е купил ориг. парашутен плат и кожените странични импланти, та материалите са налице, триабва само труд.

Така че ако ниакои колега има данни и тел. на добар автотапицер в Софиа, и ако може да постне координати, ште сам благодарен.

И не, бабичките  :)) шивачки на Виленр не ги висирам ваобште.
Прекалено шарено и криво шиат, особено на фона на цените там.

Ето снимки от по-новиа Кади.
Не ми харесва че са нахварлиали частите кесим у салон, даже и вестници не са  сложили.
А салона е с сива идеална кожена тапицериа, ама какво да се прави- Булгаристан сме.  >:D

Снимките са отн. лоши и при двете коли, но ште хварлим вината на фотоните.
Като почти всеки Бг сервис, осветлението е последната грижа.  :))




















Октомври 26, 2017, 20:40:53
Отговор #2584

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А ето и снимки от наистина големиа 2-врат кораб. Ниакаде 5.80 м. е далжината, ако не греша.
































Октомври 26, 2017, 20:49:16
Отговор #2585

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
И като контраст, нешто пак от УСА, ама доста по малко на расмери, /все пак е интермедиеит боди/, пак с 2 врати, но от блу-колар происводител.  ;)
А именно, това е едно от другите с 2-врати купета на собственика на Кадито- в абс. фабрична кондициа, чак до до маркучите на бенсина- 1976 Форд ЛТД купе.

Мотора е малак блок 351 инча /около 5.8 литра/, добре си варви с него, а и колата е на оригинални 46000 мили.
Днеска иа покарах пои Софиа, и усештането да караш фабрично нова плавно лиулеешта и успивашта американка, е наистина валшебно.  O:-)
































Октомври 26, 2017, 20:55:08
Отговор #2586

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
И понеже имаше интерес кам Флаи иелоу Корвета С3, ето малко нови снимки от сегашното му леговиште, на едно с другите интересни американки на собственика.

А тиа седмици от Америка идва и едно друго интересно и по моиа вкус краино оригинално коле, подбрано благодарение на моиата скромна консултациа.  ;)
То е модел 1951, с ориг. осмак мотор, но повече подробности, че да не урочасаме морскиа транспорт с некои ураган,  :)) като доиде.



















Октомври 27, 2017, 00:06:03
Отговор #2587

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639

Октомври 27, 2017, 21:44:29
Отговор #2588

Неактивен W198SK

  • Публикации: 51
Сърдечно благодаря на всички които ми помогнаха да намеря Impala-та и на тези които ми предложиха алтернатива!

А ето и снимки от наистина големиа 2-врат кораб. Ниакаде 5.80 м. е далжината, ако не греша.
































Колега страхотно Кади, наистина ме остави без думи, единственото нещо което би го направило по-яко (според мен) са само готините "ракети" стопове (надявам се ме разбрахте  :D ) и се надявам да качиш още снимки като колата е завършена.
За да не е офф ето една снимка на готин Packard до община Варна.

Октомври 28, 2017, 16:50:55
Отговор #2589

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639