Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923604 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2015, 01:14:20
Отговор #1580

Неактивен Raceboy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Здравейте на всички.
    Много се радвам, че сте обърнали внимание на тази машина, НО НЕ СЕ РАДВАМ, че сте ми влизали в ДВОРА! Тиквите са от мен личн! ! !  Аз съм ги сложил, за да не се отварят вратите от такива нахални посетители! И за всички, който разбират какво е частно имущество и уважават това, може би ще ме разберат! Относно собствеността  на колата - да беше на  Иван Мъглата, но за  Бат Иван  само добро или нищо. Колата не е негова собственост от около 15 години. И  Ви моля премахнете снимките от форума и информацията за него и за местоположението й. Предварително Ви благодаря!!!

 От декоратора на тиквите !

Февруари 03, 2015, 06:38:31
Отговор #1581

Неактивен b700

  • Публикации: 117
Това ми хареса!!! Но колега,преглътни обидата и остани член на форума.

Февруари 03, 2015, 08:36:50
Отговор #1582

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Здравейте на всички...

Колега, това с влизането в двора ти наистина не е редно - категорично! Ако трябва обаче да съм честен, а също съм го правил няколко пъти, но не е било с користна цел. Надявам се, че 99% от хората тук сме любители на автомобилите и целта на снимките и темите във форума е да си доставим още малко удоволствие от раздумката на тема коли и мотори. В повечето случаи аз, а и предполагам колегите, снимаме разни стари коли, с опасението, че може никога повече да не ги видим, което се случва много често. Твоята кола е много интересна и ако случайно има още една такава в България, може и ти да имаш полза, ако научиш за нея тук. Отделно от това информацията със или без снимки се разпространява. Твоята кола е видяна случайно. И от дума на дума вече заинтересованите научават за нея. Както предполагам си научил и ти за нея, преди да я купиш. Отделно от това - видът й и начинът, по който се съхранява, определено не може да накара някой да си мисли, че по колата се работи и, че не е потенциален пътник. Затова е нормално да се снима и да се покаже. Ако това, че снимките й са тук те притеснява, със същото основание трябва да те притеснява и факта, че колата се вижда от улицата, а и това, че очевидно лесно се стига до нея дори и без позволение, което пак повтарям - наистина не е редно. Но не е направено с лошо, сигурен съм. Сигурен съм и, че "натрапниците" са се опитали да оставят връзка със себе си, което подсказва открити намерения. Сигурен съм, че има и много нахални и неприятни за общуване любители на старите коли, но показаните снимки тук или липсата им не решава този проблем.
За финал - аз също се надявам да останеш във форума, така или иначе си се регистрирал, а и явно си заинтересован човек, щом имаш подобен автомобил. На всички ще ни е много интересно да разкажеш за него.
Поздрави!

Февруари 03, 2015, 08:47:32
Отговор #1583

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
ето и един чнгтаймер от русе...

Според мен това е падение за дизайна на американските коли, не мога да си обясня как такава кола е допусната до производство. А на всичко отгоре са ползвали и култово име. Само, че вида на тая кошница навява у мен асоциации за нещо мудно, недодялано и недомислено. Стоповете й пък сякаш са присадени от някоя японска кола... Абе много zle! Според мен това, предходното и следващото поколение на модела са го обезличили тотално. Ако мога да вярвам на Уики-то тази е от девето поколение. Десетото (според мен) е с доста по - поносим дизайн, но все така безличен, но както и да е...
Иначе е любопитно да се знае, че се подвизава такава у нас. Явно някой я е харесал поне малко.

Февруари 03, 2015, 08:51:29
Отговор #1584

Активен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Според мен това е падение за дизайна на американските коли,...
На живо изглежда по-добре си мисля.   И в Шумен има един такъв ръждясва...
Too dumb for NYC, too ugly for LA

Февруари 03, 2015, 08:55:06
Отговор #1585

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
...И в Шумен има един такъв ръждясва...

Снимал съм я преди няколко години, но ми е трудно да определя района - беше някъде под циганската махала, в близост до болницата и до бензиностанция Петрол може би... Колата май беше бяла или светло кремава... И на живо не ми хареса, но това е лично мнение ;)

Февруари 03, 2015, 11:22:08
Отговор #1586

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Колега, това с влизането в двора ти наистина не е редно - категорично! Ако трябва обаче да съм честен, а също съм го правил няколко пъти, но не е било с користна цел. Надявам се, че 99% от хората тук сме любители на автомобилите и целта на снимките и темите във форума е да си доставим още малко удоволствие от раздумката на тема коли и мотори. В повечето случаи аз, а и предполагам колегите, снимаме разни стари коли, с опасението, че може никога повече да не ги видим, което се случва много често. Твоята кола е много интересна и ако случайно има още една такава в България, може и ти да имаш полза, ако научиш за нея тук. Отделно от това информацията със или без снимки се разпространява. Твоята кола е видяна случайно. И от дума на дума вече заинтересованите научават за нея. Както предполагам си научил и ти за нея, преди да я купиш. Отделно от това - видът й и начинът, по който се съхранява, определено не може да накара някой да си мисли, че по колата се работи и, че не е потенциален пътник. Затова е нормално да се снима и да се покаже. Ако това, че снимките й са тук те притеснява, със същото основание трябва да те притеснява и факта, че колата се вижда от улицата, а и това, че очевидно лесно се стига до нея дори и без позволение, което пак повтарям - наистина не е редно. Но не е направено с лошо, сигурен съм. Сигурен съм и, че "натрапниците" са се опитали да оставят връзка със себе си, което подсказва открити намерения. Сигурен съм, че има и много нахални и неприятни за общуване любители на старите коли, но показаните снимки тук или липсата им не решава този проблем.
За финал - аз също се надявам да останеш във форума, така или иначе си се регистрирал, а и явно си заинтересован човек, щом имаш подобен автомобил. На всички ще ни е много интересно да разкажеш за него.
Поздрави!

Гниещо желязо на открито, повкопало се вече доста във влажна почва на място с лесен достъп за който и да е, не бих казал, че показва особено грижливо стопанско отношение към дадена вещ.
Така че освен да се посмеем на естетичната композиция /и да не забравяме и желязната туба за бензин  ;) /, даже няма много какво да коментираме тоя чиреп, с изкл. на да кажем, отн. неразпространените вече за тогава в средния Форд клас- суисайд доорс.
А освен всичко друго, и в аспекта на епохата на Гугъл Мапс, за осмиване е и претенцията за криене на златната находка.  :))

Февруари 03, 2015, 11:26:23
Отговор #1587

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Моля който е администратор да премахне снимките и коментарите за Форд Меркюрито от с. Опицвет по молба на собственика.

Февруари 03, 2015, 11:31:11
Отговор #1588

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ха, вече е безпредметно, всички научихме за него.
Па и защо ще се махат снимките заради претенцията на някой си, на какво основание. 
А иначе, в Опицвет се ориентирам, а братята Цаневи дето имат къща на върха над селото, са ми доста добри познати. А и който е местен, добре ги познава.
Така че тия дни ще им отида на гости, и ще разгледаме тоя чипреп, и айде за да сме законни, може и само от улицата.  :))

ами днес с хора от моята порода ходихме да видим един стар ford (от една друга тема) намерихме го но го видяхме само отзад през оградата .......лелката каза не се продава и не дава никаква информация ;D-нормално ....... ето и един dodge ram които случайни видях на околовръстното ........и 2рия cadillac от дупница които е с 5,7 мотор  а 1вия е продаден в софия някъде

Хм, Иво, интересно кой ли е купил първия Флитууд, след като толкова време седя по обяви?
Поне по сбирки на клуба на в София не се е появявал досега.
А за тоя по-новия внос с кафявия салон, знаеш ли каква прогнозируема цена мисли да му иска Валери? Още по-миналата година есента /2013-та/, тогава мисля пътуваше насам колата, Валери ми казваше, че цената мисли да му я определи, естествено по-високо от на оная старата с червения салон.

« Последна редакция: Февруари 03, 2015, 11:43:15 от USfan »

Февруари 03, 2015, 12:00:10
Отговор #1589

Неактивен vessomitkov

  • Публикации: 739
Това че хората от форума и ти си я видял не е всички в интернет пространството.
Не е заради претенцията на някой си , а на собственика.
За да я снимам съм допуснат вътре от един господин, който беше в двора и беше така любезен да ми сподели информацията за колата.
Както ми каза човека ще правят още един навес и ще я приберат на сухо. Просто някои хора се притесняват от любопитните погледи , да не кажа даже нахални.
И да , не на последно място, не ми харесват определенията и пренебрежителното отношение, което изразяваш в километричните си писания за чуждите коли , независимо от тяхното състояние. Не всички имаме финансовите възможности , време и акъл за да притежаваме "стахотни " американски машини, например като твоите.
Хайде лек ден , че някои сме на работа все пак!!!