Автор Тема: По следите на "американките" в България  (Прочетена 923979 пъти)

0 Потребители и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 03, 2015, 12:08:17
Отговор #1590

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Не мисля, че е редно следите на тази прекрасна американка да се губят.


В крайна сметка не е имало взлом, всичко е законно и редно.
Даже автомобилът няма номера за да се разбере кой е собственикът (поне от нашата гледна точка в това виртуално пространство).
Колата е ценна за нашият форум, снимките остават.

Моля да прекратите коментарите за да не се създава повече напрежение.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 03, 2015, 13:21:06
Отговор #1591

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
А в малко по-съвременен аспект, ето няколко пък снимки на 3 поредни генерации ГМ компактни модели с предно предаване.
И трите тук коли /освен моята Проба, не на нея ще акцентирам тук/- черния Буик Скайларк, сребристия Понтиак Гранд Ам, и бялата Шевролет Берета, принадлежат на едно семейство, наши колеги от УС-клуба.
Интересното тук, заради което съм ги групирал тук в пакет снимки е, че тези коли представляват три поредни стъпки в развитието на авангардното за американските производители и навлизащо активно през 80-те години в производство там, предно предаване.
Черния Буик е генерация 1979-1985, година, сребристия Гранд Ам е от наследилата го генерация компакткари на ГМ, в производство от 1985 до 1992 година.
А Беретата бялата е тогава най-малкото спортно купе на Шевролет, произвеждано на базата на компактния седан Корсика, пак в този период- 1987, до 1995 мисля, и базирано на същата платформа както Буика и Понтиака.

Тези модели коли са били и с различни типове слагани мотори.
Буика е с 6 цил. ве-обр 2.8 литра мотор, а Понтиака и Беретата са с 2,3 литрови 4 цил. 16 клапанови мотори.
Имало е и версии на тези каросерии и с 3,1 и 3,3 литрови шестаци, както и с 4 цил. 8 клапанови базови мотори, както и с 4 цил турбомотори.

Интересно ще е, ако почнем да слагаме снимки и на намиращи се из България останали такива в движение модели от 80-те с предно предаване на ГМ /а и на Форд и Крайслер/, понеже полека-лека и те станаха 25-30 годишни коли, и взеха вече да изчезват от ежедневните картини по улиците.






Февруари 03, 2015, 23:09:26
Отговор #1592

Неактивен Raceboy

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
 Благодаря на Весо и Петър за коректното отношение !

 Не съм очаквал и да има разбиране по въпроса  от повечето тук,  но най-малко пък от АДМИНИСТРАТОР.  Ще помоля отново да махнете снимките, на които се вижда, че сте влизали вътре в имота! През оградата си я снимайте колкото искате! А разбирачите, мераклиите и всички останали, който имат желание,  по възпитан и интелигентен начин да я разгледат и видят на живо нека ме потърсят! Не може да ми говорите за "американки", а в същото време да не уважавате правото на собственост. Благодаря на всички.

Февруари 04, 2015, 08:21:30
Отговор #1593

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Благодаря на Весо и Петър за коректното отношение !

 Не съм очаквал и да има разбиране по въпроса  от повечето тук,  но най-малко пък от АДМИНИСТРАТОР.  Ще помоля отново да махнете снимките, на които се вижда, че сте влизали вътре в имота! През оградата си я снимайте колкото искате! А разбирачите, мераклиите и всички останали, който имат желание,  по възпитан и интелигентен начин да я разгледат и видят на живо нека ме потърсят! Не може да ми говорите за "американки", а в същото време да не уважавате правото на собственост. Благодаря на всички.

Недей така бе, човек. Тук освен гадни има и добри хора (като навсякъде). А и съм сигурен, че може да намериш приятели. Негативно отношение има винаги, това е неизбежно, а пък е най - малко нужно. Дай с добро да подходим. Разкажи за тази уникална машина и ще видиш, че ще има наистина заинтересовани и нормални фенове ;)

Февруари 04, 2015, 11:21:40
Отговор #1594

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
а ти защо обвиняваш че е имало взлом ......прочети по заден пост на VASSOMITKOV човека ясно е обяснил че е допуснат от един господин който му е споделил някакви неща за колата .в случая няма никакъв ВЗЛОМ .............. а снимките са взети и публикувани от мен от др. тема просто са преместени тук (на правилното място) ....моята снимка е тази през оградата ......така че стига си вил като пироговска линейка ....и аз ще помоля да се махнат снимките за да си продължим да си пълним темата а не да се пишат романи за кола която я намразих заради собственика и  :(

Февруари 04, 2015, 12:05:35
Отговор #1595

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Тук си ценим съдържанието на форума.

Това не е концерт по желание. Сложи снимките, махни снимките.


Снимките остават!

Отново ще помоля да прекратите излишната дискусия защото така или иначе ще я разчистя.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Февруари 04, 2015, 22:16:31
Отговор #1596

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Достатъчно сме го коментирали Меркурито.
Има и други американски коли в България.
Надявам се скоро да мога да постна снимки на Хъдсън от средата на 30-те :)

Февруари 05, 2015, 11:27:20
Отговор #1597

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Достатъчно сме го коментирали Меркурито.
Има и други американски коли в България.
Надявам се скоро да мога да постна снимки на Хъдсън от средата на 30-те :)

Аа, ми айде дай снимки де.
Това е някакъв по стар-модел нали, не е такъв аеродинамичен както Степдаун шаситата?  :)

Февруари 06, 2015, 15:20:26
Отговор #1598

Неактивен galaxie

  • Публикации: 1798



Февруари 06, 2015, 15:41:05
Отговор #1599

Неактивен peter 1978

  • Публикации: 967
Хубавец е Кадилака.
Доста подходящ за някой, който иска директно да се качи и да се вози и не разполага с голям бюджет.
Поздрави