Автор Тема: VW Beetle 1600 GT - тунинг на двигателя  (Прочетена 272586 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 28, 2013, 10:31:25
Отговор #210

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Знам за една, но е на вторични суровини.
За цяла кола питаш предполагам. Излизат за продажба сравнително често ;)

Не следя алфаджийския форум, но в последнте 7-8 месеца (че и година може би) нищо читаво не е излизало (различно от скрап) в Мобилето, Карса и Продавалника. Говорим за Алфа 33 1ва серия до 90та ... мотор 1.5 или 1.7. Имаше няколко (3-4 .... не повече) с най-малкия мотор (1.3), които са по-скоро за скрап. Всъщност даже и в Италия 1.7 не излиза под път и над път, но пък 1.5 се намират (различни от скрап). Между другото у нас вече рядко излиза нещо читаво и от 2ра серия :).  Но там, дори и да оставам на страна въпроса дали сме ретрото или не  :), при 1.5 мотора нещата са твърдо в полза на 1ва серия - при 900 кг купе сме (най-често)  на 105 кончета (има и малка серия 1.5 на 95 кончета :) ), а при 2ра серия купето е 970 кг, а 1.5 инжекциона е 97 кончета :).  Като добавим и това, че съм привърженик на карбовете  >:D . За купетата може да си цитирани и други цифри, но на 2ра серия със сигурност е по-тежко.
« Последна редакция: Декември 28, 2013, 12:07:02 от Nik1600GT »

Декември 28, 2013, 11:05:02
Отговор #211

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Първа серия 33 е на практика невъзможно да се намери - гниеха невъобразимо, мнението ми е от първа ръка.Ако въобще намериш нещо що-годе читаво ще е от 2-ра генерация, там проблема с корозията е донякъде решен.Знам една не лоша 2-ра серия, но към момента няма как да се продаде, когато се намери решение, мога да ти пиша ако те интересува.

Декември 28, 2013, 11:22:47
Отговор #212

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Първа серия 33 е на практика невъзможно да се намери - гниеха невъобразимо, мнението ми е от първа ръка.Ако въобще намериш нещо що-годе читаво ще е от 2-ра генерация, там проблема с корозията е донякъде решен.Знам една не лоша 2-ра серия, но към момента няма как да се продаде, когато се намери решение, мога да ти пиша ако те интересува.

Да ...за гнието знам ... то тава е основния проблем ... принципно ме интересува и 2ра серия ... ако е 1.5 инжекция най-много да сложим два здрави карба и пак ще стане поне 105-110 кончета (може и повече, разбира се  >:D )  А иначе 1.7 двувалката на 2ра серия (132 кончета) вече си е адреналин :) Ето едно доста добро изпълнеие с такава Алфа в ... Истамбул

« Последна редакция: Декември 28, 2013, 11:25:33 от Nik1600GT »

Януари 28, 2014, 21:00:36
Отговор #213

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
леден бръмбър :) ... вратата се отвори лесно и запалихме от раз, но размразяването даде малко зор ... толкова лед  >:D не е истина ... чакаме снега утре и ще покараме  >:D











а иначе тези машини са карани успешто и на чист лед на Антарктика ... ето документални кадри от 1963 ... Австралийски бръмбър на Антарктика с тяхна експедиция


Януари 29, 2014, 08:47:23
Отговор #214

Неактивен stingray

  • Публикации: 375
Грехота е да я държиш на леда. Намери и поне един навес, ако няма възможност за гараж :)
"Никогда не соглашайся с толпой. Даже если она права." Эмиль Чоран

Януари 31, 2014, 20:40:45
Отговор #215

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Грехота е да я държиш на леда. Намери и поне един навес, ако няма възможност за гараж :)

Митко ... нищо и няма ... доста други дето ги държат в гараж може да задгроби ... ламарините са добре ... а уплътненията са като нови :)  ... и най-важното - има двигател ... няколко даже :) ... и не иска газово ... нито ел. помпа ...сещаш се за какво говоря, нали  ;)  ... тези коли искат каране ...нали видя на клипа ... и на Южния Полюс са ги карали ... и в Сахара ги карат ... и даже и .. в Пакистан ... ето един култов пакистански клип ... нека се замислят малко нашите "майстори" ... не знам като се види този клип какво ще е мнението за пакистанците и майстора им ... но ДОРИ и там колите им ВЪРВЯТ ... а не стоят в гаража или под навеса под името"ПРОЕКТ"

« Последна редакция: Януари 31, 2014, 20:57:30 от Nik1600GT »

Януари 31, 2014, 20:48:38
Отговор #216

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
привет колеги ... днес във Варна (а и не само) не е за ...жени (за мъже да не говорим) ... карали сме и на много повече сняг ...но във Варна почти навсякъде е ЛЕД ...
та след като 2-3 пъти се размръзявахме - просто днес покарахме ...доста коли с предно имаха ядове ...а ние нямахме никакви (ядове) и се държахме повече от прилично на леда   >:D ... включително из кварталните улички къкдето буквално е лед ... а най-голямото (и първо) предизвикателство беше да изляза от служебния паркинг - там си е 3-4 пръста чист лед (на последната снимка)  :)

Клип и малко снимки от днес :)

&feature=youtu.be








« Последна редакция: Януари 31, 2014, 21:20:59 от Nik1600GT »

Февруари 01, 2014, 01:29:23
Отговор #217

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ники, понеже съм чувал различни легенди, а и времето в момента е пряко свързано с въпросът ми, кажи как стои въпроса с отоплението при такъв студ.Колата е проектирана в страна, която не е Италия или Гърция примерно, та колкото и да са били занижени критериите за комфорт по него време, се предполага, че бай германец се е подготвил.

Февруари 01, 2014, 09:39:55
Отговор #218

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1170
Ники, понеже съм чувал различни легенди, а и времето в момента е пряко свързано с въпросът ми, кажи как стои въпроса с отоплението при такъв студ.Колата е проектирана в страна, която не е Италия или Гърция примерно, та колкото и да са били занижени критериите за комфорт по него време, се предполага, че бай германец се е подготвил.

Здравей, адаш! В общи линии е сметнато доста добре. Не е като водното на съвременен автомобил, но е добро. Ето за какво иде реч.







Цялата отоплителна система се вижда как работи на първите две фигури. А на третата е показан принципа на дейстиве на т.нар. "топлообменници", които затоплят въздуха с помоща на изгорелите газове. Движението на топлия въздушен поток към купето се осъществява от турбината, която тук се върти постоянно и спрямо оборотите на двигателя, разбира се. Топлият въздушен поток влиза в купето от три места - под задните седалки, долу (в страни) в краката и в основата на предното стъкло. Ако праговете са изгнили или нещо е запушено по тях и т.н.  :) отпред няма никой  :), но все още имаме опция (поне) в купето да е топло (блокираме потока към праговете и пускаме всичко под задните седелки  >:D).  Има още един тънък момент - въпреки, че сме с въздушно и тук има ТЕРМОСТАТ. Той често е неизправен (или изобщо го няма монтиран) и по-малката бела е, че по-бавно загрява двигателя. Като цяло за да стопли на тази отоплителна система и трябва малко повече време отколкото на повечто коли на водно. Но на дълго дори и в такова време е приятно топло (пътувал съм доста пъти). И накрая -  има серии бръмбъри, износ за северните държави (Канада и др.) , на които фабрично са монтирани бензинови печки Eberspacher.
« Последна редакция: Февруари 01, 2014, 10:17:42 от Nik1600GT »

Февруари 01, 2014, 09:48:12
Отговор #219

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Отоплението на тези автомобили си е доста прилично и си работи добре.Но иска и потдръжка.Много неприятен е момента,в който се получи дори и малка дупка някъде по изпускателната система....