Автор Тема: Проект ГАЗ М21  (Прочетена 249251 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 05, 2012, 14:10:50
Отговор #130

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Не залагай на обикновен грунд. Епоксидния на лакпром не е лош, това, че някой писа по-нагоре че не хващало друго покритие върху него са глупости. Недостатък е, че съхне бавно. Грундирай с него, след като изсъхне го шлайфай леко с P320 и боядисай с каквото ти душа сака - алкиден автоемайллак или някаква по-евтина акрилна боя.

Август 06, 2012, 16:08:49
Отговор #131

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Не се засягайте но е тъпо да матираш грунд ! при положение че един дву компонентен грунд на хомелеон примерно е с цена от около 15 - 20 лв. съхне за 30мин. къв лакпром кви търкания  >:(

Август 06, 2012, 18:11:57
Отговор #132

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Спряхме се на комбинацията епокси и емайл лак. Стана по добре от прахово   :))  това в кръга на шегата, Наистина прахово може би щеше да стане по добре но в Самоков няма.
ето и няколко снимки от свършената работа.
почистените до метал детайли..



след това епокси и боя...







Август 06, 2012, 23:40:14
Отговор #133

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Браво, Васко, страшна манафиктура си направил:) След години в учебника по "Българско автомобилостроено" ще пише "...започва през втората декада на 21-и век в гр.Самоков в двора на известния наш.....:))))

Август 07, 2012, 13:47:58
Отговор #134

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Оцапал си на жената простира, не хвана ли точилката >:D
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Август 07, 2012, 15:22:09
Отговор #135

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Оцапал си на жената простира, не хвана ли точилката >:D
той е от тел, тъкмо няма да ръждасва хахаахах, добре го обработих... епокси, боя....

Август 08, 2012, 01:00:57
Отговор #136

Неактивен Sancho

  • Публикации: 127
  • Москвич 412, 434
Не се засягайте но е тъпо да матираш грунд ! при положение че един дву компонентен грунд на хомелеон примерно е с цена от около 15 - 20 лв. съхне за 30мин. къв лакпром кви търкания  >:(
Тъпо, остро, такава е технологията. Когато грунда изсъхне се шлайфа, защото е лъскав и боята няма да се задържи. Естествено, в системата мокро-в-мокро шлайфане няма. Вече всеки решава как да процедира. Грунда за 15-20лв за който говориш ти предполагам не е епоксиден, а акрилен филер и да го използваш за праймер е тъпо, без да се засягаш. ;)

Август 08, 2012, 09:00:13
Отговор #137

Неактивен anastas

  • Публикации: 194
Не се засягайте но е тъпо да матираш грунд ! при положение че един дву компонентен грунд на хомелеон примерно е с цена от около 15 - 20 лв. съхне за 30мин. къв лакпром кви търкания  >:(
Тъпо, остро, такава е технологията. Когато грунда изсъхне се шлайфа, защото е лъскав и боята няма да се задържи. Естествено, в системата мокро-в-мокро шлайфане няма. Вече всеки решава как да процедира. Грунда за 15-20лв за който говориш ти предполагам не е епоксиден, а акрилен филер и да го използваш за праймер е тъпо, без да се засягаш. ;)
И в тоя форум дървени философи ! Грунда за които ти говоря е на немската фирма Chamaeleon да не е епоксиден но какво от това ! съхне бързо щото е със 5+1 втвърдител ! Като изъхне става матов и хваща боята без да го пипнеш с тва търкане мислиш ли че може да изтъркаш всяко ъгалче и дупчица и ти ако може да матираш целия под на няква кола аз не съм безсмъртен

Август 15, 2012, 18:08:59
Отговор #138

Неактивен Monza

  • Публикации: 250
  • Хубавите неща стават бавно!
Днес върху епоксито пръснахме Боди ауто флекс специал..... ей голямо търсене падна на това боди, няма го почти никъде из магазините.  Мисля че се получи доста добре.






ето и нова порция поцинковани детайли и от предният мост, който утре ще бъде грундиран и боядисан в черно, и ще се подгови за зглобяване.




в този ред на мисли, кажете марка грунд и боя с която да боядисам детайлите от моста, мисля че тук може и да използвам обикновен а не двукомпонентен грунд.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Васко,а ти сипна ли му 5-10% кореселинче за да може да придобие заводска структура?Затова седи такъв настръхнал.И ми се струва постно пръснат шегрена.Ако не си я пуснал го повтори разреден на 5%.Мой съвет.Иначе става идеално. :D

<доверен сервиз на ДЗИ>

Август 15, 2012, 18:32:22
Отговор #139

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Днес върху епоксито пръснахме Боди ауто флекс специал..... ей голямо търсене падна на това боди, няма го почти никъде из магазините.  Мисля че се получи доста добре.


ето и нова порция поцинковани детайли и от предният мост, който утре ще бъде грундиран и боядисан в черно, и ще се подгови за зглобяване.


в този ред на мисли, кажете марка грунд и боя с която да боядисам детайлите от моста, мисля че тук може и да използвам обикновен а не двукомпонентен грунд.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Васко,а ти сипна ли му 5-10% кореселинче за да може да придобие заводска структура?Затова седи такъв настръхнал.И ми се струва постно пръснат шегрена.Ако не си я пуснал го повтори разреден на 5%.Мой съвет.Иначе става идеално. :D

сипах му, дори може би повече от 5 % както ме беше инструктирал :), иначе неразреден става много гадно.
повторих го два пъти и мисля че стана доста добре, на снимките не се вижда добре.След това пръснах и една ръка, черен емайл и стана супер....
п.п.  голямо търсене падна на бодито, нямаше го и там където ми каза....... та накрая, ми го докараха в един магазин за бои  в Самоков :)