Автор Тема: Интересни комбита  (Прочетена 16910 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 22, 2011, 15:50:03
Прочетена 16910 пъти

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450

Ноември 24, 2011, 07:52:13
Отговор #1

Неактивен rumen_spasov

  • Публикации: 1036
Аз по принцип категорията комби много не я обичам, но когато за база са използвани такива красиви машини не ми остава друго освен да се поклоня.Наистина повечето са красиви а предполагам и функционални.

Ноември 24, 2011, 10:06:26
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Така е,има доста приятни модели,както и апсурди  :D Никога не бях виждал доста от колите.... Интересното е ,че някои са в 1 единствена бройка по поръчка - султана на Бруней примерно.Като стана дума за него,преди години четох за автомобилите му.Автопарка е огромен ,а колите са едни от най-рядко срещаните и ценни екземпляри.

Ноември 24, 2011, 16:34:42
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Аз съм привърженик на комбитата, особено на тези на Subaru, Audi и Volvo.Следващите обаче са ужасни :)













Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Ноември 24, 2011, 17:28:09
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Много яко мазерати ! :
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Ноември 24, 2011, 18:34:36
Отговор #5

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
комбито е хубав семеен автомобил , но някой са просто.............................
 

Декември 04, 2011, 13:54:14
Отговор #6

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Така е,има доста приятни модели,както и апсурди  :D Никога не бях виждал доста от колите.... Интересното е ,че някои са в 1 единствена бройка по поръчка - султана на Бруней примерно.Като стана дума за него,преди години четох за автомобилите му.Автопарка е огромен ,а колите са едни от най-рядко срещаните и ценни екземпляри.

Хах, да, интересното при Хасанал Болкиарх, е, че е поръчвал комби версии на каквото му дойде на ум, примерно Ферари 458, Бентли  Конти ГТ.
Но често, не е поръчвал само по една, а по няколко бройки такива на модел, защото е държал да има различни цветове.

Примерно, имал е в цветовете на дъгата 6-7 броя Ферари 458, 6-7 броя Бентли купе комбита, 6-7 броя Астони Вантаж комбита, и така нататък.
Особено при 458 модел, не знам дали нямаше и примерно 12 до 14 комбита общо.
Защото 6-7 броя му бяха на стандартна база с две врати 458 правени, а другите 6-7 броя, пак с разл цветове, на база удължено 458, и преработено с 4 врати, правено. O:-)

Абе пълна липса на вкус и здрав разум. O0
Но пък като забедня султаната, част от комбитата специално на 458 база правени, попаднаха по търгове по света.

Аз лично много харесвам полукупе полукомбитата.
 Наричани още Шутинг брейк.
Англичаните най са ги лансирали, но не само.
Още си мечтая някога да имам- Волво 1800ЕС, или Релиант Скимитар. Хеле пък някое Грантуризмо, афтърмаркет преработено от Линкс или Евентър- като Джаг ХЖС купе, например.

Актуален представител на такова Грантуризмо полукомби е примерно, новото Ферари ФФ.
« Последна редакция: Декември 04, 2011, 13:56:54 от USfan »

Декември 05, 2011, 06:57:48
Отговор #7

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Аз ще ви пусна пък малко снимки на Ситроен ДС, че комбито му е уникално :

Декември 06, 2011, 15:03:38
Отговор #8

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Баща ми по бай Тошово време, някъде 1985-86, имаше за кратко един СХ 2400 ГТИ,от 1-та година на производство- 1978.
Кара го наистина кратко, щото беше с някви летни гуми Мишелин ХЗХ, или нещо такова, и една зима с повечко газ по завоите, успя да го обърне на някакъв лед по магистралата за Пловдив.  :))

Как да е, както ни беше много смачкан Цитрона, дойде някакъв самолетен техник, да го купува да си го правил.
Беше наш съсед, тоест живееше в София близо до Руски паметник.
Купи остатъците от СХ-а /всъщност той мотора и въобще механиката си работеха, трябваше му изправяне на покрива и вратите, и нови стъкла/, и си въстанови колата.
Самолетния техник имаше много угледен ДС комби, може би ИД, не ги разбирам много, защото неговия беше с чисто механични скорости, и старите единични фарове.
Та тоя човек, до края на 80-те, пред тях си държеше и бордото на цвят ДС комби, и светлосиния ЦХ ГТИ, който купи от нас, и си го оправи да го кара.

През 80-те, по принцип СХ-те, хеле пък СХ-те комби по принцип бяха редки.
От няколкото броя СХ-и в София, освен нашия, ГТИ версия имаше само още един чичка, поне в София само един, такъв светлозелен металик.
А пък като бях малък, дядо ми ме водеше да разглеждаме отвън къщата на оперния певец Н. Гяуров в Бояна.
И там ясно помня че в двора седяха 2 броя абсолютно еднакви СХ-а. Прекалено дълги ми се виждаха за СХ-и, тогава вече по картинки от Бибиб съм го видал като модел, хахах.  :))
Та най вероятно бяха Престижи.
Освен тия големи французойки, само един брой СХ комби бях виждал в София до преди пданаето на митата- оранжев, с гаден атмосферен дизел.
Та тогава, и ДС-те в движение, особено пък комбитата им, взех да ги виждам даже още по рядко, и от по новите СХ-и.

Иначе аз успях да се повозия на тоя ДС Фамилиале, или както е там, и адски много ме учуди, че за разлика от СХ-а, предните поне седалки на ДС-а бяха много високо разположени, направо като тронове. O:-)
Релативно погледнато, много различна кола беше на излъчване на интериор тоя ДС, дори и в сравнение с по-късните Ситроени, като ГС и СХ.

Декември 06, 2011, 21:22:13
Отговор #9

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
То малко офтопик се получава, ама така или иначе темата се е заформила ...
Дизайнът на Ситроен ДС, дело на Фламинио Бертоне, е осъществен в единна концепция - интериор-екстериор. Таблото е замислено и осъществено като скулптура, независимо от многобройните си вариации си остава много ценен и оригинален елемент от излъчването на колата.
По отношение на СХ-ите - от комбитата им не съм вдъхновен, има много по-добри решения. За времето си са ставали много добри за линейки и катафалки, но по отношение на дизайна са ... меко казано несъвършени. Иначе шасито на Престиж и комби са еднакви. Дължина 4990 мм - напълно достатъчни за комфортен автомобил :)