Автомобили > Японски автомобили

Софийският Datsun 280 ZX - 1981 г.

<< < (16/19) > >>

USfan:
Колегата не писа, и всъщност отдавна и продаде колата.
Доколкото разбрах тя след реставрацията е наново продадена, и за съжаление вече извън страната.
С което бройката на класическите Датсун Зетки с редови шестаци мотори в БГ намаля с една кола.

Иначе от сегашните ми янгтаймери японки и полуяпонки, Миатата е най-безпроблемна, и това поредно лято си я карах с удоволствие.
А, всъщност с този пост с кръгла номерация- 6555, почти си реприкирам номера на МХ-а, ама наобратно.  :))



didotooo:

Интересен ъпдейт по темата . Емо отдавна продаде колата , но тя остана във България . Купи я един пич моторист , има също и MR2 W10 първа генерация 1984-1988 . Още тогава се свърза с нас и Марто му помогна с намирането на някои части  . Онзи ден ми писа ,че е решил да се раздели с датсуна поради закупуването на жилище .

Колата е с изцяло сменени тампони по окачването - полиуретанови . Ръжда няма , плюшеният салон е в добро състояние без скъсано. Двигателят е ревизиран ,горивната помпа нова както и съединителя. Документално изряден с всичко платено - прегледа е до 05.2022г
Остават дребни довършителни работи основно по салона - щората отзад липсва.

Цената е 10 000 евро.

За контакт : Илиян 0887209331


















USfan:
Ха, ами задния вътрешен капак върху багажното пространство /той тук в този модел и специално поне Евроверсията, беше доста дебел и тапициран с мокет/, липсваше и при мен, като взех колата.
Но пък няколко месеца преди да я купя, докато беше автомобила в нашета БГ търговско представителство във Виена, помня че отзад още го имаше наличен тоя бордо на цвят дебел капак, с изрязани на него две големи дупки за колони.
Може после някой дето е ползвал колата последно преди да я купя, да го е изхвърлил, заради неугледността на дупките.
Трябва бордо на цвят да се намери такъв капак, да пасва на салона.

Другото което гледам липсва, но което го имаше в колата, вижда се и на старите моите снимки от 90-те години, че и на последните ми снимки от 2012 год, още докато беше при мен колата, е един друг по-малък капак, бордо и той на цвят, дето е върху на кутията-жабка между седалките.
Колата в 2012 год. я дадох с този наличен капак на средната жабка, като само единия от двата му щифта нещо се изваждаше.
Може при реставрацията и разглобяването на салона някъде да е останал.

За гонене на пълна оригиналност, разбира се, определено ще и трябва оригиналната асиметрично-трапецобразна АМ-ФМ музика.
Вероятно от САЩ лесно може да се намери някой такъв ориг. радио-касетофон.

Иначе отвън тук на снимките липсват и всичките и емблеми.
На задния капак хромираните десен голям надпис 280 ЗетХ, по-малкия- Датсун, както и предната кръгла емблема Зет, ги бях оставил в жабката на колата, и я дадох колата с тях.
Някъде може да са се изгубили и те при следв. собственици.

А страничните на предните калници, и те с хромирани букви, 2 броя 280 ЗетХ надписи, още си ги пазя.
Тях даже ги бях напускал някъде тук в Форума в раздела с продажби в една моя тема за аксесоари, за продаване.
Пазя си още и оригиналната продажбена брошура от 1982 год, на 280 ЗетХ сериите, даже тя специално е на английски, не на немски.

didotooo:
Да той сподели ,че има липсващи дреболии по колата  и конкретно този капак в багажното . Китайците пуснаха такива копия на оригиналните за някакви смешни 10-20 долара , даже поръчвах за варненския червен 280 ZX преди година две . Тази за предния капак се намира дори чисто нова оригинална от Нисан - Марто си поръча . Радио за мен е задължително да е оригиналното или period correct 80 десетарско . Аз така и не съм я виждал на живо тази кола , но на снимки изглежда в доста добро състояние и в предвид цените в Европа - тази е окей .

didotooo:
Колата се продаде , без да е обявена в сайтовете за продажба на автомобили . Купи я една жена без майтап . Оказа се голяма фенка на класическите японки . Според продавача на Датсуна - Илиян сред колекцията и са Honda Civic 1 генерация , Toyota MR2 1 генерация , класическа стара Toyota Land Cruizer . Очаквам реални снимки и ще ги постна тук . Предлагам да не приключваме темата , ще я помоля да се включи във форума или пък аз бих могъл да поствам по някоя друга снимка . Определено интересна развръзка на нещата и най-радостното е ,че колата продължава да не е собственост на случаен човек !


Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия