Автор Тема: Renault Alliance 1.6 Diesel  (Прочетена 7633 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 13, 2011, 11:00:09
Прочетена 7633 пъти

Неактивен pagocTuH

  • Публикации: 21
Здравейте вчера случайно попаднах във форума и мисля че вече се чуствам в свои води със толкова много ретро ентусиасти.
Ето малко снимки от моята кола.
Колата е специално изпълнение за американският пазар заедно с допълнителните екстри които не се предлагат за френските версий на рено 9 - Полукожен салон,климатик,хром лаисни , дебели брони.
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 14:46:10 от dido1903 »

Декември 13, 2011, 16:23:12
Отговор #1

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Хе, интересна кола имаш, рядка модификация за бг. Механиката аналогична ли е с тази на европейските версии?
По принцип има и Alliance с две врати, но такова май не се сещам да съм виждал у нас, а в Русе пък навремето имаше кабриолет.
На твоята каква е историята, знаеш ли?
Ако живееш във Варна, ела някой вторник до ретро клуба, да се запознаем...

Декември 13, 2011, 18:03:50
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Е аз като ти писах ,че ми прилича на крайслер на ЛС ,ти баш си я снимал до крайслер  :))  Аз честно казано,за първи път чувам за такова рено. Доста по-стилно изглежда от 9_ката. Както каза Росен,заповядай когато си свободен с колата да я разгледаме.Аз и днес няма да мога да дойда в клуба ,надявам се другия вторник да се видим.Пускай снимки,както и сподели каква и е историята на колата.Благодарим.

Декември 13, 2011, 18:39:10
Отговор #3

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Много хубава кола, със здраве да се ползва.  :)
Вярно като е снимана до този Плимут Аклайм, или каквото е там, от дистанция наистина може да се бъркат. :))

При моделите 9 и 11, както и 5 ЛеКар, конфигурацията се запазва на основната каросерия, когато е конвертирана за УС пазара.
Докато при голямото 25, американската му версия е доста различна на дизайн.
Ама забравих тя как се казваше- Конкорд, или нещо такова.
« Последна редакция: Декември 13, 2011, 18:40:43 от USfan »

Декември 13, 2011, 22:42:34
Отговор #4

Неактивен pagocTuH

  • Публикации: 21
Историята е следната - Внесена е от някакъв си човек които е решил че с този лаком бензинов двигател които постоянно върти фреона на климатика и автоматична скоростна кутия му излиза доста солено и намира дизелов двигател оригинален на рено, праща го в германия за рециклиране и от там те го пращат при него и се присажда.Идея си нямам къде са оригиналните скорости и двигател.Била е с предно предаване което е странно за американският пазар.След това попада на някакъв шеф на БЧК-а които я кара по 2000 километра на година доказано със негова сервизна книга където описва ремонтите на колата които за 10 години надхвърлят 3000(три хиляди лева) само консумативи и дребни работи.Мотора е пушка пали и върви и като за кола на тази възраст и години много хора биха се замислили дали наистина моторчето е 50 коня:).В момента има дребни забележки за оправяне и все още търся в кои гараж да я приземя за известно време.

Декември 15, 2011, 20:59:57
Отговор #5

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ami to prednoto predavane ne e za ucudvane v toia sluchai.
 Kolata samo povurhnostno e liftingosana za US pazara.
Mehanikata sie edna i sushta.
 To togava dori si e bilo moderno v USA prednoto.
 Interesnoto e, che pri drug joint venture model, no na Ford- Sierata i Skorpioto v Evropa sa bili sus zadno predavane, a za US pazara, gi konverirat na predno, kakvito sa Ford modelite Tempo, Taurus, i Merkur. ;)

Декември 18, 2011, 23:32:45
Отговор #6

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Много хубава кола, със здраве да се ползва.  :)
Вярно като е снимана до този Плимут Аклайм, или каквото е там, от дистанция наистина може да се бъркат. :))

При моделите 9 и 11, както и 5 ЛеКар, конфигурацията се запазва на основната каросерия, когато е конвертирана за УС пазара.
Докато при голямото 25, американската му версия е доста различна на дизайн.
Ама забравих тя как се казваше- Конкорд, или нещо такова.
американската версия на рено 25 е eagle premier, ;)

Декември 18, 2011, 23:35:29
Отговор #7

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
много е интересно реното,и особено с екстрите и яките брони които има,а и най-вече мие интересно какъв е оригиналния мотор на колата

Декември 19, 2011, 13:56:12
Отговор #8

Неактивен pagocTuH

  • Публикации: 21
Оригиналният мисля че е бил 2.0 или 1.7 и двата са били с автоматична скоростна кутия.
Обаче мисля че хич да не е са нагорявали и главно заради това предишният собственик е сменил двигателя с цел икономия на гориво.Сипвал съм му и олио съотношение 10 литра нафта + 3 литра олио върви си няма проблем.

Декември 19, 2011, 13:59:22
Отговор #9

Неактивен pagocTuH

  • Публикации: 21
Ето още снимки