Автор Тема: Mitsubishi Lancer 1400 GL 1980  (Прочетена 20760 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 15, 2011, 13:50:19
Отговор #10

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Аз бих се опитал да я обслужа и запаля като начало.

Ако запали, обслужване на спирачна система, масла, радиатори, кабели, свещи.... общо взето да се вкара в пътя.
След това бих я регистрирал и покарал няколко месеца, ей така, както е в момента.
Ако до тогава не дава големи проблеми от скорости, диференциали и двигател и колата ми харесва, започвам да събирам едрогабаритни и запазени части.
Калници, капаци, врати, стъкла, стопове, фарове.
Когато вече съм ги събрал тези части започва разглобяване за кърпене и въстановяване докъдето стига мерака и парите.

Някои предпочитат да си я оставят ръждива отвън и перфектна технически с големи джанти, това също е вариант и то не лош :)
Понякога и доста по-впечатляващ!
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 15, 2011, 14:18:08
Отговор #11

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Ако държите на конкретния автомобил,подкрепям напълно Митко - Speeder. :)

 
Разгледах снимките на Опела - и той е имал доста ръжда, но все пак се е получило.

Благодаря ти за думите ,колежке. Лошото е,че още нищо не се е получило  :D :D :D
Но и аз засега не се отказвам!


Момчета ще се радваме на повече компетентни мнения и наистина искаме да върнем тоя класик по пътищата, а да не го хвърляме в някоя морга.

И дума не казвам да го хвърляте!!! Но, ако се замислите и направите сметката, и се окаже,че в чужбина има на добра цена - внесете си. Тази е перфектна за донор.
Това е същото,което е направил Мартин с Датсуна и предполагам,че той ще ме разбере,още повече че има опит в тази работа с E-bay и вноса!

Желание очевидно имате.
Истината е, че всичко опира до финансите!
Там вие си решавате.
« Последна редакция: Декември 15, 2011, 14:21:12 от dido1903 »

Декември 15, 2011, 14:31:02
Отговор #12

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Благодаря за думите и моралната подкрепа момчета,

искаме да я запазим, жал ни е за колата и имаме желание да я реставрираме. Проблема при нас е че много искаме ама нямаме големи възможности, особено финансови. И както ти Дидо казваш "...аз засега не се отказвам!", така и ние лесно няма да се предадем, ще търсим контакти и хора които имат сърце и душа да ни помогнат да изкараме тоя класик на някой ретро парад, все пак да видиш красива жена зад волана на такова спортно зверче си е голяма работа  ;)
Митаче благодаря за съпорта, явно и ти не би се отказал от проекта, ако беше твоя :)

Декември 15, 2011, 14:36:46
Отговор #13

Неактивен NikMar

  • Публикации: 518
Хората дават пари да имат твоята находка, ти я имаш даром от тати, така че щом си решил не се отказвай, както се казва "слушай хората, но недей се дели от твоето мнение". Опитай както казва Speeder повози се малко и събирай, ако накрая още имаш мерак почвай, ако нямаш има варианти за колата.
FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г./ FIAT Punto 1,1/94 г.
Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
 Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка.
 Закон на Мърфи.

Декември 15, 2011, 14:38:20
Отговор #14

Неактивен Bellabutterfly

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 7
И аз ви благодаря (както и на Мартин за комплимента  :-* ), за това са тия форуми - да прочете човек мненията на други ентусиасти и да се родят интересни идеи. И аз мисля, че не е лоша идеята на Speeder като начало да се запали и пообслужи - спирачна система, масло, акумулатор. Пък ако не се разпадне докато я караме ще действаме нататък - малко по малко според възможностите  :D

Декември 15, 2011, 15:07:54
Отговор #15

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Истината е, че и мен много ме "сърбят ръцете" за някой такъв автомобил , който да чопля и развивам.
Смятам, че точно нещо със солидна техника е добър вариант, но трябва да се изтества технически като начало.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 15, 2011, 15:09:15
Отговор #16

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Хората дават пари да имат твоята находка, ти я имаш даром от тати, така че щом си решил не се отказвай, както се казва "слушай хората, но недей се дели от твоето мнение". Опитай както казва Speeder повози се малко и събирай, ако накрая още имаш мерак почвай, ако нямаш има варианти за колата.
И аз това казвам, а и наистина не съм срещал такъв екземпляр по улиците. Дали има и 10 бройки в България не се знае.
Но, ако се замислите и направите сметката, и се окаже,че в чужбина има на добра цена - внесете си.
Истината е, че всичко опира до финансите!
Там вие си решавате.
Дидо, проверил съм по сайтовете, има такива модели за продаване в разни филипински сайтове на добра цена, но пък доставка от там не ми се мисли, със сигурност няма да излезе по-евтино да внесем  такава и тази да е донор, по-скоро частида купуваме за тази и ако няма точно за този модел, то поне сходни от други.

Декември 15, 2011, 15:12:16
Отговор #17

Неактивен Martillius

  • Публикации: 686
    • JDM Classics Bulgaria
Истината е, че и мен много ме "сърбят ръцете" за някой такъв автомобил , който да чопля и развивам.
Смятам, че точно нещо със солидна техника е добър вариант, но трябва да се изтества технически като начало.
Какво имашш предвид, като казваш солидна техника? :-X

Декември 15, 2011, 15:24:02
Отговор #18

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Японска :)
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 15, 2011, 17:02:57
Отговор #19

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
И чукчето , този автомобил е с класическо контактно запалване. +3 пункта за дамите, свързани с тази зараза и изкуство! :)
Специфично  устройство има бензиновата помпа , ремонтирал съм елктрооборудване на по- малкия модел - Tredia със същия мотор. :)
Мисля че е останало нещо, ще проверя тези дни.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987