Автомобили > Американски автомобили

Американките на USfan

<< < (2/34) > >>

USfan:
Ами да, ще направя една темичка с бившите ми по интересни коли, ама ще трябва първо да синтезирам по-интересни и хубави снимки, защото в УСА Форума, съм ги напускал кесим, и поразхвърляни.

Ами аз, защото съм по-стар от вас, хахах, по ТрансАмите се запалих покрай снимката на един 1978 модел, червен със златни джанти, от дъфките БиБиб.
Пък и по онова време, гледах филма Шофйорът, и много ме заплени тая кола.
В Шофйора имаше една кафяв базов файърбърд от 1977, и един сребрист ТрансАм, на лошите, :)) от май 1975-76 моделни години.

Години по късно, някъде края на 90-те, бях много близо до купуване на единствения друг в движение освен Пешовия в София ТрансАм 2 ген, един стребрист, 1977 модел, с 6.6 мотор.
Той беше на същите братя, които окепазиха Мустанга 1968, в съседната тема. >:D
Но по онова време, имах един Капри 2300 ГТ, една рядка Сиерка ХР4и, както и партийно с един приятел, една Алфичка 1,6 Спидер.

Така че тоя Транс сребристия, малко остана на заден план, понеже се разминахме със собственика в цената, макар и малко де. За 500 или 1000 сегашни лева ни се разминавах позициите.
Н ТрансАма му искаха 7000. Пък аз им давах 6, или нещо такова.
Те тия двамата брятя, Мустанга 1968 им модел, оня с Хонда спойлера,  O:-)  даже го даваха още по евтино от Транса.
Продаваха го за 3000 марки точно, ама имаше доста да се прсави, пък и мотора му беше изваден.

После, някъде около 2000 година, сегашния Врачански, тогава бивш пернишки 1973 ТраНС, МОЖЕХ ДА ГО ВЗЕМА ДОСТА ЕВТИНО, ЗА ОКОЛО 2000 ЛВ. :)
Но, и Софийския, и особено Пернишкия, бяха позагнили, криви, за боя, а пък на Пернишкия и мотора нещо не работеше.

Иначе, РЕТРОСПЕКТИВНО ПОГЛЕДНАТО, СЕГАШНИЯ ВРАЧАНСКИ БЕШЕ ПО ДОБРА СДЕЛКА, ВЪПРЕКИ ПРОБЛЕМА С МОТОРА, ЗАЩОТО ХЕМ БЕШЕ МНОГО ЕВТИН НА ЦЕНА, ХЕМ Е ПО-ЦЕНЕН, И ПО-КРАСИВ ЗА МЕН, ОТ ВЕРСИИТЕ КАТО ПЕШОВИЯ-1979 модел, И СРЕБРИСТИЯ-1977 модел.

Как да е, с 2 ген Транс не се сдобих, но за сметка на това, през 2003 година купих много хубав, само на 39000 мили оригинален пробег, рядка версия Файърбърд Формула, при това черен. :D
Даже още имаше найлони останали, по малките имплантати с плат на вратите. :)
Колата я взех от 1-ви собственици в БГ, купили я през 1990, от тогавашния нов официален вносител на ГМ за БГ- Транскомекс.

Та, в тая 3-ген се влюбих, откакто, като бях на море с нашите през средата на 80-те, едни румънци идваха на Албена, с такъв черен Файърбърд.
За 1 месец седене на курорта, тия румънци, покрай и тая кола, направо нае..аха половината мацки тогава по Златните и Албена. O:-)

Леле, като космически кораб ми изглеждаше тогава. :))
Пък и такава черна птица гледах на видео по разни презаписани серии от актуалния тогава сериал Найт Райдър. Там правеше някви луди каскади с него Дейвид Хаселхоф. :))
Но колата беше там в серияла, от 1-та версия Транс Ам на 3 ген, и имаше отвратителни аеротасове вместо лети джанти.

Докато моята Формула, беше диларово поръчана, със спицовидните златни джанти, иначе серийно поставяни само на версията ГТА.
Ето ималко снимки.
На последната снимка, съм снимал километража, как колата прави 44444 мили. :D

Chevy:
Хахахахха :) ноо яки снимки Люси птицата е супер,а сина ти колко е малък на тия снимки :) защо ми прилича на тая която сега продават в мобилето (Люлинската) птица !
Същата ли е колата или се бъркам ?
имаше още една 3-та генерация птица пак черна но беше в Благоев град мисля.
Много красива кола  >:D >:D >:D

USfan:
Ахаха, дфа, сина ми като взех черния, беше на 2 год и половина възраст. Тия снимки от морето с него, са правени на Златните.
На тях сина ми вече е на 3 години, това през 1994.
Там спечелих с Понтито, едно 3-то място на Конкурса по елегантност във Варна, в категорията Янгтаймери.
Не бях с най добрата боя, сред множеството Минита и Алфи и Фиати в тая категория, ама със сигурност бях с най-оригиналната на състояние, и на най малък пробег кола, от тия между 10 и 30 годишни на производство.
Така че си заслужих шишето с автошампона, и касата бира, хахах. :D

Хм, ами Люлинската птица е направо близнак на моя, и на пробег, и на състояние, ама не е тази. :))
Люлинския беше преди в Западен парк, пак е 5 литрова Формула версия, не ТрансАм, но е с автомат, а не с ръчни скорости като моя.
Люлинския е и със стандартните турбинни Понтиакови джанти, онези сребристите, с черните диагонални шлици.
Иначе и двете ни бяха тарги, с еднакви сив плюш салони.

То, черни птици 3 ген има много, вкл и Благоевградския черния, ама повечето са със шестаци мотори, а не с осмаци.
Иначе в Благоевград има един червен ТрансАм, ама той е с регистрация на ТрансСпорт. ;D

pavel.velev:
в далечната 1997г. аз с жена ми.    /тогава бях на 29г./ толкова много спомени и толкова кеф с тая кола съм преживял.

USfan:
Брей, много интересни снимки!
Няма човек да останал нещастен, от каране на американски осмак. :)
Умножаваме се феновете на черните птици... ;D
Като гледам капака, с асиметричната издувка, и товоятя ли е била 5 литоровата моноинжекция мотор, или е била карбураторна?
А какво ли е станал ос нея, знаеш ли къде е сега?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия