Автомобили > Италиански автомобили

Италианките на USfan

<< < (10/10)

USfan:
Тия дни снимах по морето в Балчик една отдавна пребиваваща на това си място ГТВ 916, както се вижда по мъха, растящ си в гривните на фаровете.
Към Алфи с предно предаване, ако не са разбира се Сюд Спринтове, аз лично нямам голям интерес, но пък това ГТВ принадлежи от доста години на бивша моя приятелка, така че от сантимент към нея и колата, качвам разни по-детайлни снимки на това било някога очарователно купе.

Преди 17-18 години имах постната по-горе черна 75 3.0 Америка, която тази дама вероятно тогава харесваше, още докато беше в един наш колега от форума, та ме ръчкаше да я купя от него /както сигурно е харесвала и преди това другите ми Алфи, дето имах преди 75-цата, 105 Спидера и Джуджаро ГТВ-то/.
Та 2-3 години вече след като се бяхме разделили /и след като дълго време караше едно рено 19 кабрио, което пък аз и бях избрал/ реши и тя да си купи Алфа, и в 2008-2009 год. накъде, придоби това ГТВ 2.0.

ГТВ-то е нормално 2.0 Спарково, и макар бившата ми приятелка да го купи тогава с тези присадени с плат тапицирани спортни предни Рекарота /отзад се вижда ориг. салон с бежова кожа/, всъщност то не беше много карано.
Сега има някакъв проблем по мотора, но пък таблото не е нацепено, седалките и салона са Ок,  и най-важното, видимо няма никакви или почти никакви ръжди.

Собственичката щеше да я оправя, даже си беше купила едно второ червено ГТВ за части и мотора, но предвид че кара доста по-нови и по-бързи, макар и по-безинтересни коли, вероятно скоро няма да се заеме с този итал. красавица.
Точно местоположение на колата на давам /паркирана е в семейна къща на морето/, а пък ако някога се запуска колата на обява, ще се види по сайтовете.

Интересна добавка в цялата история е, че пък по-голямата сестра на тази бивша моя приятелка, водих преди повече от 25 години да си купува едно Бертоне Х1/9, понеже тази сестра много беше харесала на каране и возене, и най-вече на вид, едно от моите бивши Бертонета.
Тази сестра си купи едно, и още си пази нейното Бертоне Х1/9, макар и то да не излизало от гараж над 20 години.
Да не повярва човек, колко може да бъдат облъчени в автомобилно отношение разни дами, стига да допаднат точно на мен. ))


















Speeder:
Ще иска работа това ГТВ, Люси, но оък това е благородна занимавка.
Стегнато такова и на пътя вече си е гледка.
Лично аз все още тъжа по моето бивше, но… няма как да имаме всичко  ^-^

Пуснах линк към фейсбук групата на 916. Да видим дали някой ще го усвои 😃

USfan:
Ами, благородна. ))
Това просто си е скучен 4-так мотор, мен не ме съска.
Докато 6 цил. 916 са си редки, доста динамични, затова и са търсени.
Въобще, един мотор разлика, но прави радикално различна колата.

Всъщност, както уточних и по-горе, засега не се продава, затова и не давам точен адрес, и не давам и телефон. Снимки малко за Пин-ъпване, и това е. Има време...  :))

Speeder:
Люси, няма лошо да насъскаме манияците :)

За мен, четирицилиндровите ГТВта са отличен шанс човек за притежава този дизайн. Това в сянката на непрестанно повишаващите се цени на шестаците. Вече станаха почти недостъпни за нашите географски ширини…

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия