Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 214253 пъти)

0 Потребители и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 15, 2013, 19:24:21
Отговор #240

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
За Олдтаймер каталога на колегата Богър съм писал съобщение, а ето за колегата който запази каталога преди него, номерата на пощенската пратка.
Към наложения платеж от 36 лв, съм вписал и предплатената пощенска пратка от 3.88 лв, и така стават общо 40 лв.
Преди малко го пратих каталога, така че утре следобяд би трябвало да е пристигнал.






Април 15, 2013, 22:12:22
Отговор #241

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Е, явно съм закъснял :)
« Последна редакция: Април 15, 2013, 22:14:13 от sbalkan »

Април 16, 2013, 13:26:20
Отговор #242

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е, явно съм закъснял :)

Ха, Стефчо,  :D нищо де, по запитване на колегата Богър, се разрових и си намерих в архива още цели 3 броя богати на инфо Олдтаймер ценови каталози, издания от последните години на най-голямото немско издателство за списания с обяви на ретроколи- Олдтаймер маркт.

Каталозите са един брой с цени на Янгтаймери, и два броя с цени на Олдтаймери.
Понеже са от последователни години издания, и се допълват като снимки и инфо взаимно, ще се продават в пакет, за колкото на цена са стрували като нови, а именно, само 27 лева за 3-те броя накуп.
Цената на единичен брой от тях без доставката до БГ е била 4,50 Евро, а отделните цени на доставките до БГ едно време, се явяват бонус от мен. :))

Доста са дебели и обемни каталозите, и с хубави цветни снимки в тях.
Във всичките има и доста подробно инфо и снимки за нивата на цените в Германия/Европа, и на всички социалистически производства ретроколи, като се почне от по базовите като Запорожец и Сирен,а и се стигне вкл. и до луксозните такива като Татри, Зилове и Чайки.

Двата Олдтаймер каталога са всеки с по прилично над 200 страници обем, а Янгтаймер каталога също е подробен, с над 120 страници обем.
Състоянието им е много добро, със само минимални охлузвания по кориците, а вътре по страниците нямат никакви сгъвания, закъсвания ли липси.
При интерес за закупуване, пишете тук или на лични.
Разбира се, колегата Богър има предимство при запазването.   :)

Ето малко снимки от страниците им, първо на Янгтаймер каталога.











А това е единия Олдтаймер каталог.
Интересното и при 3-те издания е, че освен таблици със снимки и листи на цени по съотв. марки и модели, има и много подробни статии за реставрации, оценявания на състояния, и прогнози за движението на цените по дадени класове коли, или по производители на марки и модели коли.









И ето и 2-я брой Олдтаймер каталог.
И при двата Олдтаймер каталога има включени над 100 марки коли, със съответно разнообразие от над 1000 техни модела и по-важни модификации, вкл. и доста богата наличност от данни и снимки и от довоенни модели и версии.  :D
































« Последна редакция: Април 16, 2013, 13:37:13 от USfan »

Април 16, 2013, 16:42:15
Отговор #243

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Е, тоя път съм навреме :)

Април 16, 2013, 19:37:55
Отговор #244

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Е, тоя път съм навреме :)

Хех, ок запазвам ти ги, понеже си първия, дето реагира за целия пакет.  ;D
Ако ти е ок, мога да ти ги донеса в Бояна на базара, да си ги вземеш там направо.
За колегата Богър ще се помъча да намеря в архива още някой Олдтаймер каталог с цени, и ще го донеса ако намеря, и него в Бояна.  :)

Април 21, 2013, 18:03:04
Отговор #245

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Понеже на базара в Бояна изкарах множество ретроавтолитература, която никога не съм поствал още тук по-детайлно, предполагам че някои неща от нея ще са интересни и за хората недошли на базара, та ето няколко общи снимки от наличността им там дето бях извадил.  :)
Има наистина редки неща за България, та си струва човек да се вгледа по-детайлно в кориците и заглавията на книгите и списанията по тези снимки.
Всичките тези литературни съкровища  :))  ще се продават, та ако някои нещо го интересува по конкретно, да пише тук, или на лични, и ще дам повече инфо за съответна литература, и затова дали е още налична, и каква ще е на цени.

пп. Книгата Мъсъл карс е нова придобивка на бартер от колегата Спидър, така че няма да се продава.
Поне не засега, докато не я изчета детайлно...  :D








































Април 21, 2013, 23:25:23
Отговор #246

Неактивен 100%bastard

  • Публикации: 1639
на една от снимките малко по нагоре имаше две книжки за MISCLE CARS има ли ги още и цената (пиши на лично) А СЛУЧАИНО ДА ТИ СЕ НАМИРА ФАЕРБЪРД 3-генерация и още по случаино БУИК 74

Април 22, 2013, 11:52:59
Отговор #247

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Здрасти,
да, Мъсълкар книгите ги има, а цените на всичките книги и тук ще ги напиша, че който се интересува, да ги вижда. 
Значи, макар и леко разместени, книгите на тая снимка са горе-долу подредени на редици и по цени, в хоризонтален план.  :))
Тоест, най-горния ред книги са по 40 лв/броя, средния ред са по 30 лв/брой, а най долния ред е по 20 лева на брой цени.

3-те книги на най-горната редици са най-дебелите, луксозни и голямоформатни книги, и те за тоя им формат наистина мисля че съм ги ценообразувал умерено.
Книги в тези големини и дебелини, на продажба по книжарници са по 60 до 80 лева на цени, а Спортскар мастерпийсес изданието, не е и продавано в БГ.

Като точни заглавия тия 3-те книги на най горния ред са- майстори на Автомобилния дизайн, Спортскар мастърпийсес, и едно страхотно издание на немски и английски- Мерцедес- хронологичната и снимкова история.
На дебелина тия книги са много масивни, с по 300-400-500 страници  отгоре.

А на средния ред всичките книги, вкл. и двете за Мъсъл кари /едната е с име- Ултимейт гайд то Мъсъл карс/, ще са по 30 лева на брой цена.
Пак на този ред има още 4 специализирани книги за американски и мъсъл кари.
Две от тях са на руски език- едната е подробно издание по генерации за историята на модела Мустанг, а другата е обща книга също за историята на Мъсъл карите- Мочнйъе автомобили.
 
Квадратната червена на цвят корица по към средата, дето много не се вижда, е доста интересна и не е продавана в БГ, и е подробна история на създаването на модела Кобра от Карол Шелби, вкл. и моделното развитие на разните версии на роадстера, и е с с доста богат снимков материал и инфо вътре, вкл. и цветни оригинални снимки от 60-те години.
В книгата 501 коли, която е много дебело и луксозно издание, също има доста интересни УС ретро и спортни модели, понеже тази книга е основно концентирна върху такива знаменити луксозни и спортни исторически модели.
Най-невиждащата се книга на този ред,  :)) баш в ляво хваната в кадъра, е едно луксозно и старо издание на немски език за джипки и тежки маршрути, наречено- Офроуд през УСА.
Книгата -Карс дет Тайм форгот, също е много интересна и голямо форматна, и има доста снимки на интересни УС модели, които са били основно успешни като производство.
Както писах, всички тези книги от средния ред, ще са на умерената цена от по 30 лв на брой.

А на най-долния ред, книгата Рейсинг мотор сайкълс е продадена.
До нея дето се виждат, двете стари издания от 70-те год на инж. Емил Димитров- Автомобилът днес и утре, едното от 1972, а другото от 1978, ще са по 20 лв на брой цена.
Разбира се, двете издания в пакет ако се вземат, ще има отстъпка, тогава цената им ще само 30 лв, общо за двата броя.
Особено по-старото от 1972 год издание, която е с корица с бежов плат обшито, е вече доста трудно  да бъде намерено.  ;)
По детайлни снимки поотделно на кориците и съдържанията на тези книги, ще кача по късно днес или утре.

Като цяло /разбира се, при особено редки издания или каталози, може да има по-високи нива в различните конкретни случаи/, цените на литературата, извън книгите които се виждат тук, а именно на списания, брошури и каталози, са следните:

1. Брошурите на по-луксозни марки и модели коли, както и такива брошури на по-стари модели, примерно от 80-те години назад, ще са по 15 лв. на брой.

2. Брошурите на по-нови модели от 1990 година насам, както и всякакви мотоциклетни каталози и брошури, и всички списания за ретроколи, също и разни стари издания на каталози, годишници, и тесткаталози, и български издания на автокниги, ще са по 10 лв. на брой.

3. Всички мотоциклетни списания, както и списания за по-нови модели коли на немски, италиански, френски, испански и руски език, ще са по 5 лв. на брой.
Нашето издание Автокласика, също ще е по 5 лв. на брой цената.
Специално Автокласиките, които са ми останали /понеже наистина много от тях се взеха на базара/, ще ги постна тук за по-пригледно на снимки, подредени по години, като наличност за който се интересува.

А за въпроса, ами не, за съжаление за Ф-бърди или за 1974 гама Буик каталози нямам. :)







« Последна редакция: Април 22, 2013, 12:04:22 от USfan »

Април 22, 2013, 11:54:02
Отговор #248

Неактивен MZ ES

  • Публикации: 336
Виждам някаква книжка за Деу Дамас-рекламен проспект ли е или е за обслужване и експлоатация.Каква й е цената.Колко и кои броеве имаш на сп."За рулем" и на каква цена са?

Април 22, 2013, 15:47:16
Отговор #249

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Виждам някаква книжка за Деу Дамас-рекламен проспект ли е или е за обслужване и експлоатация.Каква й е цената.Колко и кои броеве имаш на сп."За рулем" и на каква цена са?

да, на бусчето Дамас имам хубава рекламна брошура, както и на моделите Тико и копието на Кадета- Нексия.
Тези 3-те моделни брошури ще са на стандартната цена от по 10 лв. на брой.

А от За Рулйомите имам останали само 3 по-стари броя от 80-те години, и имам и някои по-късни броеве, от след 1990 год издавани.
На цена всеки от тях ще е по 5 лв на брой.

Разбира се, ако решиш да ги вземеш всичките, ще измисля някаква наистина умерена пакетна цена. 
А дори и тези броеве след промените, също са интересни доста, и в тях също има много статии за бившите съветски модели коли, и за тяхната поддръжка, ремонти и експлоатация.
Та ако те интересуват За Рулйомите, ще им снимам кориците, ще ги преброя точно колко броя са ми останали, и ще постна тук снимките. :)