Автор Тема: Продавам автомобилни рекламни брошури, и каталози, и списания.  (Прочетена 213954 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 06, 2022, 22:09:07
Отговор #490

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Да, но всъщност писах, че мисля, че имам.
Но не съм сигурен като се замисля, дали е за Бронко 2, или е за голямото само Бронко, на жаргон наричано- Биг Бронко.
Като ги изровя американските, ще видя за кои точно от тия две различни Бронкота, имам рекламна брошура.

Януари 10, 2022, 14:12:18
Отговор #491

Активен USfan

  • Публикации: 10850
По заявка на двама колеги си потърсих из архива каквито имам материали на съветски и руски автомобили, вкл. и такива представяни на Пловдивския панаир у нас, и засега намирам при мен за руски коли, само тези 5 броя рекламни брошури. Те касаят разни 15-25-45-и над 50 годишни модели на едно време престижните за соц. лагера марки Лада и Волга /от които само Нивата още се прави в отн. оригинален вид/, и затова мисля, че е добре да си имаме в архива на Форума детайлни сканове на страниците на такива брошури, касаещи бившите производства на тези иконични марки. Понеже сред тези 5 броя брошури най-новата на издание касае дебютиралата в 2004 година  Лада 1118, пускам им тук скановете в темата с ню и янгтаймер брошурите, че да не разделям на две отделни групи този пакет сканове.

Най-старите 2 броя от този пакет от 5 броя съветско-руски автолитератури, касаят първата серия /още с хоризонталния километраж/ на модела ГАЗ-24, съответно, за  седан и комби версиите им, а по-новите други 3 броя брошури са за различни модели Лада- една на вечната Нива, и два броя на моделите от 90-те и ранните следмилениумни години-  2110 и 1118.   Всички тези брошури, вкл и добавките им подлистници в тях, са луксозно отпечатани с цветни страници, и са в пълноразмерен формат А4, с изкл. на брошурата за компактите 1118-19, която е в квадратен формат, малко по-малък от А4.       
                                                       
Двете брошури за ГАЗ-24 са с гланцирани страници, хоризонтално отпечатани в А4 формат, оригинални издания на ВО Автоекспорт,  и са за различни западни експортни пазари.  Издадени са съответно, за седана ГАЗ-24- на френски, а за комбито ГАЗ 24-02, на английски език. За седаните брошурата е издание от 1971 год, с 6 стр, и в нея се споменава и награждаването на ГАЗ-24 със златни медали на нашия си Пловдивски панаир през есента на 1969 година, и на Лайпцигския през 1970 год. Английската брошура от 1974 год. за версията Комби ГАЗ-24-02 е само 1 лист- с 2 страници, но е луксозно отпечатана и тя.                   
Тези два броя оригинални съветски ГАЗ-брошури, макар и издадени от ВО Автоекспорт на френски и английски език, за съответните френски и англоговорящи други страни, всъщност са взимани от родителите ми от щандовете на СССР-палатата на Пловдивския панаир /тогава още само есенен/, в 1971 и 1974 години.

След Волгите, по-новите три броя от този пакет руски брошури са луксозно отпечатани с отн. твърди матирани страници, издания за разни модели Лада на немски език, от вносителя на фирмата в Германия след 1990 год. Най-обемната от тях е от 3 части и с общ обем от 8 страници, и разглежда дебютиралата в 1976 год. и все още вечна Нива, която в Германия от 90-те год. насам, се е продавала и под името– Тайга. Основната брошура в този Нива-Тайга комплект е от 4 страници, и към нея има и 2 пълноразмерни в А4 формат листа-притурки. От тези 2 притурки едната разглежда серийното оборудване и екстрите на Лада Нива, а другата е за продаваните към нея от официалния вносител допълнителни аксесоари.
Втората Лада брошура разглежда дебютиралия вече всъщност преди повече от четвърт век, в 1996 год, за тогава авангарден бъдещ наследник на Самарата- модела 2110, Интересното е, че въпреки и за сега отн. съвременно изглеждащата му форма, този модел в седан версията си е показан в готов завършен вид за първи път още в далечната 1992 год. на самия президент Борис Елцин, но тогавашната ик. криза в Русия попречва на завода да го пусне веднага в производство.
Тази брошура за седаните 2110 и техните комби и хечбек версии е от две части с общ обем 8 страници /6 страници основна брошура, и добавка от 1 лист с видовете серийно оборудване, екстри, и цени.
Третата Лада брошура е с най-малък обем, само 4 страници, и разглежда седан и хечбекверсиите на дебютиралия в ранните Милениумни години компакт 1118-19, който е наследник ако не технически, то по дух и пазарно, на мини-Ладата от 80-те години, отн. неуспешния 2 цилиндров модел- ОКА.

Всички тези 5 брошури са в много добро до отлично състояние, и ще са за продаване. Подредени по години на производство и издаване на брошурите, от най-старата към по-новите издания, вкл. и с другите им параметри и цени, са както следва-
1.Волга ГАЗ-24 седани, от 1971 год, 6 стр, на френски, хоризонтален А4, цена- 30 лева.
2.Волга ГАЗ-24-02 Комби, от 1974 год, 2 стр, на английски, хоризонтален А4, цена- 20 лева.
3.Лада Нива Тайга- комплект от 3 части, 8 стр. общо, на немски, формат А4, цена- 25 лева.
4.Лада 2110- комплект от 2 части, 8 стр. общо, на немски, формат А4, вкл. за седан, комби, и хеч версии, цена- 20 лева.
5.Лада 1118-19, квадрат по-малък от А4, 4 стр, на немски, формат А4, вкл. за седан и хеч версии, цена- 15 лева.

Разбира се, ако някой почитател на тези за времената си забележими и интересни руски модели иска да купи 5-те неща общо, тогава ще има значимо намаление в цената, и те ще са не- 110 лева, а само 60 лева, за тези чудесни 5 броя брошури /всъщност 8 броя, с пълноразмерните им и луксозно отпечатани притурки/.

За запазвания на ред за купуване и пращане, пишете тук или на лични.                  Уточнявам, че заявилите първи купуване на целия пакет от тези руски брошури са с предимство, пред заявилите купуване само на отделни бройки. Освен това, единични бройки брошури не се изпращат по куриер, а може само лично да се вземат от мен, в района на центъра до Басейн НСА. Разбира се, целия пакет от брошури, ако е взет общо, може да се прати по Спиди или друга куриерска фирма.
Ето тук снимки на кориците на тази Волга и Лада литератури, а детайлни сканове на вътр. им страници, може да видите тук в темата с брошурите.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2392.210.html





















« Последна редакция: Януари 10, 2022, 14:23:36 от USfan »

Януари 10, 2022, 14:32:20
Отговор #492

Активен USfan

  • Публикации: 10850
След 20-50 годишните иначе доста интересни СССР и руски неща, ето и някои западногермански 40 до 60 годишни рекламни автолитератури.
А именно, по запитванията дали имам печатани за и взимани от Пловдивския есенен Панаир автолитератури, както и по-конкретно за Мерцедеси брошури издадени на български, сега си намерих в архива тези 7 броя стари Мерцедес брошури, представляващи плакати с моделните гами на фирмата за показаните им периоди, печатани в периода от 1963 до 1983 години.

Тези 7 броя Бенц плакати-гами, са да го кажем, от първи собственик- аз и моята фамилия, като са  взимани в съответните им различни години на Пловдивския Панаир.                 
Четири от тях са издания на немски,  а три от тях, за гамите леки коли на Бенц за години- 1974, 1977, и 1980 години, са и специални издания на български език.
Всичките са луксозно отпечатани, като 5-те броя брошури-плакати за моделните им гами леки коли за 1963, 1974, 1977, 1980, и 1983 години, са с големи цветни снимки на отделните моделни фамилии. А 2-та големи плаката с целите производствени гами на Бенц концерна за 1964 и 1978 години, които включват освен леки коли, и автобуси, камиони, специални машини, трактори, и Унимози, са с цветни рисунки на страничните профили на всеки такъв отделен тип и категория Бенц МПС. Тези плакати-моделни гами са формовани почти всичките да се сгъват в пълноразмерен формат А4, като изключение е само гамата модели на Бенц за 1964 год, която се сгъва във формат малко по-малък от А5. Трите плаката-моделни гами леки автомобили, които са печатани на български, за годините- 1974, 1977, и 1980 години, имат отзад на гърба им и примерни рисунки с каросерии и модели на няколкото други типове специализирани МПС-та, предлагани от бенц за съответната година, като камиони, пикапи, автобуси, микробуси, пожарни, трактори, Унимози, и други.                                                                                                      Като размери, тези плакати за гамите от 1963, 1974, 1977, 1980, и 1983 години, са в разгънат вид- дължина 60 см, и ширина над 40 см. Плаката с общата гама Бенцове за 1964 год е разгънат с размери- дължина 80 см, на над 50 см. ширина. Най-голям, всъщност огромен , е плаката с общата гама Бенцове за 1978 год, който в разгънат вид е с дължина значителните 120 см, и с ширина от над 80 см.
Понеже няма да ми трябват тези чудесни Бенц литератури, те ще са за продаване. По-подромни снимки на страниците им и в разгънат вид, може да видите в този линк.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1000.msg168669.html#new

По тези плакати-моделни гами, донякъде и очакваемо предвид на възрастта им от почти 40 до 50, и почти 60 години, от датата на издаването им, имат по тях следи от времето и употреба. Както се вижда и на снимките, най-вече имат охлузвания по кориците им, както и закъсвания по ръбчетата на сгъвките им като плакати, и също и на места пожълтявания на някои от страниците на втората най-стари брошура-плакат, тази от 1964 год. На някои места тези плакати затова имат и залепвания с ленти със скоч, с цел за да се запази целостта им.   
Всички тези проблемни зони обаче почти не се интерферират с хубавите снимки и рисунки, като изключение е най-вече брошурата за гамата леки коли от 1977 год, където сгъвките на плаката минават със закъсвания през 2 от 3-те снимки на еС-класите В116.

Подредени по години на издаване и с допълнително инфо за тях, плакати-брошури са така-
1.1963 год- моделна гама леки коли, 8 стр. А4, с цветни снимки, на немски.
2.1964 год- обща гама МПС-та, с прибл. обем 16 стр А4, с цветни рисунки, на немски.
3.1974 год- моделна гама леки коли, 8 стр. А4, с цветни снимки , на бълг.
4.1977 год- моделна гама леки коли, 8 стр. А4, с цветни снимки, на бълг.
5.1978 год- обща гама МПС-та, много голям размер на плаката, 32 стр. А4, с цветни рисунки, на немски.
6.1980 год- моделна гама леки коли, 8 стр. А4, с цветни снимки, на бълг.
7.1983 год- моделна гама леки коли, 8 стр. А4, с цветни снимки, на немски.

От тези 7 броя сега екстремно редки оригинални Бенц плакати-моделни гами, двата най-стари, които са и на възраст над половин век- тези за гамите от 1963 и 64 години, ще са на цена от по 40 лева на брой. Другите пет броя плакати –моделни гами, тези за годините от 1974 до 1983, ще са на единната цена от- 30 лева на брой.                                                   
Разбира се, ако някой колега и почитател на трилъчевата звезда иска да ги вземе в пакет всичките, тогава ще има значимата отстъпка  от цели 90 лева, и вместо общо за 230 лева, тези чудесни 7 броя неща ще са само- 140 лева обща цена /или на бройка ще се паднат само по 20 лева на брой/. 
   
За ред за запазвания за пращане или директно купуване, пишете тук или на лични. Уточнявам, че с предимство при запазване и пращане е заявилия първи получаване на целия пакет от тези брошури, спрямо заявилите купуване на единични бройки от тях. Освен това, единични бройки от тези плакати-брошури, се взимат само лично от мен, за да се намали риска от щети при пращане. При пакетно купуване разбира се,  тези 7 броя плакати–моделни гами, може да се пратят и чрез Спиди, или друг куриер.





















« Последна редакция: Януари 10, 2022, 14:38:35 от USfan »

Януари 11, 2022, 15:11:03
Отговор #493

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Всичките рекламни Лада и Волга брошури, и 7-те Бенц годишни гами-плакати, са изпратени.

За колегите питали за рекламни литератури за други руски и соц. коли, и особено за Москвичите, уточнявам, че не съм ги намерил, тези неща дето мисля, че още имам за тях.
Изровя ли ги, ще им постна и на тях снимки на кориците и съдържанията им, на съответните брошури.

Февруари 22, 2022, 16:11:39
Отговор #494

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Наскоро си намерих в архива и тези 10 броя оригинални соц. автолитератури, НРБ и СССР издания от 70-те и 80-те години.
Те са 5 броя упътвания за експлоатация, и 5 броя ремонтни книги /някои от тях вече са доста редки в БГ, понеже са оригинални съветски издания/,за различни модели от 60-те до 80-те години на марките Москвич и Лада /както сред тях има и една ремонтна книга за Трабант/.
Тези неща няма да ми трябват, ще са за продаване, като повече снимки от съдържанията им може да се видят тук, в темата с Ретроброшурите.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1000.430.html

Подробности за състоянията им, цени, и други данни, подредени по марки и модели, са по-долу написани.
Всички тези 10 броя издания са отпечатани в традиционния за книги вертикален формат малко по-малък от А4. От тях, и 5-те ремонтни книги са прилично обемни на брой стр, като трите съветски издания за ВАЗ и Москвич, освен че са още по-дебели, и са с масивни твърди корици подвързани.
Освен текста в тях, и ремонтните книги и упътванията за експлоатация, включват и разл. рисунки, ел. схеми и таблици, касаещи разл. аспекти на техниката на конкретните им автомодели.

Почти всичките тези ремонтни книги и инструкции за експлоатация /без 2 броя/, са оригинални съветско отпечатани издания /вкл. и издадените на бълг. език 5 броя упътвания за експлоатация /макар и на български, те са оригинални на износителя Автоекспорт- СССР/.
Повечето от тези книги и упътвания са в добро и много добро състояние.
Разбира се, по всички има малко или повече следи от експлоатация, и закъсвания най-вече по кориците на книгите за ремонтните книги за леки коли Жигули 2101-2103 и за Москвич 408, и инструкциите за експлоатация на АЗЛК 2141, и ВАЗ 2101- 2102.
Такива следи от времето обаче, не интерферират и не пречат на текста и снимките в тези книги и упътвания.

Най-изразени захабености има именно в най-старото упътване, това за ВАЗ 2101-2102, но то пък е с най-голям обем страници и инфо, от спрямо всичките 5 броя упътвания.                             
На 2 стр. на корицата на АЗЛК 2141 като и на 3 стр от Трабант книгата, като се вижда от скановете, също има писани неща, но те не пречат на текста и снимките вътре в книгите.
Виждащите се долу по ръбчето моделни цифрови надписи на корицата от червен винил на Руската книга за ВАЗ, всъщност се трият с гума лесно, надписал съм ги аз, за уточнение за книгата, с молив.

Като цени, 4-те броя Инструкции за експлоатация на ВАЗ модели, ръководството за АЗЛК 2141, както и българските ремонтни книги за Трабант 601 и Лада 2101-2103, ще са на единната цена от- 20 лева на брой.
Трите броя дебели и с твърди корици руски Ремонтни книги- 2 за ВАЗ модели /класически Лади, и Самара-Спутник/, и 1 брой за Москвич 408, порази редкостта им, и че са оригинални съветски издания, ще са по- 25 лева на брой цена.
Подредени по марки и модели, год. на издаване /от най-старите към най-новите модели/, език, брой страници, заедно и с други подробности, книгите и упътванията са така-

Ремонтна книга- Аз Управлявам Трабант, на бълг, изд. 1985 год, със 142 стр. За модел 601, вкл. има и двустранен плакат с ел. схеми на инсталацията. Цена- 20 лева.
Ремонтна книга- леки автомобили Жигули ВАЗ 2101 и 2103, на бълг, изд. 1975 год, 214 стр. Цена- 20 лева.
Ремонтна книга- автомобили ВАЗ, на руски, изд. 1973 год,с 468 стр, твърди кожени корици. За моделите- 2101, 2102, 2103, 21011, и 21021. Цена- 25 лева.
Ремонтна книга- Автомобил ВАЗ-2108 Спутник /Самара/, на руски, по-голямоформатна, изд. 1987 год, с 228 стр, твърди кожени корици. Цена- 25 лева.
Ремонтна книга- Автомобил Москвич 408, на руски, изд. 1975 год, 348 стр, твърди корици. Цена- 25 лева.

5-те броя инструкции и ръководства за експлоатация /4 на МАЗ и 1 на Москвич, са подредени по възраст и др. Параметри, така-
ВАЗ 2101- 2102 /Лада 1200 и 1200 комби/, 122 стр. Цена- 20 лева.
ВАЗ 21011- 2103 /Лада 1300 и 1200 еС/, 86 стр. Цена- 20 лева.
ВАЗ 2103- 21032- 21033- 21035 /Лада 1500/, 90 стр. Цена- 20 лева.
ВАЗ 2105- 82 стр. Цена- 20 лева.
АЗЛК 2141- 21412- 21412 /Москвич Алеко, версии с 412, и Лада 2106 мотор/, 130 стр. Вкл. има и двустранен голям в А2 формат, плакат с всички ел. схеми на инсталацията. Цена- 20 лева.

За запазване за ред за купуване и пращане, пишете тук или на лични.
С предимство при пращане и запазване са тези, които искат да купят целия пакет от 10-те ремонтни книги и упътвания.
Уточнявам, че само единични бройки книги или упътвания при закупуване, не изпращам по куриер, а само с лично предаване при купуване.
При закупуване на 2 или повече бройки книги или упътвания, или при взимане на всичките тези 10 броя литератури наведнъж, може изпращане по куриери- Спиди или Еконт.

Разбира се, ако някой купи заедно всичките тези 10 броя чудесни литератури, тогава традиционно ще има прилично намаление в покупната им цена, от спрямо общата им 215 лв. сумарна цена за 10-те броя литератури.
Който има интерес към закупувани на целия пакет от тези 10 броя книги и упътвания, да пише тук или на лични, и ще разбере така и величината на сериозното намаление.  :)

Ето снимки на кориците на 5-те ремонтни книги /3 броя за ВАЗ, и по 1 брой за Москвич и Трабант/, както и на 5-те броя Инструкции за експлоатация /4 броя на ВАЗ, и 1 брой на Москвич 2141/. 



















« Последна редакция: Февруари 22, 2022, 16:56:04 от USfan »

Февруари 22, 2022, 17:01:31
Отговор #495

Активен USfan

  • Публикации: 10850
По друго запитване на колега за наличности в архива ми на разни италиански списания за ретроколи, сред тези неща ми излезе една стара италианска юбилейна брошура, издание от Ноември 2005 год, на известното ретроавтосписание- Руоте Класише.
Тази брошура е отпечатана по случай 100 год. юбилей от началото на производството на леки коли Лаурин и Клемент в 1905 год, и касае и последващите десетилетия на производство на леки коли Шкода. Брошурата е много подробна и с редки снимки, много от които несрещани от мен в досегашни юбилейни Шкода издания.

Като обем е с приличните 36 стр, в пълен вертикален формат А4 отпечатана, като материала и снимките вътре са подредени хронологично по десетилетия.
Състоянието е отлично, само по веднъж е разлиствана брошурата.
Поради товаq че е рядка да се намери сега където и да е в света, цената и ще е- 30 лева.
За запазване за ред за пращане или лично вземане, пишете тук, или на лични.


















« Последна редакция: Февруари 22, 2022, 17:22:02 от USfan »

Февруари 23, 2022, 17:43:56
Отговор #496

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Лада, Москвич, и Трабант книгите и упътванията са изпратени.

А за който е любител на рали-артикули, тия дни в темата ми с частите и аутомобилията, ще има постнати за продаване- 4 броя оригинални италиански луксозно направени метални емблеми-баджове, произвеждани давани за слагане на рали ретро-болидите, участвали в престижното ривайвъл-рали Сан Ремо Класик, в периода 1993-1998 години.
Конкретните наколко баджа, са слагани на ралирейсъра на мой приятел, италиански фотожурналист и аматйор-състезател, участвал на тези Рали-ривайвъли с неговия заводски подготвен оригинален от група 2, 1969 Порше 911 Т.

Цените им на тези 4 броя Сан Ремо Рали баджове няма да са съвсем евтини, но понеже сме в БГ )) , ще са значимо по-ниски от цените на съответни такива артикули по западните сайтове.
А и качеството на изработка и редкостта им дори в западна Европа като наличност на тия италиански табели, ги правят интересни за притежание от всеки сериозен рали-фен.

https://www.catawiki.com/en/l/45768793-emblem-mascot-badge-emblema-ufficiale-rallye-di-sanremo-anno-1972-originale-veri-rare-rally-di-sanremo-1960-1970

Февруари 28, 2022, 21:10:14
Отговор #497

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Заради запитвания на колеги дали имам налични разни стари от 50-те до 80-те години печатани, български издания на учебници за любители-шофйори, както и такива общи технически литератури за поддръжка на тогава в СИВ-страните официално продаваните соц. марки и модели, ето 10-те броя подобни книги, които имам останали. Всички те са отпечатани в стандартен книжен вертикален формат, малко по-малък от А4.
Болшинството от тях- 6 броя, даже са по-луксозно направени издания, с твърди гланцирани или от плат корици. Понеже няма да ми трябват, тези 10 броя книги ще са за продаване. Подробности за състоянията им, цени, и други неща, може да видите тук в тази тема.

Като описания на заглавия, години на издаване и брой страници, и кратки данни за съдържанията им, ги подреждам отн. свободно надолу, от най-старите към по-новите книги.

1.Изкуството да се управлява автомобил, БГ издание, от френски автор, 1960 год, 146 стр, меки корици.
2.Справочник Шофера-любителя, на руски, 1959 год, 300 стр, твърди корици.  Освен всичко друго ,вкл. и техн. данни, регулировки , обслужвания , както и конструктивни особености, за моделите- ГАЗ М-20 Победа, и М-21В Волга, и Москвич 400-402-407.
3.Учебник за шофйора 3-ти клас /професионлани водачи/, бълг, 1966 год, с 468 стр, твърди корици. Вкл. ремонти и съвети за експлотация, основно за разл. модели камиони на марките- ГАЗ, МАЗ, ЗИЛ,Прага, Чепел, Ифа, както и за л. а. Волга М-21.
4.Учебник за любителя-шофйор, бълг, от 1961 год, 264 стр, твърди корици. Включва и различни техн. данни, леки ремонти и обслужвания по леки коли- Рено Дофин, ЗиС 110 Москвич 402-407, Победа М-20, ЗАЗ 961, Вартбург 311, и други.
5.Учебник за любителя-шофйор, бълг, усъвършенствано и допълнено издание от 1967 год, 328 стр, твърди корици.
6.Практически наръчник на автомобилиста, бълг, 1976 год, 254 стр, меки корици. Вкл.техн.  данни и регулировки, ремонти и обслужвания по продаваните към момента на издаване модели на ВАЗ, ГАЗ, Москвич, Шкода, Полски Фиат, Вартбург, и Трабант.
7.Практически наръчник на автомобилиста, бълг, усъвършенствано и допълнено издание от  1985 год, 274 стр, меки корици. Включва техн. данни и регулировки, ремонти и обслужвания, освен по колите и моделите от горните соц. марки, и за внасяните в БГ към момента на издаване, нови други марки- Полонез, Застава 101 ГТ55, и Юго 45 и 55.
8.С автомобил на път, бълг, 1976 год, 340 стр, твърди корици. Подробен и луксозен Гид-пътеводител със снимки и карти на туристически маршрути, описващ пътищата и градовете в държавите от Източна Европа, вкл. и Югославия.
9.Петте секунди преди катастрофата, бълг, от руско издание, 1984 год, 154 стр, меки корици. Описва различни ситуации на средни и тежки катастрофи, реано случили се, и различните начини за избягването им при кормуване на МПС.
10.Mein PKW von A bis Z /моето МПС/, на немски, 1975 год, 282 стр, твърди корици. Луксозно направена книга за всякакви ремонти и обслужвания, вкл и с таблици, техн. данни, и регулировки, по различните модели продавани тогава в ГДР леки автомобили от марките-Трабант, Вартбург, ЗАЗ, Москвич, Лада, Шкода, Дачия, и Полски Фиат.

Ето по-долу и сканове на кориците им, а съдържанията им и някои други техни вътрешни страници, може да се видят тук в този линк.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1000.msg169905.html#msg169905

Като кондиция и външен и вътрешен вид, бих отбелязал, че болшинството от тези книги са в добри до много добри състояния, с наличие разбира се, на разл. следи от употреба и захабявания по някои от тях.                                                                                           
Леки закъсания по ръбчетата на твърдите им корици им най-вече по руския Справочник Шофера, и Учебника за професионални водачи 3-ти клас. А повече закъсвания отвън и вътре на жълтата му корица, както и на 2-та листа със съдържанието му, има в първото издание на Практическия наръчник на Автомобилиста, от 1976 год.                                                     
На първото издание на учебника на любителя шофйор, твърдата му корица е откачена от вътр. му страници, и има и някои подчертавания на дадени техн. подробности и данни вътре. Подчертавания и дописвания в текста /в повечето случаи с молив/, има и в учебника за Учебника за професионални водачи 3-ти клас, в първото издание на Учебника за любителя-шофйор от 1961 год, както и в руския Справочник Шофера. Има и писани кратки посвещения на вътр. им втори страници, на книгите-С автомобил на път, и на второто издание на Учебника за любителя шофйор от 1967 год.

Въпреки това, в повечето случаи тези дописвания и подчертавания на пречат на текста и на разните техн. схеми и рисунки. Извън тези забележки, като цяло повечето книги от 10-те тук, са в добро състояние за възрастта си. Специално немската- Майн ПКВ, руския превод- 5те секунди преди катастрофата, и второто издание на Практическия наръчник на автомобилиста от 1985 година- със сините корици, са си почти отлични на състояния.

Като цени, болшинството от тези 10 книги /с 4 изключения/, за по-лесно смятане )), ще са на единната цена от по 20 лева на брой.
4-те по-скъпи книги, които заради редкостта си в БГ, луксозното им отпечатване с твърди корици, и доброто им състояние, ще са на цена от 25 лева на брой, са- руската Справочник Шофера-любителя от 1959 год,  Учебника за професионални шофйори 3-ти клас от 1966 год, второто допълнено издание на Учебника за любителя-шофйор от 1967 год, и немската Майн ПКВ от 1975 год.
Разбира се, ако някой иска да купи целия пакет от тези вече отн. редки и доста интересни книги, ще има добро намаление в пакетната им цена, от общо 220 лева сбор /6 книги по 20 лева, и 4 книги по 25 лева/.

Както съм обявил и за по-горните артикули, при закупуване само на единични книги, те не се пращат по куриер, а може само лично да се взимат.
При закупуване на 2 и повече бройки книги, може и пращане по куриер.
За запазване за пращане, предимство имат кандидати за целия пакет от всич„ките 10 броя книги.





















                               

Април 11, 2022, 21:44:46
Отговор #498

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Наскоро си донесох от чужбина доста голямо количество автолитература- няколкостотин бройки, и сигурно 200 кг на тежест, различни списания, каталози, и книги за ретроколи. Болшинството от тях още не съм прочел и прегледал, но две книги за Порше, една ремонтно-техническа на Хайнес за модела 911, издание на английски от 1986 год, и обща историческа от 1988 год, издание пак на английски, съм си ги разгледал и изчел, така че ще са за продаване тук.
                   
За да направим към тези двете книги една тематична Порше трилогия, пък ще добавя с тях за продаване и една супер голяма на размери и тегло, пак историческа книга, триезично издание от 2008 год. на немски-френски-английски, която съм я купувал нова преди 15 години, от една специализирана книжарница.

Ето в този линк са снимки от страниците на историческата книга от 1988 год.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1000.msg170673.html#msg170673

А в този линк са сканове на някои от страниците на изданието от 2008 година.
   
https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2282.310.html

Тези исторически книги са издадени в две ключови юбилейни годишнини от създаването на фирмата за леки коли Порше /през 1988 год. са 40 години от пускането в производство на първия модел 356, а в 2008 год. са 60 години/, затова включват детайлни описания на всички спортни, както и хомологационни рейсингови модели, предназначени за нормална продажба в течение на десетилетията.                                                                                   
В добавка, книгата от 1988 год, освен раздела разглеждащ развитието и успехите на чистите състезателни болиди, включва и описание на развитието на фирмата Порше още като конструкционно бюро през 20-те и 30-те години, вкл. и периода на създаването на КДФ-вагена, или така нар. по света- бръмбар модел /у нас популярен и с наименованието-  костенурка/. 

И трите книги- ремонтната за 911, и двете общи исторически, са доста луксозно направени, с дебели твърди гланцирани корици и плътни гланцирани вътр. страници, като историческите книги имат и 4-странични цветни меки опаковки, върху масивните им твърди корици.   
На състояния, и трите книги са буквално като чисто нови, с почти никакви забележки, и са само по веднъж разлиствани. Най-вече има почти незабележими леки закъсвания само на части от сгъвките по ръбовете /видими на снимките/ на външната мека опаковка на средната по възраст и по големина книга- историческата от 1988 година. 

Тези две исторически Порше книги са забележителни и с това, че авторите им към момента на писането са известни немски автоисторици, и поради това имат достъп и двамата не само до Порше фабриката в Цуфенхаузен и изследователския отдел във Вайзах, но и до хранилището на фирмения архив. Благодарение на този достъп, в книгите има снимки и данни, дотогава непоявявали се в медийната среда и никъде непубликувани, извън официалните документи или издания на самата фирма.

Описани по години на издаване, от най-старата към най-новата, с подробности като размер, брой страници, езици, цени, и други детайли, книгите са така- 
           
1. Хайнес Овнърс Уъркшоп Мануал. Пълна ремонтна книга за всички 60-ски до 80-ски версии 911, вкл. хром-брони и Г-модели 911, вкл. с купе и тарга каросерии. Ремонтите и обслужването разглеждат и всички версии 6 цил. атмосферни боксери въздухарки, вкл. от най-ранните 2-литрови от 1965 год, до последните 3.2-литрови Карера мотори от средата на 80-те год. Издание на английски от 1986 год, формат вертикален А4 размер, с 346 стр. обем. Цена- 60 лева.

2. Порше Хистори книга, автор- А.Д. Клаусагер. Показва пълното развитие на историята на фирмата, вкл. и още от началото и като конструкторско бюро в 20-те години, и до 1988 година. Включва и отделен раздел за началото на дейността на самия др. Порше като техник и  конструктор, още от края на 19 век, та чак до работата му в Даимлер-Бенц до края на 20-те години. Издание на английски от 1988 год, формат вертикален по-голям от А4, с 246 стр. обем, плюс мека опаковка от 4 стр. Цена- 70 лева.

3. Порше Хистори книга, автор- Р. Шлегелмилх, с предговор от самия Валтер Рйол.  Синтезирана история година по година със съответните представяния, снимки, и техн. данни, на всички леките модели коли на фирмата /вкл. и хомологизираните рейсъри като 550 Спидер, 911 Карера РС, 924 Карера ГТ, 911 ГТ1, и разни други/. Триезично издание на английски-френски-немски, формат почти квадратен, и много по-голям от А4, с обем цели 404 стр, плюс мека опаковка от 4 стр. Цена- 80 лева.

Разбира се, ако накой колега Порше ентусиаст иска да купи заедно и трите издания, тогава ще има значима отстъпка в крайната цена.     
А именно, вместо 210 лева от сбора им, цената ще е само- 150 лева за този рядък, хубав, нов, и доста тежък и обемен пакет от историческа Порше литература.
За запазване за пращане, пишете тук или на лични.                                                               
С предимство разбира се, е който колега заяви купуване на целия  от трите книги, спрямо заявилите само отделни издания. Изпращане с Еконт или Спиди, а за района на София може и лично предаване и плащане, в района на НСА-басейн Баня Мадара.

Ето снимки на кориците им, и страниците със съдържанията.





















« Последна редакция: Април 11, 2022, 22:13:45 от USfan »

Май 03, 2022, 21:24:25
Отговор #499

Активен USfan

  • Публикации: 10850
Всичките Порше книги вече са изпратени.

А пак заради запитвания на колеги за налични брошури на италиански екзотики, си изрових в архива и тези общо 10 броя Кавалино и Триденте издания, всичките доста редки.
А именно- 5 броя посветени на Ферари литератури /1 книга и 4 списания/, и 5 броя оригинално издадени от Мазерати книжа /4 луксозни брошури, и 1 списание/.
Ето тук в темата с брошурите съм сканирал страници от Ферари книгата...

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,1000.msg171056.html#new

Почвайки като описания от Ферари нещата, Стори-Ферари книгата е оригинално доста тежко и луксозно издание на немски и английски от 2004 год, писана от известния автор за книги за ретроколи- Райнер Шлегелмилх /и с предговор от самия тогавашен Ферари президент- Лука ди Монтедземоло/, в почти квадратен формат А4, с дебели твърди корици, и гланцирани цели 404 броя страници.
В нея детайлно се разглежда производството със снимки и описания на всички граждански, както и състезателни ГТ и Ендуранс модели на Ферари, правени от 1948 до 2004 година. Книгата е в отлично състояние, само по веднъж отваряна, като цената и ще е– 70 лева. Нова в 2004 година е струвала 30 долара /плюс плащането и за доставка в БГ/, а сега се продава навън по Нет-книжарниците, за 48 долара нова.

Трите Ил Мито Ферари списания са оригинални бройки от една поредица на издателството деАгостини, и разглеждат детайлно знаменателни модели от историята на Ферари, както и има и очерци за някои техни пилоти от миналото. Всяко от тези списания е издавано в периода от 1995 до 1997 год, и е с обем от по 24 страници. Състоянието им е добро, като основно по кориците им има леки вълнообразни деформации от съхранение. На цена всеки от  тези 3 броя Ил Мито Ферари издания, ще е по- 20 лева на бройка.
Последното списание от този тематичен Ферари пакет е едно дебело и луксозно издание от март  1999 година на Аутокапитал, което е с обем от 164 страници, и в него има представяне на новото за тогава 360 Модена модел, като и представяния на други интересни други спортни автомобили. Аутокапитала ще е на цена от също- 20 лева.
Разбира се, ако някой колега или Ферари почитател купи наведнъж тези 5 броя редки и ценни Ферари неща, тогава ще има 50 лева отстъпка, и вместо за 150 лева сумарна цена, общо 5-те бройки ще струват само- 100 лева пакетна цена.











Като контрапункт на Ферари нещата, ще са за продаване и тези 5 броя доста редки Мазерати литератури, а именно- 4 брошури, и 1 списание Ил Триденте. Детайлни сканове на списанието съм поствал по-назад в темата с брошурите, а ето тук и снимки на страниците на тези 15 до 20 годишни Мазерати брошури.

https://www.classiccar-bg.com/index.php/topic,2392.msg171058.html#new

Като описания на 4-те брошури, почвайки от най-старата към най-новата брошури, по-долу е инфото за брой страници, състояние, и цени. И 4-те Мазерати брошури са много луксозно отпечатани в хоризонтален А4 формат, с твърди корици, и на английски език. 3 от тях имат подвижни 8-странични калъфки, а двете брошури а версиите седани Куатропорте 5, имат и няколко странични А4 формат приложения от официалния тогавашен БГ-вносител, с цветове, екстри, цени в лева, и други описания.
Брошурата на 2-местните Купе и Спидер версии на модела ГранСпорт е от 2002 година, и е в отлично състоание, с обем от 42 стр, и 8 стр. допълнителна корица.
Тази на Купето ГранТуризмо е от 2007 год, и само по нея има на някои места, най-вече в първите някоко страници, следи от слепвания и закъсвания. Но за сметка на това вътре и в основното количество страници е в добро състояние, а е и с обем от цели 90 страници.
Другите две Мазерати брошури касаят седаните Куатропорте 5, като по-старата от тях е от 2005 год, а тази за версиите Спорт ГТ и Екзекутив ГТ, е от 2006 год.     
И двете Куатропорте брошури са с обем от 54 стр. и с 8 странични допълнителни корици. Всяка от тях има и приложени на български език цветни страници с допълнителни данни, снимки, и цени в лева на описаните версии.
На цена всяка от тези супер редки и ценни Масерати брошури, ще е на единната ставка от по- 45 лева на брой.                                                                                               
Списанието Ил Триденте пък е издание чак от 1997 год, с обем от 66 стр, и включва разни представяния на исторически модели на фирмата, като и на новото за тогава Куатропорте 4. Състоянието му е добро, само с леки вълни по корицата, и ще е на цена от- 20 лева.
Както и при Ферари нещата, ако някой почитател на тази най-аристократична италианска фирма реши да купи всичките 5 броя Мазерати неща, ще има 60 лева отстъпка, и вместо за сбора от 200 лева, общо пакета ще струва само- 140 лева, за тези Тризъбец литератури.

Ето тук снимки и на кориците на Мазерати литературите.
За запазвания и пращания на нещата, пишете тук или на лични.










« Последна редакция: Май 03, 2022, 21:43:11 от USfan »