Автор Тема: Кой, какво си е купил днес? Или последното, което си купих е....?  (Прочетена 322732 пъти)

0 Потребители и 8 Гости преглежда(т) тази тема.

Март 01, 2022, 10:14:54
Отговор #1020

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
От едно есенно и от коледното ми ходения до северна Италия, взех доста автосписания и автокниги, както и ретроавтоаксесоари.
Успях да купя около 150 броя списания Руоте Класише /всичките пазени в безупречен вид/, а един приятел италианец, голям автофен и активен участник в ретроралита там в региона, пък ми подари няколко исторически автокниги, и разни други автолитератури и меморабилия.
Списанията и книгите ще си ги чета седмици и месеци наред, но някои неща от меморабилията, като 4 броя страхотни оригинални метални емблеми-баджове на ралито Сан Ремо Класик, слагани в 90-те години на колите участници там, ще са за продаване, в темата ми с автоаксесоарите.

Ето пък тук снимки на трите големи торби италиански ретросписания, издания от последните 30 години.
На връщане оттам, едвам успях да ги напъхам в багажника на Лексуса СЦ, който дори на вдигнат хардтоп не е особено голям.
Покрай пълния багажник, а и заетите с багаж задни седалчици, и въпреки че тръгнах от красивия за гледане район на езерото Комо /а и в Словения и Хърватия също има страхотни места, особено човек ако не се движи по магистралите/1 не успях никъде по пътя да сваля покрива и да покарам кабрио, което си беше тъжно.
Хардтопа на СЦ-то 430, както и на други коли със сгъваеми твърди покриви, отнема доста от багажника, ако е прибран надолу.
Но пък, четенето и разглеждането на тия списания, ще компенсира тази тогава получила се липса на пълноценни кабрио гледки. ))






Март 01, 2022, 10:32:50
Отговор #1021

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
Тия денкове  8)) бих ги откраднал с удоволствие  :)
Да ми снимаш статиите за Фиат Купе ако има такива или поне да запомниш броевете в които евентуално са писанията!
 

Март 01, 2022, 10:35:33
Отговор #1022

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Люсиии :) :) :)

Март 01, 2022, 12:32:49
Отговор #1023

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Дидо, подсигуряваме българското книжовно-литературно автотехническо наследство. ))
Това, понеже и Народната библиотека, и Столичната, а даже и Техническата НАЦИД, изоставиха това си национално-отговорно физическо и финансово задължение, да го правят в последните десетилетия. Та трябва гражданско лице като мен да се нагърбва с тази задача.   ^-^



Тия денкове бих ги откраднал с удоволствие 
Да ми снимаш статиите за Фиат Купе ако има такива или поне да запомниш броевете в които евентуално са писанията!

Къци, разбира се. )
Ще ти снимам всички статии за пост-1994 Фиата купе, които открия в тия списания, да си ги имаш на оригиналния Лингуа Италиана.
За сега съм прегледал и опитал да прочета и разбера с калпавия ми италиански )), само 3 броя от Руоте Класишето, дето са едни от най-старите броеве от 1987 и 1990 година, защото съм почнал хронологично от най-старите към най-новите да си ги разглеждам.
Като стигна до 90-те години изданията и до тия от много след Милениума, дето го разглеждат Купето вече като янгтаймер, ще ти снимам статиите за него, и ще ги постна тук.

Всъщност аз купих още няколко торби с Италиански списания от марките Ауто Капитал, Куатро Руоте и Дженте Мотори, основно броеве и издания от 70-те, 80-те, и до 90-те години. Тия итал. марки списания са основно за нови и по-ексклузивни коли /в случая на АутоКапитал/, и в тях със сигурност мернах отделни статии за Купето също.
И те са също в хубави състояния, пазени само в къщи и на константна температура, и затова ги купих и тях.

Но колата буквално клекна от дори само тия ретросписанията Руоте Класише /купих и отделни бройки на другото италианско ретросписание Аудо дЕпока, ама не съм ги снимал/, и от другия ми багаж, и взех с нея сега само тия тук няколко големи торби.
Взех всъщност с мен общо 4 е такива големи торби с автолитература де, заедно с една торба с дебели и луксозни автокниги и Ауто дЕпока броевете.
Та, повечето бройки и пакети с тия Куатро Руоте, Дженте Мотори, и АутоКапитал списанията, ще ми ги пратят с някой микробус от Милано, през следващите седмици.

Направо съжалих,че Лексуса СЦ кабрио е само на пружини, а няма въздушно окачване като някои други от по-висш клас купе-кабриолети негови връстници.
Ако колата беше Бенц СЛ Роадстер р230 с опционалния ЕърМатик окачване например /или каквато и да е кола с въздушно или с хидропневматично окачване/, щеше да си запази височината отзад, колкото и стотин килограма багаж да успее човек да набута отзад или вътре.

Понеже Къци повдигна темата, като ми дойдат и другите стари италиански автосписания, ще уведомя пополото тук.  :))
Та, който има италиански модели коли и от 60-те до 90-те години, и иска оригиналните им едновремешни автотестове да види, да пише, и ще сканирам каквито имам такива статии на италиански, за тези колегиални коли.
« Последна редакция: Март 01, 2022, 14:09:30 от USfan »

Март 01, 2022, 14:34:39
Отговор #1024

Неактивен kaci

  • Публикации: 958
.....
Къци, разбира се. )
Ще ти снимам всички статии за пост-1994 Фиата купе, които открия в тия списания, да си ги имаш на оригиналния Лингуа Италиана.
За сега съм прегледал и опитал да прочета и разбера с калпавия ми италиански )), само 3 броя от Руоте Класишето, дето са едни от най-старите броеве от 1987 и 1990 година, защото съм почнал хронологично от най-старите към най-новите да си ги разглеждам.
Като стигна до 90-те години изданията и до тия от много след Милениума, дето го разглеждат Купето вече като янгтаймер, ще ти снимам статиите за него, и ще ги постна тук.
.....
Ако знаеш колко хора ще са ти благодарни от Купе средите....което обаче те задължава и да направиш добри снимки  8))
Обещавам, че 2024г. като ходя до Торино за 30 годишнината на модела, ще ти разходя снимката по пистите на Лингото и тази в Мирафиори  ::)

Март 01, 2022, 16:03:04
Отговор #1025

Неактивен regreed

  • Публикации: 360
  • Всеки ритник отзад е крачка напред!
Е, отдавна не съм писал, то и нямаше с какво да се хваля, последната щуротия с която се сдобих е без колела, въпреки,  че е моторно возило.
Надявам се лятото да намеря време и възможност да я пусна на вода.  ::)

 14.10. 2016  kaffer berreits bruder

Март 01, 2022, 19:27:26
Отговор #1026

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ако знаеш колко хора ще са ти благодарни от Купе средите....което обаче те задължава и да направиш добри снимки.
Обещавам, че 2024г. като ходя до Торино за 30 годишнината на модела, ще ти разходя снимката по пистите на Лингото и тази в Мирафиори

Аа, да ще ги сканирам или снимам прецизно страниците на каквито статии намеря, та да могат да се четат.
И аз много се дразня, някой като снима и постне статии, уж да се четат, и ги снима под разни ъгли и със слаба светлина, все едно е в трюм на движещ се кораб. )

Брей, това ще е голямо парти там, щом ще ходите и в двата завода, супер. ))

Март 02, 2022, 09:35:09
Отговор #1027

Неактивен fifo

  • Публикации: 1141
.................. някои неща от меморабилията, като 4 броя страхотни оригинални метални емблеми-баджове на ралито Сан Ремо Класик, слагани в 90-те години на колите участници там, ще са за продаване, в темата ми с автоаксесоарите.....


Аз се кандидатирам за един от баджовете, ако са на приемлива цена. Пиша тук, понеже не видях да са копирани в темата за търговия.
we all have wings, but some of us don't know why

Март 02, 2022, 11:04:59
Отговор #1028

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Аа, ами още не съм ги снимал и комплектовал за продажба. Ще ги постна тия дни в темата ми там.  :)

За финансовата страна, цените няма да са чак без пари, но ще са умерени.
Примерно, по колкото на запад ще са рали баджове и специално Сан Ремо баджове, сега на цена на старо в Евро, моите ща са на 20-40 % по-ниски цени, нещо такова. ))

Все това са си почти нови на кондиция 25-30 годишни артикули, монтирани само по няколко дена на няколко последователни ралита, на задната решетка на едно 1969 Порше 911 Т /със заводски Цуфенхаузен-тунинг на ъпглейднат до 2.4 литра еС-мотор Спек/, което е било карано там.
Така че ще си е удоволствие, човек да си ги притежава, или да си ги слага на някоя кола.

Март 02, 2022, 12:57:18
Отговор #1029

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Е, отдавна не съм писал, то и нямаше с какво да се хваля, последната щуротия с която се сдобих е без колела, въпреки,  че е моторно возило.
Надявам се лятото да намеря време и възможност да я пусна на вода.  ::)


Еее, "Всичко, което е далече от морето, е провинция"! Що ти тая лодка в провинцията?!  O:-) :)) :winktongue:
В кръга на шегата разбира се!
Хубави и безаварийни моменти с лодката!
:)
Too dumb for NYC, too ugly for LA