Общи форуми > Общ технически

Майстор на карбуратори в София

<< < (2/5) > >>

30e:
Или Наско карбуратора - пиши в Гугъл "Златен Меркурий"

sphereholic:
Да, Златен меркурий - само плюсове мога да дам.

burd:
С тоя от Златен меркурий съм комуникирал от преди.
Човека обаче тогава ми каза, че няма как да ми намери за тях ремонтен комплект. 
Иначе колата ми прави интересен номер.
Карбовете са хоризонтални. Оставям я на бензин. Стои една вечер. Отивам сутринта. Дърпам си докрай смукача/ топла държи 2800об/ на това положение. После въртя ключа. Помпата е външна и си ги храни и си се пуска когато трябва.
Та вътря да паля и греда. Правя 3 опита по 4-5 завъртания. Помпата не индикира, че пълни/ чува се в купето като работи/. Минавам на газ. Впръсквам за 2 сек и пали , ако не е замръзнал изпарителя от раз. И си работи на смукач. Обърна ли на бензин си работи на него...
Гледахме ги, чудихме се, чистихме ги/ на 6мес го правя 2рото заради газовата/. Бензин има около 4-5 л в резервоара...
Обаче къде и защо изчезва горивото е мистерията. Като е била на газ и на място я обърна, харчи газта и си минава сама на бензин. Ако не е карана на бензин няколко дни, щом ги напълни паля от 4 завъртания, отработва 2-3 сек и работи идеално. Сега я оставих на неутрално положение и довечера ще я пробвам на бензин. Ако не стане и нямате идея какво може да е, отива на доктор до няколко дни, ако запали  :(

burd:
Мистерията вече е с пълна сила...
Оставих преди 5 часа колата на неутрал. Сега слязох. 1гр е на вън, колата е лед студена. Минах на бензин, помпата напълни карбовете, дръпнах смукача и запали от 2рото въртене   ::)
Сега пак я оставих на неутрал и утре ще пробвам пак...
Адската мистерия  :(

burd:
Мистерията продължи днес сутринта.
От неутрал я пуснах на бензин, напълни карбовете. 2 опита и накрая на газ запали от 1/4 оборот  :(
Началото на 2013 ще се ходи на майстор. Всички около мен са тотално озадачени от какво е, а до тогава- ще се пали с топла вода ако трябва...

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия