Автор Тема: CLASSIC DAY 2012 - 31. 03. 2012  (Прочетена 22046 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Март 09, 2012, 15:02:21
Отговор #10

Неактивен antipop1

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Относно регламента - тези групи дали са финални?
Реално сега са 2 групи според годината, кубатурата не се взима предвид и ще се състезават наравно 1300 кубикови с такива по 3000cc. Отделно си мисля, че коли на по 25+ години трудно ще понесат 2 часа каране. Предните години едно 30-40%  отпадаха за 1 час и може да се окаже, че публиката ще умре от скука да чака 3 автомобила 2 часа да се въртят.

Март 09, 2012, 15:34:58
Отговор #11

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Колега, вероятно не си прочел регламента правилно, а там е упоменато,че в първа група автомобили до 1980 г. са разделени в два класа...до 1600 куб.см и над 1600 куб.см.Втората група е разделена до 2000 куб.см.и над 2000 куб.см.
Що се касае за двата часа каране, то самите пилоти го пожелаха , за да карат по дълго време.Нарочно премахнах и ограничението за ползването за гуми.Всеки отбор би трябвало максимално добре да си подготви автомобила и да издържи два часа....така че не виждам проблем с отпадането , ако всичко е наред с подготовката.Ще се радвам да няма отпаднали автомобили...Поздрави
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 09, 2012, 17:13:51
Отговор #12

Неактивен M.Gruev

  • Публикации: 93
Аз точно заради тези 2 часа каране нон-стоп не се включих в състезанието. Просто сърце не ми дава да издевателствам така над Ситроенчето.
Citroen XM 3.0i V6 24V Exclusive
Citroen CX 2.5 GTI TURBO II
Peugeot 405 Mi16 4x4
Alfa Romeo Alfetta GT 1800
Alfa Romeo 164 3.0i V6
Panhard PL17

Март 10, 2012, 01:15:20
Отговор #13

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Имам желание да участвам, ама Вие колеги избрахте ли си 2-ри пилот ?  :( Нали така пише - задължително 2-ма. Пък, колата.....тя колата нищо не й пречи 2 часа без пауза. Въпросът е човек да си изработи стратегия, как се поддържа това темпо без да се съсипе автомобилът.  Темата не е много разискана тук при нас. Вярно, че за подробности има посочени телефони за връзка с информирани относно  мероприятието хора. Ама, мисля че не пречи и тук да се пояснят разни работи, които биха били полезна информация за всеки.

Март 10, 2012, 10:14:28
Отговор #14

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Каквито и въпроси да имате,питайте, що се касае за двучасовото каране на пистата, миналата година, всички пилоти изразиха желание да карат повече.Ако сте трима пилота в екипа, се пада на всеки да кара по околи 40 мин.40 мин състезателно темпо на пистата си е натоварване и на пилота и на техниката.Ако един час е карането , то тогава се кара по около 20 мин на мин , което е много малко. ;) Ако обаче колата е подготвена добре , не виждам проблем да издържи и повече от два часа, ще ВИ дам пример с моята Шкода,караме два пъти на Ендурънса по три часа, отделно отиваме и се връщаме с нея на ход,караме тренировки,и тя вече събра над 8 часа само по пистата....така че всеки си преценява дали да кара, дали ще идва на изложбата, дали и само като зрител.Поздрави  :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 10, 2012, 11:54:56
Отговор #15

Неактивен antipop1

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
Видях, че са 2 класа, но виждам само 2 старта - за групата до '80та - 9.30 и после за групата след '80та - 12:00. Не виждам тези класове как са отразени в стартовете. Реално ако има класове по кубатура трябва да има 4 старта и тогава 1 ден няма да стигне, т.е определено класовете са фиктивни.
Това което ме притеснява е, че ако има примерно 15-20 коли на старт и то след 80та преди имаше коли по 200+ коня, както и такива които са бивши състезателни те ще са заедно с коли по 1.4-1.6. Това опредено ще създаде риск, а хората с подготвени коли (roll cage, да не говорим за Ханс системи) са единици. Което ме подсеща и за друго - в тази такса от 100 лв. включена ли е застраховка?

Март 10, 2012, 12:46:08
Отговор #16

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Няма фиктивни класове.Двата класа до 1980 г. до 1,6 и над 1,6 стартират заедно, но класирането се извършва по класове.Миналата година го направих с пет различни старта и не стигна времето,пък и в един клас ако има три,или четири коли , няма как да ги пусна за два часа на пистата.Затова направих две групи.по мощните коли,напрактика не бъркат класирането на по слабите по кубатура, защото са различни класове,като го настигнат на пистата просто го задминават.Ще направя отличителни табели и ще бъдат залепени по колите, да се знае кой в кой клас е, и евентуално да не се задържат по пистата, както е било и до сега.Всяка година на брифинга го споменавам това.Няма застраховка на мероприятието, защото е любителско а не професионално.Всички участници в състезанието ще подпълнят деклараций за сигурност и отговорност спрямо участниците в състезанието.Ханс системата и ролкейджа не са задължителни,но който пожелае може да си сложи Ханса.
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Март 12, 2012, 13:54:03
Отговор #17

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Няма да е лошо да публикуваш тук и подадените заявки, за да видим каква ще е конкуренцията :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Март 12, 2012, 14:50:50
Отговор #18

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Някой беше споменал нещо за парад. Ще има ли или е само състезание?

Март 12, 2012, 16:16:59
Отговор #19

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Няма да е лошо да публикуваш тук и подадените заявки, за да видим каква ще е конкуренцията :)
Ми Митак мисля към края на седмицата да публикувам заявките,даже седмица преди състезанието. :)
Колега,мисля да направя нещо като изложба на ретро и класически автомобили,за тези колеги който не желаят да карат или нямат възможност , но са дошли на пистата с колите си...ако искат да участват в изложбата де...:) ;)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !