Автор Тема: Спасяването на Renault 4CV  (Прочетена 15862 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Април 21, 2012, 00:29:18
Отговор #10

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Хаах ами Момчиле незнам дано да се събереш но ако си влизал в Дофин би трябвало и тука да успееш ! Дофина все още не сме го боядисали, че имаме проблеми с майстора но го отново ще бъде червен боята е правена според лепенките останали на колата зада е възможно най оригинална за разлика от Флоридата, където боята отива към металик. Относно Ферлека все още не сме го накарали да тръгне  :( дано да го разгадаем като сглобиме колата.

Навремето Мутафчиев продаваше едно такова реставрирано в тъмно син цвят и отиде при един Грък за жалост.

Април 21, 2012, 00:30:51
Отговор #11

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
евала колега,много е хубаво и стилно реното,виждал съм такова в англия преди 1-2 години,пак зелено в много добро състояние,много се радвам че сте се захванали с спасяването на тази кола :)поздрави

Април 21, 2012, 01:41:08
Отговор #12

Неактивен exton

  • Публикации: 311
    • http://my-fiat.blogspot.com/
Честито за придобивката! Доста работа има, но си струва :)
Интересно моделче е това Рено и интересен дизаин!
Това автомобилче е в Разград. Преди време бях го снимал. Предполагам че още е там, защото колегата има и други и предполагам си ги пази.
http://exton.snimka.bg/automobiles/retro-avtomobili.420542.15264885.big

Too dumb for NYC, too ugly for LA

Април 21, 2012, 11:14:18
Отговор #13

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Дофина все още не сме го боядисали, че имаме проблеми с майстора но го отново ще бъде червен боята е правена според лепенките останали на колата зада е възможно най оригинална за разлика от Флоридата, където боята отива към металик.

Живко, ще ни умориш само с приказки за Флорида и Дофина!
 :)
Направи им едни теми тук като имаш време,моля те!
Тези коли заслужават да бъдат видяни!
Поздрави!

Април 21, 2012, 17:28:53
Отговор #14

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349

Виждам на една от снимките - отпред в багажника сякаш е щамповам ромба на Рено?

Обаче най-невероятно красиво за мен е логото (ромбчето) на Рено в основата на задните калници.
На третата снимка се вижда много добре.

Дофина все още не сме го боядисали, че имаме проблеми с майстора но го отново ще бъде червен боята е правена според лепенките останали на колата зада е възможно най оригинална за разлика от Флоридата, където боята отива към металик.

Живко, ще ни умориш само с приказки за Флорида и Дофина!
 :)
Направи им едни теми тук като имаш време,моля те!
Тези коли заслужават да бъдат видяни!
Поздрави!


 :-[ :-[ :-[ Така си е ще се погрижа!

Ромбата вътре е табелата на шасито всъщност, гледам че и двигателя има табела, което всъщност я рядко явление защото падат лесно тези табели, та си мислих дали има вероятност по тези номера да издиря собственика на колата всъщност да оправя документите, Вие имате ли някаква представа за това?

Април 23, 2012, 12:03:33
Отговор #15

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Намерата по шасито и по ДВГ ще ти служат само за твоя информация - за точната година на производство, пореден номер в партидата, оригинална боя и т.н.

А собственика ще го издириш значително по-лесно: по старите черно-бели регистрационни табели, които видях на Реното.
Гледам, че са пловдивски, но си има легален начин за проверка в КАТ.
Ето го - чл.28, алинея 1 и 2 са това,което те интересува конкретно, а чрез алинея 4 и 50 лв ще разбереш колко са Рената 4 CV в България  :):

ТАРИФА № 4 ЗА ТАКСИТЕ, КОИТО СЕ СЪБИРАТ В СИСТЕМАТА НА МИНИСТЕРСТВОТО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ ПО ЗАКОНА ЗА ДЪРЖАВНИТЕ ТАКСИ
.................................................................

Чл. 28.
(1) За издаване на удостоверение с данни на водачи или за моторно превозно средство се събира такса 3 лв.
(2) За издаване на справка за издирвано превозно средство се събира такса 5 лв.
(3) За издаване на експертна справка за проверка на идентификационните номера на рамата и двигателя на моторно превозно средство се събира такса 50 лв.
(4) (Доп. - ДВ, бр. 86 от 2000 г.) За издаване на справки за броя на моторните превозни средства от един вид, марка или модел се събира такса 50 лв.

« Последна редакция: Април 23, 2012, 12:07:27 от dido1903 »

Април 23, 2012, 19:34:28
Отговор #16

Неактивен Black Devil 666

  • Публикации: 22
Браво Жика , само напред със начинанието и се надяваме на някой от бъдещите рено фестове и ретро паради да го видиме.
www.renault-bg.com - рено клуб България

Април 24, 2012, 10:18:46
Отговор #17

Неактивен revit_fan

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 2
Тук в съседния квартал един човек имаше 4-5 такива, но сега май не са там, не знам дали ги е махнал или ги е прибрал? Добре известен е в ретроклуба, даже май мислеше да прави клуб на почитателите на това рено. Но това са "новини" от преди 15 години  :D
Човека се казва Любо от кв. Павлово и на времето преди 15- 20 г наистина беше учредил такъв клуб "4 коня". Отдавна не се е появявал в ретро средите, така че и аз не знам какво стана с него и колите му...
Toй е човека регистрирал първия авто клуб у нас.
Почти всяка седмица го виждам в магазина  ;)
Преди време му дадох подаръци от Рено Клуба, но беше супер резервиран,
да не кажа без никакъв интерес - пари ли мислеше, че ще му искам и аз не знам.
Ако държите - мога да ви свържа с него.

Април 24, 2012, 13:30:41
Отговор #18

Неактивен yoz

  • Публикации: 357
Честито за придобивката! Доста работа има, но си струва :)
Интересно моделче е това Рено и интересен дизаин!
Това автомобилче е в Разград. Преди време бях го снимал. Предполагам че още е там, защото колегата има и други и предполагам си ги пази.
http://exton.snimka.bg/automobiles/retro-avtomobili.420542.15264885.big

От приятел проверил вчера ситуацията с колата в Разград:

колата е 58-59 година
има талон и ще може да се прехвърли
имат и превоз с който могат да я доставят
цената е 5000 лв

Април 24, 2012, 14:38:27
Отговор #19

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Да толкова бяха и обяви и на мен като цена а и самото Рено не е чак толкова добре запазено според мен за такива пари!