Автомобили > Немски автомобили

Ford Taunus 20M TS Hardtop, V6, 2.0, 1966

(1/7) > >>

ufer:
Надявам се, че ще се хареса един FORD TAUNUS 20MTS Hardtop, V6, 2 l, 90 k. s., 1966, който в момента възстановявам. Много работа, много време и много пари...

















Ако стане тази година - добре, ако не - догодина!!!

dido1903:
Много хубав екземпляр с редкия V6 !  >:D
Преди 3 години ,тук в Сф един такъв бял седан V6 стоя безпризорен, в прекрасно състояние и изчезна безследно.

Дано успееш да го довършиш твоя,колега.

Пусни някакви хубави снимки моля те ,че тия са размазани.

Каква му е легендата на Форда - кажи нещо повече,ако не е тайна?

ufer:
Снимките съм ги правил с камера на стар Смарт GSM, но макар и  с 2 mp камера, качеството не е добро. Съжалявам! На този етап пари за цифров апарат няма. Фордът ги "гълта"!

А историята не е нещо сложно. Това беше първата ми собствена кола, купена в по-голямата си част с мои пари. След като 10 години чаках за Лада и се оказа, че трябва да чакам още пет, през 1982 год., когато бях на 26 год., купих Форда от един съсед-моряк. Той го беше внесъл от Италия с кораб през 1972 (шест годишен!). Беше много запазен, защото беше в гараж, а и човекът непрекъснато пътуваше в океана. Така че за тези 10 години в гаража не беше навъртял много километри по време на отпуските си. Тогава бяха трудни времена - млад човек да си купи кола беше почти лукс. А форда струваше колкото нова Лада!

Аз го карах нон стоп до 1990 и след това го "замразих". Оттогава не е работил. Износването на цилиндрите беше вече сериозно - само 4 години на газ и сухото триене си каза думата. Старите чугунени мотори не стават за газ. Няма да коментирам как бяха износени пък клапанните гнезда. Намерих бутала от Турция, но с добавка - немски сегменти. Иначе немските бутала са прекалено скъпи. На практика в Турция са вкарани старите поточни линии от Германия и частите общо взето не са лоши. Да не говорим, че цяла Германия е залята с тях и дори и там не знаеш какво купуваш. Естествено, истинските немски бутала, на MAHLE например, са по-качествени, но и три пъти по-скъпи (80-90 евро/бр.). Съответно шлайф и т. н.

Две трети от мотора го сглобих заедно със скоростната кутия и го монтирах в моторния отсек миналото лято. Предстои ми доста работа още по главите и разни други дреболии. Аз предпочитам да монтирам мотора без главите, защото е по-лек и по-удобен за монтаж. А после и главите по-лесно се стягат с динамометричен ключ, тъй като нямам стенд. Пък и няма кой да помага.

Така че всичко сам... Много труд, много пот, въобще - "любими" занимания. Но все пак който обича да се рови из моторите ще разбере удоволствието. Нормалните хора няма да го изпитат и нямат дори и разбиране по въпроса. А пък ние "лудите" си имаме хобииии!!!

didotooo:
След като си го замразил в гараж ли е бил от тогава? Гледам има доста запазено купе и боя? Страхотен е още малко и усилията ти ще се възнаградят! После удоволствието от машината ще е пълно!

ufer:
Не е излизал от гаража!!!  O:-)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия