Автомобили > Немски автомобили

Ford Taunus 20M TS Hardtop, V6, 2.0, 1966

<< < (2/7) > >>

Speeder:

--- Цитат на: ufer в Юли 20, 2012, 15:11:04 ---Не е излизал от гаража!!!  O:-)

--- Край на цитат ---

Е това вече е мечтата на почти всички тук.
Дано се е запазил добре през годините.
Наистина ще се зарадваме на едни по-хубави снимки , но пък от друга страна машината е на първо място .

Стискам палци да стане тази година.
Знам един изоставен такъв в София.
Ако те интересува мога да ти кажа къде се намира.

Поздрави!

sierra team ruse:
успех със колата много е приятна,аз имам една сиера с 2 врати и  2.0 v6 заводски а допреди това не бях чувал за тези мотори  :D

ufer:
Благодаря за пожеланията. Тези мотори по принцип са с най-добре балансираните мотори и затова с отлична култура на поведение както при нормално каране, така и при спортно. Това е модел Hardtop, т.е. спортният връх на цялата поредица на Таунусите от 60-те. Карал съм го със 170 км/ч постоянна скорост, без моторът да мръдне...

GT:
Той, за 5-10 минути няма да мръдне. Но, при системно такова каране, ще започне да се амортизира интензивно. Много са вредни такива скорости и честоти точно за тези шестаци. Както и за почти всеки агрегат с долен разпредвал.   Иначе, Фордът радва. И е с много хубав цвят.  Не видях интериора какъв е.  Трябва и него да снимаш.  :) 


ПС Карането на газ, не знам защо са му заминали цилиндрите.  Старите чугунени мотори, от мотор-до мотор има разлика. Има разни, които при системно каране на газ запазват хонинга на цилиндрите за много голям пробег. В същност, то зависи до маниер на каране и качеството на маслата които се ползват. Както и да е. Мен ме интересува друго.  :)  Как му бяха клапаните като го отвори ? В смисъл, имаше ли нагоряли/потънали изпускателни, с колко и за какъв пробег горе-долу....

USfan:
Браво колега, че си успял в течнеие на годините да запазиш при теб колата, при това на хубаво място.
Като гледам, наистина е доста оригинална и права, и с хубав хром.  :)

Аз в течение на някоко години имах Капри с 2,3 мотор, а след него, Сиера с 2,8 мотор.  :D
И в момента каРАМ ЕДИН фОРД С ПОСЛ ЕВОЛЮЦИОННА ВЕРСИЯ НА кОЛОН МОТОРа, и съм много доволен от него.

Много са здрави наистина тия Форд Ве-мотори.
Хем и аз съм има давал яко газ перманентно на магитралите, и не съм срещал проблеми ни с клапани, ни с клапанови гнезда или със сегменти.
Е, може би защото съм ги карал основно на бензин, а не на АГУ.

Като цяло, помня че на Каприто имах проблеми с няква бакелитова зъбна шайба, дето задвижваше разпред. вал.
Ядеше се нещо, и трябваше да я правя на сртруг пот по-здрава пластмаса.
Ама не помня шайбата на колянмновия вал ли се ядеше при тия Колон мотори, или шайбата на разпред вала...  ::)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия