Автор Тема: Peugeot 505 Turbo injection 1984  (Прочетена 58659 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 30, 2013, 08:27:52
Отговор #130

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Нито една алуминиева част няма да бъде боядисана. Нито прахово - нито по никакъв начин. Алуминът и сам блести достатъчно.  :)
Oбразно казано - ти поне знаеш за какво става въпрос. ;)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Август 11, 2015, 18:22:08
Отговор #131

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Повдигам темата с ново развитие.

Хайде, местя си нещата в друго измерение.  Слагам край на тази тема. Продължението с процесите, обработката и получаване на завършените детайли продължава на друго място.

Август 13, 2015, 01:11:32
Отговор #132

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Да не се раздели с колата?
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Август 13, 2015, 13:19:06
Отговор #133

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Не.

Август 13, 2015, 13:56:25
Отговор #134

Активен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Убийствено дълъг отговор!
Страшен драматизъм!
Ще кажеш ли като човек да ти затварям ли темата или не?

Август 13, 2015, 18:54:11
Отговор #135

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Тогава ?

Август 17, 2015, 06:17:40
Отговор #136

Неактивен teachermen

  • Публикации: 76
последва съдбата на 504

Август 20, 2015, 23:22:25
Отговор #137

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Това не е вярно.  :)

Август 21, 2015, 02:56:31
Отговор #138

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Я, за да не слагаш сол в чужди рани, ще взема да ти отговоря правдоподобно. Първо си сложи оригинално уплътнение на лепеното челно стъкло, след това коментирай чуждите неща. Мога да покажа и още детайли. Като неоригиналния въздушен филтър и прилежащата му тръбна конструкция. Уви, не е цялостна реставрация това. И няма как да мине за такава. За това поне си промени описанието в темата си. За да не подвеждаш хората с невярно описание! Което е нечестно, заблуждаващо и не е несъзнателно. Колега тийчърмен.  O0

Борислав, понеже ми е неудобно да се отнасям така към теб, отговарям ти.

Качил съм си нещата на личен виртуален носител. Където могат да се виждат само от регистрирани участници. За мое добро. Предимно. Как да е, двигател имам. Намерих още едно Пежо 505 Турбо. От предния мост- до задния+двигателя. С което се приключва моето търсене на едрогабаритни части за този модел и версия. Имаше по едно време в продажба, цяла такава кола. С повреден двигател. Бракуваха я. Което е добре. След това тръгна на части, а аз си купих почти нищо. Свалих си декоративни части. Блока й беше спукан, турбото го нямаше, скоростната кутия не ми я дадоха, интериора липсваше още преди това. Та, не беше нещо особено. Почти нищо, реално. Това се случи, много преди да намеря бившото, пловдивско турбо 505, което замина за Варна. Точно след това, него намерих.  :)) С което се приключи и наличието на такива Пежа у нас. Вече няма бензинови, турбинни 505 в България. Е, възможно е да излезе някоя от някъде. Макар, че вече и слухове не вървят за такива Пежа. Останаха само дизелови и бензинови, базови, на много километри, шасита в лошо състояние, изгнили задни носачи и скъсани/презаварявани чаши на предните пружини. Стават за донори на едрогабаритни части. И то предимно от ходовата част. За тази цел, вършат работа. След това по аукционите на Запад (Германия, Австрия, Швеция) се появиха множество оригинални части, включително и такива на марката TRW от наши дни. Предимно шарнири, накладки и спирачни помпи. Намерих чисто нови гуми ,,Мишелин", Борко. Моят размер - 190/65 HR390 Michelin TRX.  :)Който е и твоят размер, ако не греша. Понеже моите алуминиеви джанти са предвидени за метрични гуми- радиални не стават. Стават, обаче когато влезе в завой и се смачка- радиалната се отлепя от джантата, въздуха излиза моментално и нататък, знаеш. Освен това, когато монтираш радиална гума на джанта, предвидена за метрична- радиалната се изкривява и не стъпва правилно върху пътната настилка. Най-малкото, не прилепва правилно към джантата.







Единствения начин да ги задържиш е да ги пренапомпиш. Което е вредно. И опасно. Имаше по аукционите чисто нови такива, 30+ годишни. Вярно, не карани. Истина, стари. Не ги купих. Харесах други, които са нови. Произведени миналата година. Хората реализират автентични такива гуми. Правят не само TRX.  :) Бе, всичко добро правят и имат. Ама, не върви да карам с 30+ годишна гума. Била тя култова и стабилна. Виж за други неща, може да бъдат много стари. С етикетите от 80-те години. Приключвайки с мотора, след зимата може да се премине към онова, което е около него. Седи си цяло, само двигател няма. То и оригинални джанти за малко щеше да няма, ама му ги върнахме. Понеже са негови.  :)Преди дни ходих да го видя, влязох вътре, нямаше прах по таблото. Припомних си и как мирише вътре. Както и желанието, което не ме е напуснало. И няма да ме напусне. Тук сме пред едно любимо място, което се намира в един любим и тъй харизматичен град.



Това е. Каквото и да е за нататък, няма да бъде тук. Конец фильма. Товарищи, большое вам спасибо !

« Последна редакция: Август 21, 2015, 03:01:00 от Тодор Живков »

Август 21, 2015, 08:48:44
Отговор #139

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Ами успех, Жорка .
Видях как работиш по двигателя. Такава работа аз лично преди това не бях виждал. Предполагам и по останалите агрегати ще работиш със същото старание. И колата ще се върне отново на пътя. Жалкото е , че няма да го видим тук, в този форум. Решението си е твое, дано не е окончателно.
Моите TRX са всъщност по спецификация 210 55 390 . Имаше един период , в който и аз се заглеждах сериозно по TRX-и , но се отказах , точно по споменатата от теб причина - няма как , дори не 30 ,а 15 тодишна гума да ми даде сигурност и спокойствие. Дано си успял новите да ги вземеш на добра цена. Знам, че се продават свободно, но на умопомрачителни цени.
Та така .