Автор Тема: Renault 25 2.0 TXE Executive 1992  (Прочетена 19677 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Септември 25, 2012, 22:17:14
Прочетена 19677 пъти

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
Здравейте,искам да покажа една кола която имам от кратко време(около 3 месеца)и страшно много се привързах към нея ;)Сигурен съм че на повечето тук няма да им хареса но важното е че на мен ми харесва!.Купих я малко на майтап,защото я спасих от скрапта,и може да се каже че тя сега живее втори живот :)Но когато я видях на живо колко е запазана направо ми се разтуптя сърцето :shy:.Колата е имала само един собственик до сега,производство 1992г. и е на реалните 50 000мили(80 000хил.км).Има цялата сервизна история и почти през всичките 20години е обслужвана в сервиз RENAULT ALPINE,изключително запазена е,няма ръжди,двигателя,трансмисията,ходовата част и купето са на 100% перфектни.Двигателя е 2000куб.см електронен инжекцион(8 клапана).Минах доста километри в нея и колкото повече я карам толкова повече започва дами харесва.











« Последна редакция: Април 16, 2013, 10:28:55 от dido1903 »

Септември 25, 2012, 23:51:22
Отговор #1

Неактивен skodko

  • Публикации: 1014
Доста откачен интериор. Кефи ме!  ;D

Септември 26, 2012, 00:01:26
Отговор #2

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Направо е брутален  >:D Обожавам кораби майки фул с екстри на борда  :D Мнооо яко тия французи са много добри конкуренти на водещите немски каляски през тоя период :P  И как моля ти се на вторични... Че тая кола е в кондиция за паради !


пп. Една от колите в които много искам да се повозя...

Септември 26, 2012, 00:31:57
Отговор #3

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
ха ха :),наистина е много як салона,радвам се че ви кефи.Утре ще направя още снимки с нея :).Правя и малко подобрения по нея с стереото.Поръчал съм музика за почти 2000 паунда(два усилватели pioneer,subwoofer и разни други там кабели,кондензатори и т.н),та снимки ще има :)

Септември 26, 2012, 00:53:48
Отговор #4

Неактивен didotooo

  • Публикации: 2837
  • ☆☆Datsun 300 ZX 50th ANNIVERSARY☆☆
    • Z point Varna
Чуднооо по моята част  :D

Септември 26, 2012, 01:07:20
Отговор #5

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
колега Дидо,щом е по твоята част трябва да направя някои консултации с теб ;)

Септември 26, 2012, 02:34:53
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Брей, страхотно Ренде.  Ник`ви други не харесвам, но моделът 25 е връх ! Страхотна кола. Голяма, луксозна, елегантна. Няма начин да не се привържеш.  Най-страхотното е че окачването е на пружини. Ако някой е погледнал какво представлява задното, ще се удари по главата.  В същност, тези модели са със най-здравите окачвания, правени от французите някога.  Пежото 605 е същия танк. Танк!  А, возията.....возията е на върхово ниво. Като се прибавят и тези седалки, положението е чудо. 

В своите години, обаче не успяват да се догонят със съпротивата.  Германските марки, бълват реално грандиозни произведения на изкуството. Мерцедес 126, Мерцедес 140, БМВ 7, Ауди V8 и прочие луксове, с които и Ситроен така и не успя да се пребори.   Няма да правя сравнения между всичките, не е нужно.  Но, лично мен ме е яд, че тези големите модели на френската автоиндустрия останаха НЕдооценени. 

Има и много хубави, желязни Волва, които ползват същите V-образни двигатели, които се слагат във Пежо 505/604 и Рено 25. 


А, мотора пък защо е такъв ? Не ти ли идва малко тромава....друго си е 6-такът, бил и той турбиниран.  O0   

Ей-сега се вгледах. Твоят мотор, само че във вариянт с механична инжекция го има във Пежо 505 GTi. Само че в ,,малкото" ГТИ. Има 2 вариянта - 2000 и 2200, и двата мотора са с еднаква база. Не ги бъркам с долноваловото 2000 i. Малкото е  правено предимно за Италия. И масово са автоматици.  Якото ГТИ със 130 коня е 2200, ама е с електронна инжекция.  Малкото е 122 к.с. по спомен.  Голямото е най-икономичния четирицилиндров мотор в тая серия. Най-лакомия не е 2,8, ами 2,2 Турбото.  :(  Бе, много интересни и странни комбинации има.

В заключение ще ти шушна една работа. 
Слушай, аз съм изкопавал от дворовете на хората много по-невзрачни коли от твоята.  Коли дето са си за цялостно разглобяване и боя. Ама и са коли, които се движат на самоход, де. Не са чак пред разпад. Последната, Сивата виелица е поредната такава.  O:-)  Нея може и да я направя, както трябва. И нея никой не я ще. Стара е, овехтяла е външно, за АГУ не става, гори бензин, скъпи са й правилните масла, скъпа е от към данъци, ГО, няма хубави нови части за нея и е неизгодна за всеки ден. Малко майстори могат да ги правят.  Обаче, дреме ми на оная работа.  Мен си ми харесва и с голям кеф се движа напред-назад.   Ти, за буквално нови, лъскави коли се чудиш дали е правилно. Няма грешка. Правилно е.  O0  По-правилно е да бъде с турбиниран V-6.  O:-)
« Последна редакция: Септември 26, 2012, 02:55:25 от Тодор Живков »

Септември 26, 2012, 09:51:56
Отговор #7

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
 ;)напълно си прав!!!Шестака си е много по добър,макар 4е и тоя мотор върви добре :)е малко е тромав като има 4-5 души в колата :),ама поне е на малко хиляди и е прост и лесен за подръжка,даже мисля е и малко по надежден от шестака.Карам си я тук в Англия и разхода и не е голям,макар и автоматик.А като става въпрос за v6 turbo >:D имам го и него ве4е,но в бг.(мотора от алпината А610),които си 4ака 4астите,Доста неща съм набавил ве4е за него и имам още да поръ4вам, защото искам даго направя като нов O0 O0,но тои е предназна4ен за сребристата 25ца(baccara)която я има в друга тема,та даже и шестак без турбо имам ама мотора засега си и е добър.Искам дате попитам колега Живков,мотора от алпина колко кубика е 2,5 или 3.0,защото още не съм се прибирал и не съм го виждал,и мие много интересно,аз все си мисля 4е е 2.5 :),а ти може да си го гледал преди това???

Септември 26, 2012, 11:58:58
Отговор #8

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
И от мен комплименти ! Страхотна кола, запазена, идеална отвсякъде. Не е задължително за крайцерски кораб да има супер бегачка мотор, кефът е в ниските скорости.Не го слушай ти другаря ти Живков - френските от епохата са с класи над немските китуци, особено в интериора. В един момент ими идва повечко пластмасата на таблата и духалките, но аз пък духалки он кожа не съм виждал  :P

Септември 26, 2012, 17:08:34
Отговор #9

Неактивен baccara

  • Публикации: 390
хаха :),найстина си върви добре пробвах я до 200км,без проблем ги вдига иначе сия закротвам на 160-170 и карам,несе чува нищо,нито двигател нито вятър.Много е тиха и има доста дълги скорости,ето и малко снимки от днешния дъждовен ден