Автомобили > Немски автомобили

BMW E12 1978 - нов живот за акулата!

<< < (2/30) > >>

fulcrum:
Жоро , честито и от мен! :)
Алуминиевата кутия вдясно от сухата бобина модула на запалването на тия баварци ли е , че в моргата на една дружка има 3- 4 от тях.
Я го наснимай 1-2 снимки , едната да е откъм куплунга , когато имаш как .Буксата на куплунга 6 пинова ли е?
Поздрави! :)

dido1903:

--- Цитат на: USfan в Ноември 01, 2012, 19:39:55 ---Честита придобивка!  :D
Това блатното немско полу-армейско зелено е грехота се сменя.
Толкова е характерен за 70-те, точно този отенък за по-премиумните немски коли тогава.
--- Край на цитат ---

Жоро,честито отново!
Напълно съм съглесен с Люси за цвета - много е красив и подходящ!

Може ли да ни покажеш Акулата и отвътре?

Yuri:
Честито!Много лошо гледа таз акула :DИ на мен този цвят ми харесва,остави си я така.Ама според мен за отвътре,струва си да си я понапълниш с разните там глезотии-ел стъкла,огледала..(а защо не и един шибидах,а?),и да направиш един светъл кожен салон.бежово някакво например.лимузина си е все пак,трябва си... ;D

GT:
Жоре, честито !  Много права изглежда, въпреки всичко. На оригинална боя ли е ? Светъл салон, бежав един такъв, характерен ?  Чудесна комбинация.  М30В28, не знам до каква степен ходовата част в това състояние може да понесе скоростите, които доста бързо се развиват с този чугунен мотор.  Предполагам си помислил върху този въпрос.  Каквото и да правите, недей да я засилваш така.  Е, седяла кола. Ами, седяла е.  Такива коли са напълно непредсказуеми.  Тя и моята седяла 5 години, не че не я карам, не че и нещо съм правил все още по нея.  Но, все пак не бива.   

Ц-ц-ц, да й  се освежи салона и боята, с оригинални джанти и се сложи хубав мотор с верига, не виждам причина да не се кара редовно.  Само, че да знаеш.   Най-помляните кошове са именно на БМВ-та с двигатели М30. Недай Боже, някой да е втвърдявал/рязал пружини и забравил да му сложи подходящи амортисьори и ползвал стандартните.  Най-запазените са със М10В18, М20В20. 

В същност, М30 с главно предаване на малолитражния шестак, няма да е много ползотворно. На практика. То не се знае, какво точно искаш, де.  Пък те и 2,0-ките имат разни предавателни числа, различни.  Ама, хубаво е като разполага човек с голям торк да го предава на ,,дълъг"диференциал. И само ще спечели.   Снимай нататък да видим какво става.

DMC:
Първо, благодаря ви за на всички за подкрепата :)


--- Цитат на: fulcrum в Ноември 01, 2012, 20:06:58 ---Алуминиевата кутия вдясно от сухата бобина модула на запалването на тия баварци ли е , че в моргата на една дружка има 3- 4 от тях.
Я го наснимай 1-2 снимки , едната да е откъм куплунга , когато имаш как .Буксата на куплунга 6 пинова ли е?

--- Край на цитат ---

Кире, модула си е точно от тия старите баварци. Това е електронното запалване, Bosch. В следващите дни ще гледам да ти направя снимки на кутийката и куплунга. Не е лошо да се спасят от смърт тия при твоя човек :)


--- Цитат на: dido1903 в Ноември 01, 2012, 21:35:20 ---
--- Цитат на: USfan в Ноември 01, 2012, 19:39:55 ---Честита придобивка!  :D
Това блатното немско полу-армейско зелено е грехота се сменя.
Толкова е характерен за 70-те, точно този отенък за по-премиумните немски коли тогава.
--- Край на цитат ---

Жоро,честито отново!
Напълно съм съглесен с Люси за цвета - много е красив и подходящ!

Може ли да ни покажеш Акулата и отвътре?

--- Край на цитат ---

Всъщност вътре е малко манжда с грозде. Колата е пребоядисвана, но цветът е запазен. ВОди се Zypressengrün-metallic. Честно да ви кажа не ме кефи много тоя цвят, но като цяло бива. Такъв, сериозен цвят е. Салонът е бил зелен. Но в момента е с бежов мокет и бежови предни седалки. Едната предна седалка е зле. Задните седалки, корите на вратите и колонките между вратите са зелени. Аз имам приличе син салон с ел пакет и ще си помисля какво ще правя с интериора. Но за момента не ми е на дневен ред. Искам сега да я направя годна за каране, технически перфектна. Искам да се порадвам на големия мотор. А боята и интериора ще бъдат след година примерно. Все пак имам и друг проект, който ми е с приоритет (205 GTI).


--- Цитат на: Yuri в Ноември 01, 2012, 22:21:34 ---Честито!Много лошо гледа таз акула :DИ на мен този цвят ми харесва,остави си я така.Ама според мен за отвътре,струва си да си я понапълниш с разните там глезотии-ел стъкла,огледала..(а защо не и един шибидах,а?),и да направиш един светъл кожен салон.бежово някакво например.лимузина си е все пак,трябва си... ;D

--- Край на цитат ---

Ще ми се и на мен да я понапълня. Корите на вратите, които са с ел. стъкла обаче са сини и имат дървени лайстни. Ако искам всичко да е автентично, то ще трябва да сложа син салон. Ако пък сложа син салон, то цветът на  купето трябва да се смени. В крайна сметка тази кола ще си я правя за каране и няма да я глася за изложби, така че ще има компромиси. Но ще ги преценя с времето. Бежовия салон много ме кефи, имам мокет, остава да намеря и кори за вратите :)


--- Цитат на: Тодор Живков в Ноември 01, 2012, 23:52:21 ---Жоре, честито !  Много права изглежда, въпреки всичко. На оригинална боя ли е ? Светъл салон, бежав един такъв, характерен ?  Чудесна комбинация.  М30В28, не знам до каква степен ходовата част в това състояние може да понесе скоростите, които доста бързо се развиват с този чугунен мотор.  Предполагам си помислил върху този въпрос. 

--- Край на цитат ---

Жоро, колата е права да. Или поне за момента не съм намерил кривотии. Колата е изглеждала точно така:
http://e12.assertion.de/palette/de/vin/series2/02a22079/02a2xl99.htm
Колкото до мотора, Жоро - пригласил съм двигател, скорости, кардан, ел инсталация, всичко оригинално от Е12 528. Този път съм подготвен. Дифът не съм го избрал още, но имам избор. Вероятно ще е 3.91, но може и нещо по-дълго.  Скоро ще пусна снимки на мотора :)
Поздрави!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия