Общи форуми > Общ технически

B23E K-jetronic

(1/20) > >>

SPEARHEAD:
 Има ли някой в БГ, който да разбира от тази система или да сменя двигателя с дизелов :(  Искам да се прегледа всичко по горивната система, ако има нужда от почистване, профилактика и настройка. В момента пали само като съм подал газ и докато не загрее няма устойчив празен ход, искам всичко да работи идеално за да си карам колата с удоволствие. Двигателя е работил кратко време на газ и мисля, че това е допринесло за сегашните ми проблеми. Изобщо надеждна и обслужваема ли е тази система ?
 

GT:
Надеждна  е, докато не се подкара с газова уредба и плочка. Надеждна е била първите 10-15 години/150-200 000 км. . Дори при тези пробези има определени неща, които се следят по време на пробега.  Ако не е докосвана никога - това е както добре така и не.  Добре е, че никой не е творил садизми по тази иначе прекрасна инжекторна уредба.

Моят съвет е да се обърнеш към хора, занимавали се със стари, бензинови Мерцедеси W123, W124, W126 и Аудита.  Мога да ти обясня подробно работата, която трябва да свършиш, ще стане много дълъг пост в тази тема. Можем да го накараме да работи добре. Мога и да те свържа с човек-двама, които също силно добре ще се справят. Ако са все още живи, понеже не останаха съществуващи такива, които знаят какво точно да правят по тия инжектори с тръби. 

Искам да направиш няколко прости действия:

1. Махаш абсолютно всичко, което няма нищо общо с инжекцион работещ на бензин.  Изпарител, тръби, клапан газов, маркучи, кранове, глупости.
2. Източва се бензинът от резервоара и се налива поне 10 литра нов такъв. Не оставяй малко количество бензин, много е вредно за помпата. Загрява повече, износва се повече.
3. Проверяваш, какви свещи са монтирани на твоят двигател. 
4. Проверяваш какви свещи ТРЯБВА да са монтирани на твоят двигател.
5. Намираш ги и ги монтираш.
6. Проверяваш кабели, палец, дистрибуторна капачка. Щом не си стиснат - смени ги. Няма да обяснявам тук, какви марки и какво да търсиш. Това после.
7. Предварение на запалването. Важно е да го провериш къде се намира. Защото предполагам и вътрешно усещам, че някой е дал по-голямо предварение, за да компенсира работата на газ. Това влошава работата на празен ход, на средни обороти, на високи, моторът пали по-трудно. Дори пали с чукане. Разходът на гориво е висок, динамиката влошена, двигателят страда, шофьора рзадразнен.
8. Не бързайте да разглобявате компоненти от инжекционната уредба.

 Съобщаваш, какво се е получило след горните работи.  :)

SPEARHEAD:
 Много благодаря за помощта. Описвам какво е състоянието към момента :

 Газовата я махнах веднага след купуването на колата (просто снимката е стара) , двигателя е на реалните 170000км и е минал 2000км на газ. Махнах всички маркучи заедно с изпарителя и сега охладителната система е както е била, махнах и плочката от въздуховода. Купих колата от човек с отношение към модела и той се грижил за нея, сложил е свещи каквито трябва, но аз все пак ще проверя всичко. За количеството бензин не знам дали е вредно да е малко, защото колата е с външна помпа, но аз все пак съм налял достатъчно. Ще проверя нещата които казваш и ще променя ъгъла на запалването. А дали самите инжектори имат нужда от почистване и мога ли да разчитам на тази система, има ли нови части за нея ? Утре ще заснема клип какъв точно ми е проблема с двигателя.

SPEARHEAD:
 В момента колата някак все едно че се е подобрила откакто почнах по-често да я паля и изкарвам. В момента не мога да отделя пари за нея и ще я пазя в това състояние, но без да я оставям да стои с месеци без да се пали и кара. Въпроса ми към знаещите хора тук е - може ли да се монтира всмукателен колектор с два или един карбуратор ?
 На мен ми е ясно, че е възможно, защото двигателя е старо поколение и мисля, че е проектирана за такава горивна система. И ако някой има идея точно какви карбуратори ще могат да хранят този двигател, така че да запази мощността си при някакъв поносим разход ?

fulcrum:
Ивайло , в началото бе карба ....Тук се монтират изключително марка Stromberg , та и на B23. :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия