Общи форуми > Общ технически

B23E K-jetronic

<< < (20/20)

USfan:
Благодарение на инфо от колегата Юлиан- ето адреса на Бай Васо, майстора по К-Жетроници инжекциони от София.
- кв. Красна поляна 3, ул,, Добротич", там където се пресича с ул ,,Златна Добруджа".

Предполагаемо това му е и наличния негов телефонен номер,  0888-706804.

Юлиян:
Благодаря много, ще ги посетя скоро!

Bogi:

--- Цитат на: USfan в Юни 17, 2023, 09:10:30 ---https://www.facebook.com/watch/?v=1666113223828911

--- Край на цитат ---

Хубавото при това ферари е че ляв - десен двг, си имат отделен аспух и може да се направи коректно сместа.
Лошото е когато на редови 6так например имаш два карбуратора, аспуха е общ. Тогава само color tune спасява работата.

Nik1600GT:

--- Цитат на: Bogi в Февруари 12, 2024, 06:40:24 ---Хубавото при това ферари е че ляв - десен двг, си имат отделен аспух и може да се направи коректно сместа.
Лошото е когато на редови 6так например имаш два карбуратора, аспуха е общ. Тогава само color tune спасява работата.

--- Край на цитат ---

И без color tune става да се настрои сместта при 2 и повече карба, Боги! И го правят масово на сериозни класически Поршета и тунинговани Кефери от десетилетия. На качеството на сместа реагират обротите на двигателя и температурата на изгорелите газове. Така, че един оборотомер и едно лазерно термометърче, с което мериш температурата на изпускателните колектори след главата, и си ти. Има клипове в тубата и инфо в нета. Има и инструкции към тези двойни и тройни карбове, които се слагат по Поршета и тунинговани Кефери от самите производители и търговци на карбове как да си настроиш сместа без color tune и да мериш СОто. Правя го от години на моя Кефер това с оборотомера и лазерния термометър и работи перфекно. По-големият проблем е карбовете да са читави, да няма засмукване отнякъде на въздух и да са синхронизирани.
А за К-жетроници и изобщо инжекциони, ако има някой с проблеми около Варна Христо Мерсинков е човека. Познавам го лично - много интелигентен и читав майстор е, беше ми и колега в Техническия. За него няма тайни по тези стари инжекции. Работи в квартал Левски във Варна близо до общежитието на Техническия до 15ти блок. 

дядо владо:
Благодаря на горе отговорилите, проблема ми е че когато мотора се слага на лека кола периферията е една, същия на "джип" е друга , а за това инфо при мен -йок. ::) Дал съм контакта на собственика на Gелендевагината, да се оправя  >:D Аз не искам да се занимавам повече с нея, понеже където и да пипна е пипано и е опипано та мамата, мамата O:-)

Навигация

[0] Списък на темите

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия