Автор Тема: Реставрация на Renault 4CV  (Прочетена 8388 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ноември 19, 2012, 11:25:25
Прочетена 8388 пъти

Неактивен mentos1

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Здравейте с баща ми се сдобихме с renault 4cv и смятаме да го реставрираме. Тъй като това ще ни е първата реставрация се чудехме от къде ще намерим части, затова ако е възможно тези които са реставрирали толкова стари коли и специално този модел да споделят малко информация.
Снимки ще има след няколко дена.
Благодаря предварително.
« Последна редакция: Ноември 19, 2012, 11:30:17 от dido1903 »

Ноември 19, 2012, 12:01:42
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Добре дошъл във форума,колега.
В тази тема има едно такова,даже май са две.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2648.0

Иначе толкова засега, повече - след няколко дни като дадеш повече инфо и снимки.
Успех!

Януари 07, 2013, 11:14:20
Отговор #2

Неактивен mentos1

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 3
Ето ги и снимките най-накрая








колата е без двигател и интериор, като цяло разполагаме само с ламарините
колата сме я прибрали на сухо :) и на пролет мислим да почнем възтановяването на купето и като има пари ще търсим двигател за интериора не сме решили дали ще търсим оригинален или ще правим нов интериор

Януари 07, 2013, 11:27:02
Отговор #3

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Здравей!
Свържи се с колегата от темата,която съм ти дал като линк горе.
Има за какво да си говорите.
 :)
Между другото има ли документи?
« Последна редакция: Януари 09, 2013, 12:32:03 от dido1903 »

Януари 07, 2013, 15:51:34
Отговор #4

Неактивен Caxo

  • Публикации: 470
  • Москвич 408;408и;427;2140
Купето не ми се струва чак толкова зле, стига под боята да не се крият огромни количества кит и парцали :) Най-евтиното решение е да го направите на някакъв "хот-род" . В България е доста рядък този модел за да се търсят части, а ако трябва да се купува всичко липсващо на снимките, то цената може да достигне колкото да си купиш цяло. Според мен започнете с купето, пък то ще си покаже на къде ще задуха вятъра :)

Януари 07, 2013, 17:48:40
Отговор #5

Неактивен pufpafkata

  • Публикации: 21
И аз смятам че хот род е най-добре.Или по-точно рат род. Демек оставяте я мръсна и ръждясала, правите един салон, но нищо специално, само седалки и таван примерно, вратите голи. Набутвате някакъф двигател, не е задължително да е оригинален за модела, нито от този времеви диапазон. Може и едни червени желязни джанти с гуми с бял кант. Ще стане голям изрод. отпред определено има визия за рат род. Успех
Щом е по-стара от мен, значи е за мен.

Януари 07, 2013, 17:58:17
Отговор #6

Неактивен Teodor

  • Публикации: 1003
Колата си е супер, поне по снимки ламарината изглежда здрава и солидна! Моделът е много хубав, не го съсипвайте на рат-, хот-, тъп- или друг -род, потърсете хубаво части, все някъде трябва да се намери един двигател! Или някой донор с умряло купе, от който да се попълни тази кола. Супер е, честито, стискам палци да я направите пълен оригинал!

Януари 07, 2013, 18:50:04
Отговор #7

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
И аз съм за оригинал, това е доста рядка модификация за БГ, стига колегата да е наясно какви разходи го чакат и времето, което ще му отиде за събиране на частите, и да не се окаже, че някъде по пътя човека е прегрял. В този случай е по-добре един стилен хот род, примерно моторизация от Е36  двулитровия ванос -150к.с. на това купеее >:D, а и тия тройки от '94 и '95 са на много прилични цени вече. Иначе оригинала си е оригинал, пожелавам му го от все сърце на колегата. Успех!

Януари 07, 2013, 20:47:30
Отговор #8

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Става перфектно долновалов съвременен Рено двигател , не е никаква болка , и има само леки визуални разлики с оригиналния . :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 08, 2013, 01:42:52
Отговор #9

Неактивен zhivko88

  • Публикации: 349
Ух прекрасно е! Горе долу като нашето жалко, че при мен е ударен кофти единия калник  :( според мен става кола тя е толкова малка, че се кърпи за месец най много! Само да има документи, а двигател от Дофин най лесно ако се гори оригинал или поне може нещо като 8ца или 10ка и накрая се стигне до 1,4 от 5чка  :)) пак става и е прилично :)