Автор Тема: Renault 8 - от Македония  (Прочетена 5746 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 10, 2012, 11:29:27
Прочетена 5746 пъти

Неактивен BGtok

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Член на Club Citroen Bulgaria
Здравейте!
Малко тъпи въпроси от новобранец във форума:
Renault 8 От 60-те. Годината точно ще напиша по късно.
Колата е в Македония - Кочане.
Съсед на мой приятел я продава.
Ако някой има представа горе-долу какви пари може да се търсят, моля да сподели!
Също така какво ще струва един внос на такъв автомобил в България.
Собственик 75 годишен.На времето я докарал лично от Франция.
Сега я припалва от време на време, но сигурно от 3-4 г. не е карана.




« Последна редакция: Декември 10, 2012, 11:51:51 от dido1903 »

Декември 10, 2012, 11:55:11
Отговор #1

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Добре дошъл във форума,колега!
Няма тъпи въпроси, никой не се е родил научен.
Затова сме тук - да си помагаме.
Ето виж тази тема, колегата -собственик на автомобила го е внесъл от Сърбия, също така наскоро си внесе и коле ,май че беше от Словения.
http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2081.0
Той е запознат. Пишеш му ЛС, питаш и действаш!
Успех и казвай какво става.

Декември 10, 2012, 12:10:47
Отговор #2

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мисля, че всички коли внесени от страни извън Европейския съюз, за се регистрират тук трябва първо да минат Технотест. Останалото си е стандартната процедура за коли нов внос. Успех!
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 10, 2012, 16:51:17
Отговор #3

Неактивен BGtok

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 6
  • Член на Club Citroen Bulgaria
Добре дошъл във форума,колега!
Благодаря ! :)

Четох темата, която ми препоръча .
Тоя Технотест според мен е напълно излишен в случая, ама няма да ми се размине ....

пп. 100МВ-то му е умопомрачаващо !!
« Последна редакция: Декември 10, 2012, 16:54:47 от BGtok »

Декември 10, 2012, 22:40:02
Отговор #4

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
На мен ми се струва безмислен внос на Рено 8 в България.
Все още има доста бройки останали и при старателно търсене може да се намери нещо хубаво.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"

Декември 10, 2012, 23:52:50
Отговор #5

Неактивен golf

  • Публикации: 143
  • FIAT 500 F, 1967 год.
И аз така ги виждам нещата  ;). В момента по обявите в България се продават даже 4 на брой и то: в Бургас, Видин, Габрово и Благоевград. Само транспорта, спедиции, мито, ДДС, технотест, регистрация, застраховка, рег. табелки и други такси ще те струват към 1900 до 2000 лв. Това е безмислено просто. Пак и колата е за реставрация, поне да беше готова само да си я караш  :).



Януари 06, 2013, 23:39:41
Отговор #6

Неактивен GT

  • Публикации: 1075
Колеги, чакайте малко.  Що за отношение ?  За Вас като няма смисъл, хайде за никой да няма.  Ако наистина така мислите, не сте прави да знаете. >:(   Някой може да иска, ама баш такова Рено, баш от там. И, той, ако иска - няма да се откаже от него.  Дайте на човек цифри и факти, той да си прецени. 

Много ми е интересно, някой от изказалите се, някога изобщо минавал ли е лично Технотест с автомобил ?  Познава ли системата ? Условията,ценоразписът са зависимост от МНОГО фактори.Познава ли хора там ? Защо се изказвате толкова категорично за неща, които да речем не стоят точно по този начин ? 

Трябвало да се реставрира.  Ами, онази която ще вземе, дали е по-хубава ?  Ако е реставрирана, дали е съвестно или е поредният гримиран мъртвец, въпреки документалната изрядност, която  Вие май цените повече от самият автомобил. 

На автора на темата,мога да съветвам.  Най-хубавите, автентични и годни автомобили, които съм намирал, които съм карал ежедневно, от които съм бил доволен и които продължавам да карам са същият тертип, като това Рено.   Оригинални бои, оригинални ръжди, оригинални салони, каросерии, двигатели и прочие.   Тя, колата, като е хубава - няма какво за мислиш или съжаляваш.   

Мен още ме е яд за един син Мерцедес 123, бракуван, но 99% оригинал, разкошно купе, разкошен салон, страхотен двигател 6-цилиндров, лежащ в едно ранчо в Габрово.  След като го купиха ,, тъмните братя" за вторични, разбрах, че съм допуснал огромна грешка.  :(    Точно по същите доводи, които някои хора ти втълпяват тук.

По-евтино, по-изгодно и по-красиво щеше да бъде, ако бях го докарал с платформа, да си мина Технотест ( в този случай почти НИЩО) и веднага след цялата работа с документите и КАТ - още на първия светофар да го изфорсирам с чиста съвест, знаейки, че няма да се разпадне до следващия. Въпреки овехтялия външен вид. ` Щото, тая кола нямаше НИКЪДЕ кърпено и корозирало, освен носачите и кардана.  Просто беше карана, перфектно поддържана и оставена 2-3 години.  Такива коли, дето ще се охарчиш за транспорт, регистрация, техтест, мога да те уверя, че излизат по-евтино.  За разлика от над 20-30 други бройки с регистрация,  дето веднага можех да ги докарам на самоход, но под новите бои, калници и прагове бяха ТОТАЛЕН леш.  За това  лъскави, боядисвани и напудрени автомобили - само гледам, но не купувам. 

Съжалявам, ако съм засегнал някого, обаче това ми е мнението.
« Последна редакция: Януари 06, 2013, 23:41:39 от Тодор Живков »

Януари 09, 2013, 11:44:03
Отговор #7

Неактивен Speeder

  • Администратор
  • Публикации: 5104
Напротив!
Имаш право , Живков.
Взимам си бележка.
145 Boxer, Alfetta GT, Alfasud Sprint Veloce 16v, Lada 1500 S, GT 1300 Junior

Как да качваме снимки във форума : http://www.classiccar-bg.com/index.php?topic=2631.0
"По един болт на седмица да бяхте завивали, сега щяхте да ги карате тия коли!"