Автор Тема: Волга М 21 - поредният ентусиаст  (Прочетена 59642 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Януари 11, 2014, 18:49:50
Отговор #100

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Да, разбира се - първо се пробва на 1 участък и ако става, тогава и целия детайл. Относно мокренето - не знам какъв е този препарат Хитман, както споменах аз ползвам специална почистващо-защитна паста. Първо имах на Търтъл, а като свърши си купих нова каквато намерих, май беше Нигрин. Идеята е освен почистването да има и ефект на трайно запълване на точиците останали от ръждата, но третирането е желателно се повтаря поне веднъж-два пъти годишно, защото все пак се отмива.
Има и по-бабешки и евтин метод за предпазване - разтваря се парче асфалт в бензин, докато се получи черна каша и с нея се маже, после се забърсва отгоре с парцалче напоено в бензин и добре изцедено. Така в "порите" остава малко от дзифта и ги предпазва от водата. Някои още помнят времената, когато масово броните на ладите и москвичите зиме бяха намазани с тая черна гадост, но лете след като се измият с бензин лъщяха като нови ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 05, 2014, 00:28:41
Отговор #101

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Еми, прибрах я, милата, сърце не ми даде да отиде за скрап. Много е зле колицата, ръждата я е захапала здраво, рогове изгнили, та малко е приклекнала отзад и наляво, хрома е шупнал, но има  още хляб в нея:








ударихме ѝ една автомивка :)







 

Февруари 05, 2014, 01:14:06
Отговор #102

Неактивен vasko4

  • Публикации: 591
  • 0899936995
Честито, чакаме с нетърпение старта :)

Февруари 05, 2014, 15:20:49
Отговор #103

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
С тоя багажник на покрива направо се е утепала за Рат род... аз на твое място, след като имаш вече една 21-ца с почти всичко ново сменено като от завода, бих се замислил за такъв вариант ;)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Февруари 05, 2014, 20:11:22
Отговор #104

Неактивен pavel.velev

  • Публикации: 944
честито и от мен
 

Февруари 05, 2014, 22:08:57
Отговор #105

Неактивен geodj

  • Публикации: 18
Ми тя май по-добре изглежда от бялата. ???

Февруари 06, 2014, 01:02:30
Отговор #106

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Да, изглежда, но отдолу е по-изгнила.

Февруари 06, 2014, 11:43:13
Отговор #107

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
Тогава направо си плаче за ходрод. :D :D :D
Намирай донор и не се чуди.Имаш една прекрасна в оригинал с тая може да се зайграеш.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.

Февруари 06, 2014, 15:26:53
Отговор #108

Неактивен sbalkan

  • Публикации: 800
Тогава направо си плаче за ходрод. :D :D :D
Намирай донор и не се чуди.Имаш една прекрасна в оригинал с тая може да се зайграеш.
+1!!!

Февруари 06, 2014, 15:59:54
Отговор #109

Неактивен dino412

  • Публикации: 820
 :) :) :) Тогава се надявам скоро да видим тема от рода "Волга М 21 ходрод".И също така ще се радвам ако и Администрацията си затвори леко очите за една такава тема.Защото все Ми се струва че ще излезе нещо доста стилно и качествено.
Не се страхувай да правиш това което не умееш.
Помни,че професионалистите създадоха Титаник а Ноевия ковчег беше скован от аматьор.

"Когато Ти се струва, че целия свят е настроен против Теб помни, че самолета излита най-добре срещу вятъра."

Хенри Форд

Никога не карай по-висока скорост от скороста с която може да лети твоя ангел хранител.

Д.Ганчев.