Общи форуми > Личности в автомобилната история

Алфата на Гунди

(1/21) > >>

ma7e4k0:
Георги Аспарухов загива на 30 юни 1971 г. при автомобилна катастрофа в северното подножие на прохода Витиня. Заедно с него загива и Никола Котков, който се вози в същия автомобил. Гунди кара собствения си автомобил, бежово „Alfa Romeo Giulia GT“ с номер СА 9999. Не е известно коя точно разновидност от разните модели Джулия ГТ кара, но за тогава всичките са спортни коли. Той се движи с несъобразена скорост, вероятно максималната възможна, спуска се по северния (по посока Ботевград) склон на прохода Арабаконак. Преминава по моста над река Бебреш и не спира (или не успява да спре) на стопа на Т-образия разклон с пътя Ботевград-Витиня-София. Блъска се в движещ се по посока София (за него - отдясно наляво) камион „ЗИЛ“ с ремарке, точно зад шофьорската врата, в резервоара. „Алфа Ромео“-то, се запалва, Аспарухов и Котков изгарят. Ако не е бил камиона, е щял да пресече пътя и да се блъсне в склона, тогава покрит с гора.

Ето и снимка на самата катастрофа

FIRE 8V:
Тези дни даваха документален филм за Гунди по БНТ1 и там имаше автентични кадри от катастрофата за секунди показаха и Giulia-та преди катастафата на тези кадри видях, че номера и е бил СГ 9999, а не както срещнах в няколко статии в интернет СА 9999. Ето още една снимка на катастрофата, но от друг ъгъл.


Относно това, каква версия е била Giulia-та направих справка с Wikipedia, като съм използвал за ориентир датата на катастрофата.

Това са версиите, които са се произвеждали към момента на инцидента:

Giulia 1300 - от 1964 дo 1971 г.
Giulia Super - oт 1965 дo 1972 г.
Giulia 1300 TI - oт 1966 дo 1972 г.
Giulia 1300 Super - oт 1970 дo 1972 г.
Giulia 1600 S - от 1968 дo 1970 г.

:arrow: http://en.wikipedia.org/wiki/Alfa_Romeo_Giulia

ma7e4k0:
Обаче аз си мисля че колата е ГТВ не Джулия....  :-D

madboy:
Автомобилът на ГЕОРГИ АСПАРУХОВ -ГУНДИ еGIULIA seria105 GTVeloce BERTONE 1750 .Аз съм чувал че при ударът ,АЛФАТА влиза под резервуара на ЗИЛА ,при което винкела носещ резервуара ,разкъсва предният капак , при което се скъсва и бензинопровода от карбураторите и бензина почва да се лее към свещите на все още работещият двигател при което в един момент става възпламеняване и после всички знаеам как свършва този трагичен инцидент.............. :cry:

Do Luck:
Кофти история наистина, но пък интересно инфо за което нямах ни най-малка представа.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия