Автор Тема: Ретро сервиз  (Прочетена 325641 пъти)

0 Потребители и 19 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 16, 2024, 12:19:15
Отговор #1110

Активен rosen sn

  • Публикации: 470
С батерии ползваш колкото са събрали батериите през слънчевата част на деня,без батерии - само докато преобразуват слънцето в ток
Тези панели са ефективни при дневно производство с преобладаваща консумация през светлата част ( работно време )
 За жилище на работещи хора, тоест те няма в светлата част на деня , а и ако си БЕЗ БАТЕРИИ съм леееко скептичен .....

Февруари 16, 2024, 18:26:31
Отговор #1111

Неактивен дядо владо

  • Публикации: 45
Сутринта прегледах форума отгоре отгоре и нямах време да се занимавам с писане. Какво значи "лицензирана фирма" ? Фирми на наши деца ? Това вероятно ще ти върши работа ако искаш по някоя европрограма после да ти върнат част от парите, или да връщаш ток към местното енерго. Оферта "със или без батерии" е рядко непрофесионална и ми намирисва на чисто пране на пари. "монтираме само марка ХХХ щот те са най-най-по, другите продават ментета и боклуци, нали неискаш да ти пламне къщата щот токЪ аууУУУУ и т.н." Т.е. с фотоволтаика не бързай, огледай се, ослушай се  и тогава !
Старомоден-няма вайбър, скайп и т.н. 0877 17 07 27

Февруари 16, 2024, 18:41:11
Отговор #1112

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Сутринта прегледах форума отгоре отгоре и нямах време да се занимавам с писане. Какво значи "лицензирана фирма" ? Фирми на наши деца ? Това вероятно ще ти върши работа ако искаш по някоя европрограма после да ти върнат част от парите, или да връщаш ток към местното енерго. Оферта "със или без батерии" е рядко непрофесионална и ми намирисва на чисто пране на пари. "монтираме само марка ХХХ щот те са най-най-по, другите продават ментета и боклуци, нали неискаш да ти пламне къщата щот токЪ аууУУУУ и т.н." Т.е. с фотоволтаика не бързай, огледай се, ослушай се  и тогава !
Не бързам.Една такава система струва около 15 000 - 5.4 кв.
Не съм "добре облечен бизнесмен",че да пилея пари.
п.п.Само фирми кандидатствали пред комисии получават лиценз.
Строителния контрол приема "обекта" само ако фирмата е със сертификат.
« Последна редакция: Февруари 16, 2024, 19:31:53 от РумбатаБс »
retrobs.com

Февруари 16, 2024, 20:36:47
Отговор #1113

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
.
retrobs.com

Февруари 16, 2024, 21:35:06
Отговор #1114

Активен rosen sn

  • Публикации: 470
За собствено потребление само ги уведомявам,че си го монтирал и толкова, не продаваш ток , не подлежиш на контрол....
 Не го мисли толкова,  но ако не го ползваш като го произвеждаш, на момента,  без батерии,  си е просто гъдел и почесване там дето те сърби... само за твое удоволствие,  друга полза няма .....  от опит  O:-)

Февруари 16, 2024, 21:39:34
Отговор #1115

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
За собствено потребление само ги уведомявам,че си го монтирал и толкова, не продаваш ток , не подлежиш на контрол....
 Не го мисли толкова,  но ако не го ползваш като го произвеждаш, на момента,  без батерии,  си е просто гъдел и почесване там дето те сърби... само за твое удоволствие,  друга полза няма .....  от опит  O:-)
Иде реч за кандидатсване по програма (някоя си) та да се възстановят около 70% от инвестицията.
Тогава конрола е до последното винтче.
retrobs.com

Февруари 16, 2024, 22:01:04
Отговор #1116

Активен rosen sn

  • Публикации: 470
Решението си е твое, аз ги пратих на ..... дето слънце не огрява ..... поне местните де
 Вашите едва ли са от друго тесто....
 Истината е , че не се ли конкурират на реален пазарен принцип - цена - качество,  и  има ли регулации , нищо не е сигурно и не зависи от ТЕБ 
успех все пак

Февруари 16, 2024, 22:05:54
Отговор #1117

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
Решението си е твое, аз ги пратих на ..... дето слънце не огрява ..... поне местните де
 Вашите едва ли са от друго тесто....
 Истината е , че не се ли конкурират на реален пазарен принцип - цена - качество,  и  има ли регулации , нищо не е сигурно и не зависи от ТЕБ 
успех все пак
Така е .... в случая коментираме бъдещ проект.
Пък какво ще се случи е въпрос на време,контакти и търпение.:)
retrobs.com

Март 11, 2024, 20:33:25
Отговор #1118

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
"Хората които не успеят да те направят на глупак казват,че си труден характер"
retrobs.com

Март 20, 2024, 22:24:09
Отговор #1119

Неактивен РумбатаБс

  • Публикации: 3693
"Човек трябва да знае цената си .... пък после да добавя ДДС"
retrobs.com