Автор Тема: Компресор за въздух  (Прочетена 79646 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Май 12, 2014, 21:18:24
Отговор #100

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Scheider electric e ужасно калпав компонент, имам доста приятели дето работят там , връщат прекъсвач със солета вътре, "минал" през тестове и стендове? от какво остава за по натам ...
Е, премерихте си ги с Атанас, ама, така и не разбрах, какво общо има това с темата на колегата ?.Направил си е човека компресор, Вие започнахте да обсъждате качеството на компонентите, които евентуално, може да монтира на компресора си. ??? ;D

Май 13, 2014, 00:07:55
Отговор #101

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Е , тука акцента е върху стойността на номиналния ток на прекъсвача , съобразена с номиналния ток на мотора при натоварване с    конкретната работната машина и умножена по един коефициент около 1 и нещо грубо казано.

За да не може прекъсвача да изключи от пусковия ток на двигателя , който е около 3 - 4 пъти пак грубо казано по
голям от номиналния му ток .  :)
 Това за по - малко от секунда.
« Последна редакция: Май 13, 2014, 00:27:38 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 13, 2014, 22:29:51
Отговор #102

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Е , тука акцента е върху стойността на номиналния ток на прекъсвача , съобразена с номиналния ток на мотора при натоварване с    конкретната работната машина и умножена по един коефициент около 1 и нещо грубо казано.

За да не може прекъсвача да изключи от пусковия ток на двигателя , който е около 3 - 4 пъти пак грубо казано по
голям от номиналния му ток .  :)
 Това за по - малко от секунда.
Във връзка с тоците на компресора, да попитам нещо: моят е без ключ или ПВ, само с щепсел е.Трябва ли да му монтирам ПВ, за да го предпазя от евентуално натоварване на ел. мотора и изгаряне, или не е задължително ?.Досега не съм имал никакъв проблем, ама знае ли човек какво може да стане.

Май 13, 2014, 23:43:24
Отговор #103

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
Принципно и моят за сега го ползвам така само с контактите на пресостата /както са и тези магазинските/ ,но винаги е добре да е защитен един път примерно при спад в напрежението в мрежовото захранване един път да предпази самият пресостат който честно казано не знам колко е качествен.Поне така го виждам аз.
Поздрави.

Май 13, 2014, 23:52:38
Отговор #104

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Във връзка с тоците на компресора, да попитам нещо: моят е без ключ или ПВ, само с щепсел е.Трябва ли да му монтирам ПВ, за да го предпазя от евентуално натоварване на ел. мотора и изгаряне, или не е задължително ?.Досега не съм имал никакъв проблем, ама знае ли човек какво може да стане.
Сложи си Вальо , много е полезен пускателя ( ПВ - то) особено за този момент в който тока в мрежата прекъсне изведнъж и след това
дойде с ненормални параметри , а ти си само на един щепсел.

Станко , внедрявай и ти , не разчитай на пресостата да ти прекъсва целия ток на мотора. ;)
XXI век сме.
« Последна редакция: Май 13, 2014, 23:55:57 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 15, 2014, 22:06:29
Отговор #105

Неактивен Staffolino

  • Публикации: 75
О това задължително ще го направя просто за момента търся подходящо и кутийка за него, нали не трябва да му разваляме фасона все пак.

Май 15, 2014, 23:10:22
Отговор #106

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
О това задължително ще го направя просто за момента търся подходящо и кутийка за него, нали не трябва да му разваляме фасона все пак.

Авторско , браво! :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 16, 2014, 18:53:40
Отговор #107

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Сложи си Вальо , много е полезен пускателя ( ПВ - то) особено за този момент в който тока в мрежата прекъсне изведнъж и след това
дойде с ненормални параметри , а ти си само на един щепсел.

Станко , внедрявай и ти , не разчитай на пресостата да ти прекъсва целия ток на мотора. ;)
XXI век сме.
Привет  на Кирчо и на всички останали, пишещи/в/, или четящи темата. Още един въпрос: Моето ПВ/контактор, или как се нарича точно, не знам/ е от банциг на трифазен ток.Трябва ли друго такова, за монофазен, специално за компресора/за монофазен двигател/, или ще свърши работа и това което имам в наличност, само, при свързването, вместо три фази връзвам една и нулата ?.Пиша това в темата, а не на ЛС, защото отговорът може да е в полза и на друг участник във форума, сблъскващ се с такива проблеми.
ПС: Моето ПВ е фабрично,в една правоъгълна кутия, с два бутона отпред.Утре, като отида до село ще го снимам и ще кача снимки, за да стане по-ясно за какво става реч.
« Последна редакция: Май 16, 2014, 18:58:23 от Валентин »

Май 16, 2014, 21:51:23
Отговор #108

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Привет  на Кирчо и на всички останали, пишещи/в/, или четящи темата. Още един въпрос: Моето ПВ/контактор, или как се нарича точно, не знам/ е от банциг на трифазен ток.Трябва ли друго такова, за монофазен, специално за компресора/за монофазен двигател/, или ще свърши работа и това което имам в наличност, само, при свързването, вместо три фази връзвам една и нулата ?.Пиша това в темата, а не на ЛС, защото отговорът може да е в полза и на друг участник във форума, сблъскващ се с такива проблеми.
ПС: Моето ПВ е фабрично,в една правоъгълна кутия, с два бутона отпред.Утре, като отида до село ще го снимам и ще кача снимки, за да стане по-ясно за какво става реч.
Най - важното условие е бобината на контактора да е с работно напрежение 220 Волта. :)
Иначе става и за компресора , Вальо.
« Последна редакция: Май 16, 2014, 23:21:51 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Май 18, 2014, 20:19:18
Отговор #109

Неактивен Валентин

  • Публикации: 164
Привет !. Е, не стигнах да направя снимки на ПВ-то от земеделска работа.Все дъжд и дъжд и използвах всяка минута-буквално, за разсаждане на зеленчуци и не остана време за снимки.Въпреки това, да попитам: Има ли значение, че ПВ-то е предназначено за 380в. ?.Ще стане ли за 220в., или да търся такова за този волтаж ?.