Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 213845 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 16, 2017, 19:59:03
Отговор #600

Неактивен moskvich3v1

  • Публикации: 160
  • Четырехфарник
Возих се в един черен RAV4 .Бая време покарахме заедно и накрая даже заедно бяхме спряли на Лукоил.
Поздрави! O0
Old but gold.. :)
408-68г.408И-70г.412-74г.2140Д-82г.2140Д-84г.

Наличие турбонадува: есть

Май 16, 2017, 23:05:16
Отговор #601

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами що не се обаждаш, като сме били спрели заедно? Аз не съм голям физиономист и едва ли бих те познал ако не си с характерната марка автомобил :)
Днес след работа с колега от Шкода клуба сменяхме помпичката на съединителя и предните накладки, понеже ги поизпекох на спускане към Ичера... бая пушилка се вдигна >:D Спирачките бяха и една от причините да карам така "кротко" по магистралата на връщане ;) Предстои тест как сме се справили до Ботевград и обратно.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 02, 2017, 22:16:24
Отговор #602

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Та с две думи - представях си някаква шарка, реализирана само с черно или черно и сиво - би паснало добре с черния въздухозаборник над задното стъкло, рамките на вратите, огледалата, предната решетка. Колата си е достатъчно атрактивна с раздутите калници и джанти, шарено не й трябва (според мен) ;)

Видях пресни снимки на Шкодака - радвам се, че сте реализирали точно тази идея, добре е станало ;)

Юли 03, 2017, 12:13:26
Отговор #603

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Мерси, ама на живо изпълнението едва ли ще ти хареса толкова... извивките особено на задния калник доста деформират линията на лентите. Трябваше явно да се направи някакъв 3D модел, отразяващ и формата на дъгите, за да се изрежат лентите по тях, ама доста сложна става задачата поне за мен. Довечера ще кача снимка в профил да видиш за какво иде реч.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 03, 2017, 22:29:09
Отговор #604

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173


п.с. ех, че хубаво число се падна поредния ми пост :)
« Последна редакция: Юли 03, 2017, 22:59:00 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 04, 2017, 11:51:18
Отговор #605

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850


п.с. ех, че хубаво число се падна поредния ми пост :)

Хихи, в КАТ на това штастливо число штеха да ти искат точно 1000 лв, та да си го ѕакичиш отпред и отѕад на колата.

Юли 04, 2017, 14:50:29
Отговор #606

Неактивен m_g

  • Публикации: 1124
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
С линиите и емблемите е станало много добре, вече се доближава до визията на спортен автомобил. Дори и нетрадиционното за Шкода отровно зелено изглежда не лошо.
Мисля си, че е крайно време да махнеш тия железарки и да сложиш лети джанти. Имаш със сигурност различни комплекти. Колелата са ключов елемент от визията на всеки автомобил.

Юли 04, 2017, 15:11:38
Отговор #607

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
За съжаление нямам подходящи по размер летНи Жанти. т.е. предни около 6-7, задни около 8J. Имам едни Металекс, ама са на ладово междуболтово 4х98мм, което не е голям проблем, щото имам барабани и предни главини разпробити на толкова, ама са всичките по 7J, търсех си 2 8-ци, ама без успех... може би ще намеря 2 бр. 6-ци за отпред.
Хихи, в КАТ на това штастливо число штеха да ти искат точно 1000 лв, та да си го ѕакичиш отпред и отѕад на колата.
Загледай се в номера на колата - той също е поръчков /съвпада с модела/  и познай колко струва :)
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юли 04, 2017, 19:04:48
Отговор #608

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
... Трябваше явно да се направи някакъв 3D модел, отразяващ и формата на дъгите, за да се изрежат лентите по тях...

Може би по-скоро е трябвало да си поиграеш малко с хартиеното тиксо - да оформиш контури с него и после да си направиш шаблон от хартия, което е значително по-лесно, но ако ти се занимава. Иначе и така става, има си рейсинговата заигравка, каквато бе целта, така че всичко е ОК. Всъщност има една дреболия, която не ми допадна - логото от лявата страна сочи назад. Знам, че на повечето LR-и е така, включително и на тази в музея, но на мен ми изглежда малко странно. При Octavia WRC например това е направено по правилния за мен начин. Знаеш добре, че и на декоративните елементи на предните калници на MB и ранните стотачки, и лявата, и дясната стрела сочат напред...
Относно джантите - и преди съм казвал - мен лично ме радват, както и цялата кола.

Юли 04, 2017, 20:09:08
Отговор #609

Неактивен joro-120L

  • Публикации: 1486
  • Всяко доизкусуряване води до нови кусури
Мнение за "разкрасяването" на тази кола не мога да дам, защото цвета е тотално сбъркан и не подлежи на никакво "разкрасяване"! Нищо не върви на това зелено!
 Това го писах преди година или откакто Митака я има. Той няма вина, разбира се, защото е "завАрено положение.
 Очакваме по-добри времена и да я въведе във вид, достоен за LR
Škoda 120L '90г. 
Simson SR2E '60г. Simson KR50 '64г.