Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214930 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Септември 12, 2015, 19:36:14
Отговор #420

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Митко сега със кой карб си ? Weber 32/32 DGAS ли , който е със синхронно отваряне на дроселите ?
Ванко , на този карб му предстои ревизия и монтаж на друг проект. Все още е на 32 /32 DGV
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 12, 2015, 21:20:39
Отговор #421

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1175
Ванко , на този карб му предстои ревизия и монтаж на друг проект. Все още е на 32 /32 DGV
Кирчо, и откъде идват тези 20на коня отгоре с този карб? Само от вала и портнатите глави? Не знам за този мотор, но 1600 въздухар с подобен вал и пипнати глави при единичен карб е леко недохранен. Меко казано. Като правило при нас комбинацията двойни карбове + спортен вал е задължителна, ако се търси максимален ефект и по-скоро слагаме двойни карбове без "спортен" вал отколкото вал с единичен карб! Но ти така или иначе каза, че предстои да слагате двойни карбове! Ако ги имате - изобщо не се чудете! Няма да я познаете Шкодота  ;) . И не видях точно какво си направил с изпускателната система - но при хубав вал и двоини карбове и там също трябва нещата да са на 6. Иначе гледах клипа от Калояново - много хубаво  върви Шкодака!
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 21:29:01 от Nik1600GT »

Септември 12, 2015, 22:26:00
Отговор #422

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Няма снимки по темата на които да се вижда детайлно изпускателната система Ники. Тя е тип ,, драг" 4-1-1 с приоритет на изпускане
във високите обороти. Наследство е от стария собственик. За рали е подходяща 4-2-1 и е доста по трудна за изработка, знаеш. :)

Пълнителните колектори са доработени/коригирани и подготвени за монтаж , така че сетъпа с двоните карбове предстои.  :D
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 12, 2015, 22:34:21
Отговор #423

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1175
....  За рали е подходяща 4-2-1 и е доста по трудна за изработка, знаеш. :)

.... така че сетъпа с двоните карбове предстои.  :D

Знам! При въздухарите поне има фабрични афтърмаркет 4-1 и вършат прилична работа! А за двойните карбове дано нещата се случат скоро. Повярвай ми, разликата ще е огромна! При нас на 1300-1600 кубика двигатели с достатъчно агресивни валове спокойно стигат и до 2ка Вебери 44-46 от серията IDF/IDA!
« Последна редакция: Септември 12, 2015, 22:37:52 от Nik1600GT »

Септември 13, 2015, 22:49:56
Отговор #424

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Малко е далеч аналогията с въздухарите, но двойните карбове са налице, всмукателя за тях също, чакаме само майстора да се поосвободи а и сезона на ретро ралитата да свърши, за да има достатъчно време за настройки и тестове... ладовия Вебер често дава сериозен лаг след завоите, може да е от нивото или наистина от недохранване, въпреки сменените с по-голям размер жигльори. Иначе добре знам как върви 1.3 с двойни карбове, нали Пежото ми е фабрично излязло с тях. Но междувременно се наложи едно извънпланово "обезглавяване" и наместване на ризите, някой от които се бяха приповдигнали явно от видяния зор и маслото се пресече... :-\ Сега борбЪтЪ е да завърши ремонта преди рали Родопи, като използвам случая да сменя още сегменти и биелни лагери, които също имат забележки. Тоя мотор определено не е фабрично разчетен за такива мощности, сгъстяване и обороти, така че ще слагаме не оригиналните чешки карантии, а най-доброто -  гарнитура Виктор Рейнц и сегменти Гьотце.
« Последна редакция: Септември 13, 2015, 22:58:18 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 13, 2015, 23:29:45
Отговор #425

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Малко е далеч аналогията с въздухарите, но двойните карбове са налице, всмукателя за тях също, чакаме само майстора да се поосвободи а и сезона на ретро ралитата да свърши, за да има достатъчно време за настройки и тестове... ладовия Вебер често дава сериозен лаг след завоите, може да е от нивото или наистина от недохранване, въпреки сменените с по-голям размер жигльори. Иначе добре знам как върви 1.3 с двойни карбове, нали Пежото ми е фабрично излязло с тях. Но междувременно се наложи едно извънпланово "обезглавяване" и наместване на ризите, някой от които се бяха приповдигнали явно от видяния зор и маслото се пресече... :-\ Сега борбЪтЪ е да завърши ремонта преди рали Родопи, като използвам случая да сменя още сегменти и биелни лагери, които също имат забележки. Тоя мотор определено не е фабрично разчетен за такива мощности, сгъстяване и обороти, така че ще слагаме не оригиналните чешки карантии, а най-доброто -  гарнитура Виктор Рейнц и сегменти Гьотце.
Разчетен е Митко , само дето на юнашко доверие пуснахме долнището на мотора на самоход .... нищо всеки се учи от грешките си. :-[

 Логично е натоварването да е по голямо , имайки в предвид доста повече изгорялото количество /стехиометрия гориво. Гарнитурата
на главата е издържала геройски напъна. Водата е пробила и се е просмукала през уллътнителните пръстени на ризите и оттам в
картера се е поомешала с маслото . А не се знаеше и хала на мотора преди това.
Ванко ( Skoda 130LR/h) смени сегментите с Колбеншмит и няма грам пипане на масло. :)
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 14, 2015, 00:34:34
Отговор #426

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Ами Ванко нека сподели тогава колко км. е минал след модификациите и в какви режими предимно - спортен или туристически, пък може и да се поуспокоя относно бъдещето на проекта :) Тези непредвидени и немалки разходи определено ще ме отдалечат във времето от предвидените козметични корекции по купето, но все още не съм се отказал, стига механиката да се позакрепи и да не се налагат повече такива почти основни ремонти на всеки 2-3 хил. км...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Септември 14, 2015, 18:49:04
Отговор #427

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тъй като Митака и аз седя на тръни и си бия ангелите като инженер има ли връзка просмукването на вода/антифриз на ризите през
уплътнителните им пръстени със силовото натоварване на долнището на мотора. Колкото и да съм уверен проведох
монтьрски консилиум с колеги  двигателисти и всички ми отговориха едно и също:

Ризите са поставени прибързано при предишно пребарване на мотора , не е изравнена и почистена до блясък контактната им повърхност между тях и
улътнителните им медни пръстени. (Ако евентуално  е правена тази манипулация).

При монтажа на цилиндрови втулки ( ризи демек ) се поставя специална уплътнителна паста.Така постъпихме с колега
при силов тунинг на долновалов 1,4 Рено мотор , само със спортен вал пружини , препасване на ризи и нови сегменти
колата ( Рено 5 фаза 2) вече безпроблемно се реже близо година  с така тунингован мотор и пълнене с двоен Вебер 32.

Останалото е размисъл  и изводи . И дискусия де. :)

п.п. Иначе стане ли , няма с новите сегменти да се познае колата - но по равномерно ,,разтриване'' докато улегнат. 
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 19:27:45 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Септември 14, 2015, 20:21:23
Отговор #428

Неактивен Nik1600GT

  • Публикации: 1175
Кирчо, това вероятно е така! Но аз не бих наблегнал на голямото сгъстяване и космическите обороти! Това е почти сигурна предпоставка все нещо в мотора да "изпуши". Макар да ми е пределно ясно, че при малка кубатура конете не идват лесно. Според мен "здравите" коне ще дойдат от двойката карбове,  главите (портване ...по големи клапани и т.н.) и изпускателната система! Двигателят е "помпа" и ти го знаеш много добре. Все в този смисъл споменатият двоен Вебер 32 на мен просто ми се вижда малък да храни добре над 6500 - 7000  оборота ... за 8000 изобщо не говоря!   

Септември 14, 2015, 21:34:25
Отговор #429

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Кирчо, това вероятно е така! Но аз не бих наблегнал на голямото сгъстяване и космическите обороти! Това е почти сигурна предпоставка все нещо в мотора да "изпуши". Макар да ми е пределно ясно, че при малка кубатура конете не идват лесно. Според мен "здравите" коне ще дойдат от двойката карбове,  главите (портване ...по големи клапани и т.н.) и изпускателната система! Двигателят е "помпа" и ти го знаеш много добре. Все в този смисъл споменатият двоен Вебер 32 на мен просто ми се вижда малък да храни добре над 6500 - 7000  оборота ... за 8000 изобщо не говоря!

Ники , не е проблема в сгъстяването , а в препасване на долнището.Мотора носи на натоварване.

Главата я портнах , това го има напред в темата. Айде да пожелаем спорна работа на майстора на Митака да завърши успешно
долнището ,, по книга" . Карбовете ще станат :)
« Последна редакция: Септември 14, 2015, 21:42:45 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987