Автор Тема: Skoda 130 LR - реплика  (Прочетена 214905 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Декември 21, 2015, 21:02:53
Отговор #510

Неактивен Skoda 130LR/h

  • Публикации: 119
А с новите сетъпи догодина ще е под въпрос дали изобщо Ников ще може да ни бие... ;)
Зависи пак какви ще са ъпгрейтите , но Митко Ников много трудно можеш да го надвиеш . :)

Декември 21, 2015, 23:06:54
Отговор #511

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Не е сигурно, надвивал съм го преди време с Пежото, което тогава дори още не бях се научил да го карам както трябва :)) Засега новите ъпгрейти, ако не броим карбовете и коритата, са изхвърлени задни седалки и оригинален чешки спортен триъгълник /дано не се налага да го ползвам/ :) Сори за качеството на снимите правени набързо с телефона в сумрачния гараж



« Последна редакция: Декември 21, 2015, 23:12:24 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 22, 2015, 00:12:36
Отговор #512

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Само от триъгълника са едни 15 коня горница, минимум :D

Декември 22, 2015, 10:57:33
Отговор #513

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Триъгълника има друга функция - като го поставя на трасето да забавя конкуренцията ;)
По-скоро коритата вдигат скоростта и то не защото са по-леки от нормалните селдалки, а понеже държат тялото на пилота много по-стабилно в завоите, т.е. повишават КПД-то му на пилоторане... досега не съм карал с тях на писта, но скоро ще изпробвам тази теория :)
« Последна редакция: Декември 22, 2015, 11:17:26 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 22, 2015, 21:41:38
Отговор #514

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Жалко само, че са поропуснали да заснемат най-интересната гонка при задномоторните между двата LR-а - останалите просто бяха неравностойни, докато бялата реплика така и не успя да затвори нашия незавършен проект с обиколка.
Всъщност не са я пропуснали, има я в първата част на записа /около 10-тата минута/, към която Кирчо не е дал линк, а пък и аз съм пропуснал, че в Шкода форума я има качена от около месец:

Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 18, 2016, 09:19:49
Отговор #515

Неактивен m_g

  • Публикации: 1123
  • ГАЗ М21, ГАЗ 3102, Варшава 223, ВАЗ 2101, Ниса 522
Гледам, че резервното колело е отзад. Каква е идеята - няма ли място отпред в багажника или на заводското място отдолу? Или отпред е газовата бутилка? Шкодата е с достатъчно тежка задница си мисля. А и така поставено колелото стабилно ли е? Тунелът за скоростния лост е доста тесен, а и се закрива достъпа до капачето за регулиране на ръчната спирачка.
Пожарогасителят бих го преместил на традиционното място на оребрената напречна стена под предния край на пасажерската седалка. Стои стабилно и може да го вземеш за секунда от шофьорското място.

Януари 18, 2016, 15:59:03
Отговор #516

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
Механизмът с дръжката за задържане на резервната гум под пода на багажника е премахнат заради монтирания по-голям ладов вентилатор на радиатора, затова и на оригиналното място колелото пак трябва да се стяга с каиши, което е доста неудобно... отгоре в багажника пък има газова бутилка. Пожарогасителят пък е сложен отзад повече за визуален ефект на рали бегачка, вероятно ще закрепя и 2-ри по-малък под седалката, но тия новите китайски ги продават без стойки и не знам откъде да се снабдя с такива /и за Рапида ми трябва/.

p.s. ето къде е била оригинално закрепена на бегачката:


Ако се окаже, че каишите не държат достатъчно ще заваря един дълъг болт 12 и ще я пристегна с крилчата гайка.
« Последна редакция: Януари 18, 2016, 16:24:04 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 18, 2016, 18:45:11
Отговор #517

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Ще ти изработя и изпратя един фланец за захващане на резервната гума с диаметър 100мм , дебелина 8- 10мм и отвор с резба М10 /12 в средата , само уреждай хубав заварчик. За пристягането ще се погрижи ръкохватка врътка за резервна гума от Голф 2 с  допълнително
усилване в средата пак с фланец и резба в средата му. :)

За каиш /гумена тасма също съм измислил вариант , неподвижното му закрепване е горе в задната част на магарето в дъното за
резервната гума , премята се през отгоре и и се захваща с катарама долу в средата между двата средни тампона на стабилизиращата
щанга . Само дето каиша /тасмата да са по широчки - поне 80мм. Аз ще играя този вариант на следващия проект.

Мога да проектирам и Y- колан , но ще е с две опори в краищата на задната част на магарето.

Избирай, Митко! :D

« Последна редакция: Януари 18, 2016, 18:48:01 от fulcrum »
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Януари 18, 2016, 19:29:06
Отговор #518

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7171
За каиш /гумена тасма също съм измислил вариант , неподвижното му закрепване е горе в задната част на магарето в дъното за
резервната гума , премята се през отгоре и и се захваща с катарама долу в средата между двата средни тампона на стабилизиращата
щанга . Само дето каиша /тасмата да са по широчки - поне 80мм. Аз ще играя този вариант на следващия проект.

Мога да проектирам и Y- колан , но ще е с две опори в краищата на задната част на магарето.

Избирай, Митко! :D
Тези варианти са доста неудобни и изискват сериозно залягане отпред при всяко свяляне/качване на резервната гума. Затова засега ще покарам с У-колани в купето, ако не държат достаъчно здраво минавам на план Б - с крилчата гайка или гоУфова ръкохватка, щом предлагаш ;) Естествено ще помисля и за по-красива резервна джанта.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Януари 18, 2016, 22:37:41
Отговор #519

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тези варианти са доста неудобни и изискват сериозно залягане отпред при всяко свяляне/качване на резервната гума. Затова засега ще покарам с У-колани в купето, ако не държат достаъчно здраво минавам на план Б - с крилчата гайка или гоУфова ръкохватка, щом предлагаш ;) Естествено ще помисля и за по-красива резервна джанта.
Магарето избира къде да легне , а шофьора не. :))

Майтапче , стара шофьорска максима , ако резервната гума е истинска като другите (дори и с размера на предните ) тя просто
няма място под пода на багажника . 175 размер е абсурд да навреш , 165 едвам прави чупката.Оригиналните шкодови
гуми са със статус на патерица.

Не мога да възприема мястото на резервната гума върху сервизния капак , все ми навява усещането че не стъпва на цялата си площ ,
а седи като навес. Както и да е , с реалните размери има място и зад задната седалка.И резервна джанта ша скроим. ;)



РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987