Автор Тема: Купувам външна ел. помпа за карбуратор  (Прочетена 6285 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Юни 06, 2014, 21:07:24
Прочетена 6285 пъти

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте колеги,
Поради конструктивни промени колата ми, която е с двоен карбуратор не може да си ползва бензиновата помпа на вала й. Просто вала с който е няма гърбица за помпа. Ползвах една друга външна помпа. Обаче по някаква причина изгоря и ми даде на късо инсталацията на газовата. В последствие се оказа, че не е вързана грамотно с реле и бушон, а към релето на газовата директно. Както и да е. Това при намирането на нова помпа ще се коригира. Сега обаче ми трябва такава. До колкото знам трябва е на налягане 0,3-,035бара. Предполагам, че всички карбуратори работят на такова налягане. Ако някой има такава помпа да се свърже с мен:
На лично.
По телефон :
0883-358-338 Илиан се казвам.

Юни 06, 2014, 23:20:13
Отговор #1

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
На около 1 бар трябва да работи с двойните карбове, колега... ако имаш предвид 2 сдвоени Вебера,  Делорто и пр... Търси от моноинжекция, примерно добри са на Бош от Рено 19 или подобни. Може да си вземеш допълнително и регулатор на налягането за по-фина настройка.
« Последна редакция: Юни 06, 2014, 23:22:15 от krankenstein »
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Юни 06, 2014, 23:24:43
Отговор #2

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Кейхин са. Хоризонтални. Не знам къде мога да видя на какво налягане работят  :(
Старата ми помпа ми казаха, че бачка на 0,35 и на пълна газ работеше нон стоп.

Юни 07, 2014, 01:27:50
Отговор #3

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Както казва Krankenstein - трябва ти помпа от моноинжекция (1-1.5 Bar), но се съмнявам да минеш без гориворегулатор. Някъде трябва да имам и помпа и гориворегулатор, които да ти свършат работа, но не съм сигурен дали ще ги намеря. Ще гледам да ти пиша тия дни дали съм ги открил.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Юни 07, 2014, 07:37:12
Отговор #4

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Май ще се намери ключа от бараката.
А само още 1 въпрос- карбовете като се напълнят с гориво и старата помпа се самоизключваше от налягането.
До колкото знам помпата за моното е постоянно работеща и в случая това ще се регулира от регулатора, така ли ?

DMC - Ще съм ти благодарен, ако успееш да ги намериш.

Юни 07, 2014, 09:15:56
Отговор #5

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Moжеш да вземеш регулатор на горивото от карбураторен  Голф 2 - намира се м/у 2 и 3 ти цилиндър горе на капака на клапаните
има го по всяка морга. С 3 извода е - вход , изход и изход  за обратния бензин .
Управление на еднобарова помпа се прави с електронния блок за управление на бензинова помпа от каквато и да е кола, въоръжена
с бензинова горивна система К или L Jetronic. На Шкодата ми го направих така.
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Юни 07, 2014, 09:52:15
Отговор #6

Неактивен 30e

  • Публикации: 476
    • http://opelclub.bg/
Такаааа, решението на проблема е ясно като бял ден.
80% от японките с карбуратор са с ел.помпа и някакво налягане до 1 бар.
Евтини са от 60 до 100 лева.
Отделно един регулатор "Илиянци тунинг" за всеки случай и проблема е тотално решен.
Fuck the Coca, Fuck the Pizza, all we need is six v redica - powered by Fanatic

Юни 14, 2014, 12:19:40
Отговор #7

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Намерих. При това същата помпа, с която са си работели 3г карбураторите.  :D
След 4г раздяла те се събират отново. Малко са по остаряли, по амортизирали са се, но мисля, че ще се радват да се съберат.
Помпата е претърпяла инцидент, счупен и е корпуса. Бандажиран е по български с тел и сега го лепих с епоксидно лепило. Иначе си работи- пробвахме я.
Това не означава, че не търся все още и резервен вариант. Регулатор се издирва. Ако някой знае горивните регулатори на ниско налягане на до какво входящо налягане работят ще съм благодарен да ми пише :)

Декември 27, 2014, 20:09:09
Отговор #8

Неактивен burd

  • Публикации: 49
Здравейте,
Купувам външна електрическа помпа за карбуратор. Налягането й трябва да е 0,3-0,5 бар.
Търся и регулатор за това налягане в краен случай.
За оферти на лично или на 0883-358-338 Илиан

Декември 28, 2014, 12:59:26
Отговор #9

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Съветвам те да си купиш нова, особено ако ще разчиташ само на нея и махнеш механичната - между 50 и 100 лв вървят не марковите... иначе колегата fulcrum може да ти сподели какво му се случи с 20-годишната оригинална помпа на Бош - дори от тази марка не са вечни...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.