Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553442 пъти)

0 Потребители и 37 Гости преглежда(т) тази тема.

Февруари 19, 2016, 11:28:19
Отговор #4480

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
От отсрещтната страна на Цариградско шосе. Не го знам Младост 1 ли се води или е нещо друго. Зад Бриколаж
0890192949 / 0887192949

Февруари 19, 2016, 12:34:09
Отговор #4481

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Ако се продава да и пускам снимките в шарк сектора на БМВ форума. То освен за донор няма друг вариант, но на това нямане на части някой ще и се зарадва на 21-ката.

Да ти призная идея си нямам дали я продават. Просто преминавах през гаровия район на Бяла и в една пресечка видях ретро силуетите на Волгата и Е21-цата, та се върнах да проверя какво има ... само ги снимах и си продължих, че окъснявах ... да се прибера навреме :)
Мога да пусна Google координати на ЛС, ако ти или друг проявява интерес, а ако искаш пусни я в БМВ форума.

Февруари 19, 2016, 12:42:38
Отговор #4482

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
ОК :D, за сега не ми пращай нищо, собствениците на такива коли, като цяло имат ясна представа къде и какво се намира и продава :D. Ако беше обявена за продажба е друго.
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 12:45:27 от michev »

Февруари 19, 2016, 15:08:01
Отговор #4483

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
От отсрещтната страна на Цариградско шосе. Не го знам Младост 1 ли се води или е нещо друго. Зад Бриколаж

А, благодаря ти, ще взема да се разходя тия дни да я огледам Пурата по-детайлно.
Ама как само са я навряли върху тия боклуци, то направо си е умение.  :))

Февруари 19, 2016, 18:03:43
Отговор #4484

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
в Габрово от днес




Февруари 19, 2016, 20:17:17
Отговор #4485

Неактивен Toni_Kazi4ane

  • Публикации: 546
Ехее. Форд Скорпио 1. Не съм виждал от години. Не изглежда съвсем зле, но надали някой да тръгне да го спасява. Доста е нова кола, а пък факта че толкова бързо изчезна ме кара да се питам "защо".
0890192949 / 0887192949

Февруари 19, 2016, 23:09:11
Отговор #4486

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ехее. Форд Скорпио 1. Не съм виждал от години. Не изглежда съвсем зле, но надали някой да тръгне да го спасява. Доста е нова кола, а пък факта че толкова бързо изчезна ме кара да се питам "защо".

Тони, има ли смисъл да ти отговарям.Помисли малко.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Февруари 19, 2016, 23:14:55
Отговор #4487

Неактивен michev

  • Публикации: 2561
  • only rear wheel drive
Ехее. Форд Скорпио 1. Не съм виждал от години. Не изглежда съвсем зле, но надали някой да тръгне да го спасява. Доста е нова кола, а пък факта че толкова бързо изчезна ме кара да се питам "защо".

Според мен поради факта, че Форд се опитаха да направят нов автомобил със стари технологии, и разбира се проблема с корозията.Не на последно място и нестандартният дизайн, а както знаем във ъвисокият клас автомобили, експериментите в тази сфера не са желателни.Французите примерно го разбраха по трудният начин.
« Последна редакция: Февруари 19, 2016, 23:20:17 от michev »

Февруари 20, 2016, 13:27:50
Отговор #4488

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Февруари 20, 2016, 17:46:28
Отговор #4489

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1

Според мен поради факта, че Форд се опитаха да направят нов автомобил със стари технологии, и разбира се проблема с корозията.Не на последно място и нестандартният дизайн, а както знаем във ъвисокият клас автомобили, експериментите в тази сфера не са желателни.Французите примерно го разбраха по трудният начин.

Не съм съгласен.
Тони, идвал си при мене, така че не е вярно че не си виждал модела от години.
Автомобил на годината за Европа за 1986г. - 30 години са това, значи не е нов.
Без трудности мога да дам координатите на десетина такива коли, значи не е изчезнал.
За 30 години веднъж съм го кърпил основно и един път само задните вежди, и два пъти пребоядисвал - значи не е проблема в корозията.
Тъй като повечето от хората са с ниски доходи, като купят по-голям автомобил и той дефектира в един момент, не го възстановяват, а го изхвърлят.
Както се казва, на гол тумбак - чифт пищови.
Иска си поддръжка  както всички коли.
Вярно, не е алуминиево купето, но за тия пари е много добър автомобил.
Ако можех да върна времето назад, пак бих си купил този модел.
Дори и сега , ако открия малко използван автомобил, пак ще си го купя - широко купе, товариш каквото си искаш,серво на волана,ABS, люк,ел. пакет и много други екстри,както и много разнообразни двигатели - за всеки вкус.
По-скоро лошият имидж на модела е причина да се подценява жестоко от автофеновете.
А това си е проблем на маркетинг отдела на Форд Европа.
По-скоро клиентите, които си купуват лимузини от бизнескласа са сноби, отколкото дизейнът да е твърде напредничав.



Ето две видеа, които показват наградите на модела и екстрите му:



Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!