Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553579 пъти)

0 Потребители и 27 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 03, 2016, 10:26:38
Отговор #4600

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Брей, тия нисани са готини. Малко ми напомнят на МАзерати Битурбо  някакси :) Тъжно, че са в това състояние...

A и задните вежди са им гнусно присаждани, на сивия приличат да са от Жигула/Лада.

Април 03, 2016, 20:55:05
Отговор #4601

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Вчера го нямаше, днеска се появи, какво е не знам(Редакция:разконспирирах го бързо- https://en.wikipedia.org/wiki/Hillman_Minx ), но определено е интересно.Вероятно е извлечено от някоя клетка от подземните гаражи наоколо.Близо е до вкъщи-ще го наблюдавам, да видим смърт ли ще е или спасение.





« Последна редакция: Април 03, 2016, 21:00:04 от Frysco »

Април 03, 2016, 22:17:10
Отговор #4602

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Хилман Минкс серия V - вероятно е единствен в БГ, предполагам наскоро се е изпонорил от някой гараж на къща пред събаряне. Преди време по същия начин в Лозенец се появи една много запазена Шкода 120 модел от края на 70-те без номера, вероятно бракувана и само след няколко седмици просто изчезна, а гаража го събориха... предполагам е заминала в Надин, дано и този рядък Хилман не го сполети същата участ...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 03, 2016, 22:18:52
Отговор #4603

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Вчера го нямаше, днеска се появи, какво е не знам(Редакция:разконспирирах го бързо- https://en.wikipedia.org/wiki/Hillman_Minx ), но определено е интересно.Вероятно е извлечено от някоя клетка от подземните гаражи наоколо.Близо е до вкъщи-ще го наблюдавам, да видим смърт ли ще е или спасение.

ехее каква интересна и рядка находка за нашите географски ширини :)
Наистина е измъкнат от тези подземни гаражи, за които подозираш, защото си личи, че е стоял защитен от метеорологичните условия и е много прашен ... мигачите и стоповете не са изсветлели, което подсказва за това.
Навярно ще го продадат или е вече спазарен за нечия реставрация. Ама как спокойно си седи на това кюше на улицата и чака онези безделници от общината да му лепнат стикер за репатрация  ::)

Април 03, 2016, 22:38:33
Отговор #4604

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Ако му се появи такъв стикер, веднага слагам бележка с телефона си... за съжаление, в тея блокове не познавам никого, за да разуча чия е колата и каква съдба я очаква.
Иначе само привидно е зле, реално е много мръсна, но много комплектна.Задна лява вежда е поизгнила, но това за кола на такава възраст не е нищо.
Самия факт обаче, че е оставена ей така на улицата е притеснителен...

Април 03, 2016, 22:49:27
Отговор #4605

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Ами тя шкодата си замина без да е получила стикер, яд ме е че не поразпитах тогава наоколо - имаше доста ценни декоративни части по нея - хром брони, тасове, гривни, огледало... ама като се случат наследници, които не разбират от такива коли или просто бързат да разчистят трябва да се действа бързо, инак спасение няма...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 03, 2016, 23:10:35
Отговор #4606

Неактивен Frysco

  • Публикации: 447
Моите наблюдения са, че в повечето случаи, решили ли са да махнат колата, не мож ги разубеди в нищо.Примерно са млади хора, които имат две малки деца, добре платена работа и никакво свободно време... наследили са или са закупили жилището и гаража и са се заели със скъп ремонт, а в гаража се оказало, че има някаква много стара и мръсна кола и познай какво следва:
Днеска я е извадил оттам и утре сутринта е викнал камиончето да я взима.Щото е зает и няма време да се занимава с глупости... била много рядка, па ценна, не го вълнува, на него му трябва гаража, да си подреди вътре лизинговия семеен миниван... и няма оправия с такива хора, хвърлят бързо и безпощадно, щото акъла им е наблъскан с техни си грижи и всеки опит да го отвлечеш от задачите му, среща почти агресивна реакция.И все пак, те разполагат с колата, какво може да направи човек-да им я открадне ли?После разправии със закона?
Досега не ми се е случвало да видя такъв рядък автомобил (даже за Англия-заради левия му волан) да замине по описания начин на скрап, но като нищо и това може да се случи.Но се случи с Варшава 201, преди повече от 15 години, изкаран точно от такава подземна клетка... и пак беше комплектна и сравнително запазена.
Такива ми ти работи.

Април 03, 2016, 23:22:04
Отговор #4607

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Абе ако ги хванеш навреме може да се навият да ти прехвърлят колата вместо да викат Надин... май отнема еднакво време, а и в днешно време почти никой не отказва някой лев отгоре. Друг е въпросът как да бъдат бързо открити, преди да е станала белята... аз примерно в случая с шкодата вероятно просто трябваше да бутна някой лев на пазача на отсрещния строеж, за да ми звънне като забележи някаква активност около колата и да ме свърже с хората. Сигурно щяха да разрешат срещу скромна сума да си сваля по-интересните декоративни части, а и гаражът ми се намира на по-малко от 100-ина м от мястото...
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Април 03, 2016, 23:54:03
Отговор #4608

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Вчера го нямаше, днеска се появи, какво е не знам(Редакция:разконспирирах го бързо- https://en.wikipedia.org/wiki/Hillman_Minx ), но определено е интересно.Вероятно е извлечено от някоя клетка от подземните гаражи наоколо.Близо е до вкъщи-ще го наблюдавам, да видим смърт ли ще е или спасение.
Интересно как все около подземните гаражи на Надежда 1-ва част излизат такива интересни екземпляри

Април 04, 2016, 00:18:23
Отговор #4609

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Интересно как все около подземните гаражи на Надежда 1-ва част излизат такива интересни екземпляри

На мен преди около 2 години ми разказваха как от едни такива подземни гаражи в някой от големите столични квартали (за съжаление забравих кой) след дългогодишен престой в някоя ниша или клетка без врати са изскочили някакви италиански Фиати ... май 850 и 125 ... не съм сигурен, отново забравих, но бях изненадан какви неща все още се намират там някъде ... в тъмното  :winktongue: