Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553759 пъти)

0 Потребители и 38 Гости преглежда(т) тази тема.

Май 28, 2016, 09:47:59
Отговор #4710

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
За лош външен вид сефте го чувам. Ми ако имам жилище в Майорка и съм си отишъл за 2-3 месеца там, а колата ми е изрядна ... кво ще рече, че си идвам и нея вече я няма, защото много запрашасала от иначе чистите ни улици :)

Поне в София го използват този прийом, водят го- изоставен автомобил, или кола видимо излязла от употреба.
Критериите за него, освен счупени стъкла или некомплектност, са и има ли прах отгоре, както и най-вече и спадналите гуми.
А бонуса към тях е, да има и акумулирани боклуци, листа, и/или кал под колата /това сериозно/. 

По тоя метод вече два пъти ми лепят 3 месечни предупреждения на Крайслера Лебарон, дето лятото и на топло време като не го карам, го оставям навън точно по 2-3 месеца поне, да не ми пречи в гаража.
Тоест колата ми в случаите има преглед, актуална гражданска, и е комплектна на части, и няма счупени стъкла.
Съответно минава някоя комисия, лепят ми бележка по усмотрение /то и само 1 гума спаднала да има, и да няма много боклуци отдолу, пак ми лепят предупреждение, е така за заяждане, защото преди години и други бройки американки съм оставял на улицата, та са ми набрали/.

Те така от нашата община преди години ми направиха и Акт за изоставяне на кола на улицата / в оня случай беше Понтиака ми Ф-бърд/, и в него вписаха изрично текст, че имало боклуци и непочистено под нея.  O:-)

А досадното е, че лепнат ли ти бележка, и влезеш ли в регистрите, поне те така плашат, че местене на друга улица, или миене само, не те оправя.
Та, или се маха колата от улицата /която е общинска собственост/, или ако човек иска да я махне от регистрите им за вдигаме с паяк след 3 месеца, се ходи с талончетата за прегледа и полицата гражданска /а поне в нашата община тогава и платен актуален данък искат да се показва/, в съотв. служба.
Но дори и тогава, поне при моите случаи, те пак не кандисват веднага, ама казват и че ще пратят пак екип, да заснеме актуалния и външен вид, и дали е в движение, и тогава чак ще я махнат от списъка за паяка.

И така, сега тия субективности в критерия сигурно може да се оспорят и анулират на евентуално дело срещу общината, след като ти приберат колата в някое депо, ама чак до толкова не съм ентусиаст за занимаване.  :))
« Последна редакция: Май 28, 2016, 09:58:32 от USfan »

Май 31, 2016, 10:36:47
Отговор #4711

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Този Мерцедес е в София, "Слатина".
Автоматик, вътре май беше с оригинално радио.
Съсипан е тотално, много дълбока ръжда. Само за донор.
Според един човек, който беше наблизо: "Десет години е бил в гараж, после май още толкова навън, поръчков е".
Не се продава, разбира се  :D :D :D
Собственикът живеел в къщата, която се пада от дясната страна на колата.
Ако някой иска да се занимава с глупости, да пише ЛС, за да го насоча къде е колата.














Май 31, 2016, 16:43:18
Отговор #4712

Неактивен Moni96

  • Публикации: 19
Опела е на приятел на баща ми, седи в гараж на една къща в с.Ковачица - Ломско. Каза ми че няма гнило и двигателя е работел като часовник и скоро време мисли да го ориентира към скрап, затова реших да постна тук снимките му (извинявам се за качеството), ако някой иска координатите на собственика да ми пише на л.с. За мерцедесите знам че се намират в с.Трайково пак Ломско, повече не знам за тях .




Май 31, 2016, 18:18:46
Отговор #4713

Неактивен Ramiel

  • Публикации: 28
Не се продава, разбира се  :D :D :D
Собственикът живеел в къщата, която се пада от дясната страна на колата.
Ако някой иска да се занимава с глупости, да пише ЛС, за да го насоча къде е колата.

Добре де, може ли някой да ми обясни къде е логиката?
Защо ще притежаваш кола, ще я оставяш да се руши и няма да я продадеш (не подариш) на някого, който би си я  поддържал и карал с удоволствие???
Честичко попадам на такива случаи... ако беше планирана за правене, разбирам, а то занемарена... ???

Юни 01, 2016, 19:05:33
Отговор #4714

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
в Русе


Юни 01, 2016, 19:52:25
Отговор #4715

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Щата "Люлин".









Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юни 01, 2016, 22:48:12
Отговор #4716

Неактивен tolkata

  • /!\ Млад шофьор
  • Публикации: 1
Здравейте колеги,

Ето нещо, което скоро смятам да върна на пътя. На тези снимки е преди година, все не остава време да пусна друга тема с развитието.





Поздрави!

Юни 02, 2016, 16:53:09
Отговор #4717

Неактивен dido1903

  • Глобален модератор
  • Публикации: 3485
Това ако не греша е от първото поколение на FIAT Argenta 2000 1981-84.
Снимките са от преди 3 седмици по пътя между Ябланица и Ловеч.
Цялата беше покрита с дебел слой прах, истинска находка от някой гараж.
Дано да е отивала към съживяване!














Юни 02, 2016, 16:57:53
Отговор #4718

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
Баш за скрап си отива :)
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Юни 02, 2016, 18:05:52
Отговор #4719

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Баш за скрап си отива :)

Няма как да иде за скрап особено, ако е м/у Ловеч и Ябланица ;) В самият Ловеч се сещам за поне една огромна скрападжийница, отделно в Плевен, което е на 30-40 км от Ловеч също има скрападжийници. Казвам го, защото репатрака е с ОВ регистрация. Щом пътува някъде по трасето на Ябланица, явно някой я е намерил и откупил или нещо такова :)
или поне се надявам да съм прав ...
« Последна редакция: Юни 02, 2016, 18:13:24 от dan4oteto »