Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553233 пъти)

0 Потребители и 17 Гости преглежда(т) тази тема.

Август 31, 2016, 12:48:19
Отговор #4870

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Колеги, синята Мултипла е моя и не е за този раздел.  ;)

Ще е добре, ако успееш да напазаруваш и червената, че поне от Гугъл изглежда като сигурен пътник, а от донор винаги има нужда, при подобни проекти... Всъщност като стана дума - ти знаеш ли подробности за червената?

Август 31, 2016, 14:54:03
Отговор #4871

Неактивен Kalin Dedikov

  • Публикации: 65
В тази Мултипла, синята, съм израстнал, тя е на баща ми. Въпрос на време е отново да се задвижи. В момента съживявам един 850 и надявам се скоро да дойде и нейния ред. За червената не знам нищо освен, че седи вече сигурно над 20 години в този двор.

Август 31, 2016, 16:22:32
Отговор #4872

Неактивен GT 51

  • Публикации: 1875
В тази Мултипла, синята, съм израстнал, тя е на баща ми. Въпрос на време е отново да се задвижи. В момента съживявам един 850 и надявам се скоро да дойде и нейния ред. За червената не знам нищо освен, че седи вече сигурно над 20 години в този двор.
До година на ретро рали България с 850-тката... O0
Абе вземи си нещо ретро, и не се занимавай с глупости !

Август 31, 2016, 16:55:04
Отговор #4873

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
А тя Спорт купе ли е или обикновена Берлина?
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Август 31, 2016, 18:27:14
Отговор #4874

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Данчо, къде е снимана бялата Лада? Като дете страшно ми харесваше този вид тунинг прагове, с характерните им извивки надолу в краищата. По русенските улици през втората половина на 80-те имаше няколко подобни Лади, но предимно петици, на които този тунинг пакет стои доста по-добре. Спойлерът пък ми прилича на един от популярните модели на Hella от 80-те. И той не стои добре на Жигули, но ако тази кола се възстанови с този си вид, ще е интересна, според мен.

В Свищов я видях ... по центъра в малък двор.
Такава Лада за първи път видях някъде през '93-'94-а години, когато съм бил на 12-13 години. Родителите ми имат приятелско смейство от Гърция, от Солун. Сотир (лека му пръст) беше автомобилен състезател в ралита и имаше бизнес с авточасти и малко предприятие в Солун, което се занимаваше с преустройството на стокови коли в ралиджийки и разни тунинги основно силови. Имаше Сиера Косуорт цивилна с 3 врати, но само веднъж си дойде с нея, след като една сутрин в Бургас я завари на трупчета и започнаха да се прибират с по-скромни коли, понеже жена му - Мария е от Созопол (тя е българка със старо гръцко потекло). Пристигаха няколко пъти до Търново с ето такава Лада ... абсолютно същата, с всички тези спойлери, брони и малки квадратни двойни фарчета, с външни щифтове/шплентове на затваряне на предния капак и мисля, че беше турбинирана. Понеже не бях виждал такава Лада, а от малък съм автофен, той ми раказваше, че Ладите пристигат от Русия и те ги преработват в този вид ... но явно е имал в предвид силовия тунинг, а аз съм си мислел за оптическият. След години вече разбрах, че експортните версии Лада Самара и не само, се различават доста от това, което е масовка у нас :)
« Последна редакция: Август 31, 2016, 18:33:05 от dan4oteto »

Август 31, 2016, 21:14:20
Отговор #4875

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Малко встрани от темата, ама понеже имам каталози с УАЗ, да напиша:
 В Гърция внасяха УАЗ, военната джипка,както си е в тъмнозелен цвят, след което я правеха на офроуд джип, с широки джанти с големи гуми, пребоядисваха я в червено например и като я нагласят на външен вид я продаваха в Италия.
Трудно може човек да се досети че е произведена в СССР.
 Кожен гюрук,ролбари,бойни фарове  и т.н.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Септември 02, 2016, 17:55:58
Отговор #4876

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев

Септември 02, 2016, 21:31:21
Отговор #4877

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Не знам дали съм пускал тези гробници .
В Пловдив са, в супер центъра  >:D Срещу съда в безистена на Жолио Кюри


Септември 03, 2016, 08:01:56
Отговор #4878

Неактивен dashev_ec

  • Публикации: 179
Не знам дали съм пускал тези гробници .
В Пловдив са, в супер центъра  >:D Срещу съда в безистена на Жолио Кюри


Това на втората снимка сигурно е охраната, дошла да те изгони че снимаш  :D :D :D

Септември 03, 2016, 08:43:33
Отговор #4879

Неактивен hydrometalique

  • Публикации: 1912
Нда, мотат се там има-няма триста котки (мишките вътре не съм ги броил )