Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553217 пъти)

0 Потребители и 18 Гости преглежда(т) тази тема.

Декември 02, 2016, 20:04:53
Отговор #5020

Неактивен krankenstein

  • Публикации: 7173
Според картата ул. Морени е в съседство.
Теория - това е, когато знаеш всичко, но нищо не работи.
Практика - това е, когато всичко работи, но не знаеш защо.

Декември 03, 2016, 10:36:36
Отговор #5021

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Вчера минавайки по една тиха уличка в Севлиево забелязах ето този открехнат (от времето) гараж, от който се показваше стар Москвич.
Личи си, че колата е много отдавна прибрана вътре, а врата дали от сега от силният вчера вятър се е открехнала или умишлено е така, не знам.






Декември 04, 2016, 18:33:45
Отговор #5022

Неактивен Shiban_Dostaw4ik

  • Публикации: 153
Собственика на всичките автомобили се казва Боби и е автомонтьор...
Последно като говорихме, каза че ще ги прави всичките когато има време и нищо не се продава...

Декември 04, 2016, 19:07:21
Отговор #5023

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Днес ходих за пореден път в един ,,сервиз“ да гледам колите и реших да понащракам малко. Сигурно го знаете и друг път е писано тук за него. Последния път когато ходих(Януари или Февруари) нещата не бяха толкова зле колкото сега са.
Единствения останал Москвич 407, който е без двигател. Преди време са били 3 - 4.



Волга М21 и Опел.



Застава 750, която най-много се е запазила.


Полски Фиат, до скоро имаше номера.

Варшава.


Вартбург 311, който също се е запазил доста.

Полски Фиат 126

Трабант 600, за който съм мераклия






Трабант 601

Декември 04, 2016, 20:22:18
Отговор #5024

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Това е в Монтана.Всички коли са бракувани.Собственика не познава парите,иска по няколко хиляди лева за скрабове.Ходих 5-6 пъти,няма смисъл.Не се реставрират и така ще окапят.

Декември 04, 2016, 22:57:01
Отговор #5025

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1
Ако можете, дайте координати.Интересува ме Застава 750.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Декември 05, 2016, 07:11:26
Отговор #5026

Неактивен МХ-3

  • Публикации: 46
  • Banned \(^o^)/
Нямам тел. на собственика,изхвърлих го. Вярвай ми,не си струва! Но ако решиш,отиваш в Монтана и питаш къде е Веренишка бензиностанция,всички я знаят.Колите са срещу нея,виждат се.

Декември 05, 2016, 11:56:33
Отговор #5027

Неактивен boliarin

  • Публикации: 13

Декември 05, 2016, 17:14:55
Отговор #5028

Неактивен Trabi71-90

  • Публикации: 71
  • 21xTrabant 601, Balkan 50, Lada 1200s, Lada 1200
Точно там се намира.
Ако можете, дайте координати.Интересува ме Застава 750.
Както е написал колегата MX-3 няма смисъл да се говори с този човек. Но ако искаш се пробвай да говориш с него. Ако намеря телефона му ще ти го дам, ако и аз не съм го изхвърлил.

Декември 05, 2016, 18:32:03
Отговор #5029

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Мисля че това е мястото  ;)
https://www.google.bg/maps/@43.4137756,23.2061817,3a,75y,238.97h,90t/data=!3m6!1e1!3m4!1suPj1HGhZnw0oQ9DNwGchjQ!2e0!7i13312!8i6656

Да, това е мястото ... дори виждам Заставата/Фиата

Точно там се намира.Както е написал колегата MX-3 няма смисъл да се говори с този човек. Но ако искаш се пробвай да говориш с него. Ако намеря телефона му ще ти го дам, ако и аз не съм го изхвърлил.

Винаги има смисъл да се пробваш, защото от личният си опит като търговец знам, че може човека преди теб да е улучил кофти момент ... кофти настроение ... кофти период, в който да не ги е продавал или да не е мислил да продава нещо, но всичко с времето се променя и може ти да имаш късмета. А и от човек до човек разликата е голяма ... може ти да му се сториш симпатичен.

За онзи вехтошар в Габрово със седемте BMW Isetta всички казваха, че бил сприхав сухар и не можело да се говори с него, а мен ме покани и дори върза кучетата и разместваше стари вехтории да не си изцапам дънките и да влезем вътре м/у колите да ги разгледам. Така че като си мераклия за нещо, отиваш и действаш.

По-комичният случай при мен е, че преди няма месец с един колега тук от форума, Теодорчо RoMeO_156_GTA отиваме в Николаево (до Гурково) да издирваме бял Фиат 124, за който знам от друг колега тук, който ми писа ЛС.
Минавам, вземам го от тях една събота сутрин и през целият път си мисля на глас следното: добре, отиваме в това Николаево, влизаме вътре в градчето и какво?? От къде я подхващаме в 10:00 сутринта ... да питаме местните жители дали са виждали стар бял Фиат, поразително приличащ на Жигула, като 98% от хората, които са го виждали навярно не са разбрали, че е Фиат ... Но още от първият път се натъкваме на дядо, който се сети и ни прати при собственика, но до като го търсим попадаме на комшията му, а той казва, че колата била адски запазена и на малко км, но продадена и той ни предлага да не се мъчим с дядото, че той вече е възрастен и не е в час, а направо с дъщеря му ... а тя живеела в другият край на града ... от там разбрахме че е продаден на други хора в Николаево, тя ни съдейства и ни свързва с тези хора и от там пък разбираме, че е продаден на колекционер в Казанлък ... а можехме и него да намерим в Казанлък, след като пихме кафе с наш познат там малко по-късно и той се сети кое заведение държи въпросният човек, но колата била сантиментална собственост и дори може да е отишла вече в Италия при внукът му (това са вече подробности) и всичко това се развива само за един предиобяд. Като м/увременно разбираме от дъщерята на собственика, че колата е комби. При което аз се прибирам учуден, защото търся седан (въпреки, че комбито у нас е доста по-рядко, да не кажа няма ги) и му пиша тук ЛС, абе пич, защо не каза, че е комби ... а той се смее и ми вика: "ама ти комби ли намери, сериозно ли??, не е комби ... виждал съм колата и е седан".
И какво излезе, че тия Фиати 124, където в пътя и извън него ги няма вече, в Николаево имало два и ние без да искаме сме намерили другия комбито, по-редкият ... който дефакто вече го няма, та търсеният остава още на лице и ще видим кога ще ходя пак ... само се опасявам с тоя късмет да не намерим трети такъв  :D :D

Тъй че отивай в Монтана и смело напред! ;)
« Последна редакция: Декември 05, 2016, 21:04:48 от dan4oteto »