Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2554173 пъти)

0 Потребители и 14 Гости преглежда(т) тази тема.

Юли 17, 2017, 19:46:57
Отговор #5340

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Този Москвич е междинен модел от 1976г. Доста са редки.Имаш ли повече имформация за него?

Не, но тези дни ще ходя отново там, защото се опитвам да работя с една местна фирма в съседство с тези коли и ще поразпитам.
Мястото е на главния път София - Варна в Севлиево, точно с/у бензиностнация Еко има вход до един градински център и пътят навътре след 90 градусов десен завой те отвежда право при колите ... след дългата бежова сграда:

https://www.google.bg/maps/@43.0350049,25.0969976,3a,75y,54.11h,80.88t/data=!3m6!1e1!3m4!1sZJnKXupmaU7RBrevMF-H-A!2e0!7i13312!8i6656?hl=bg


Юли 17, 2017, 21:34:40
Отговор #5341

Неактивен bomber

  • Публикации: 4491
  • Vauxhall Chevette Estate 1983; Ford Scorpio Mk 1








София, улица "Опълченска", към Централна гара вляво.
Everyone can buy a new car...
Real man keeps old ones running!

Юли 17, 2017, 22:59:58
Отговор #5342

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Роска, Мантата е черна и мисля имаше някакъв челен удар и наистина беше с разглобена предница. Последно преди около месец и нещо я видях и се намира на същата улица, но 50 метра преди Е30-ката ...

Аз съм минал от другата й страна, но здраве да е...

... Този Москвич е доста интересен мелез. Външните брави, воланът и таблото, но без циферблатите са като на по-старият модел...

В Русе съм виждал два такива, като единият гарантирано не беше удрян и ремонтиран. Явно наистина са рядка междинка.

Юли 18, 2017, 09:06:16
Отговор #5343

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Този Москвич е междинен модел от 1976г. Доста са редки.Имаш ли повече имформация за него?

Тия москвичи са само през 1976г. Не са междинки, просто са слагали останалите наличности за предния модел на новия, тоест монтирали са каквото има в склада :) Специално този обаче ми се струва че е с присадена задница и предница. Калниците са за дефорсе, задните калници и те са китосвани при сглобките. Предполагам че е получил удар отпред и отзад. п.с това морга  ли е, гледам има само соц автомобили или е частен двор ?

Юли 18, 2017, 10:19:19
Отговор #5344

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Тия москвичи са само през 1976г. Не са междинки, просто са слагали останалите наличности за предния модел на новия, тоест монтирали са каквото има в склада...

Това ако не е междинка, здраве му кажи...

Юли 18, 2017, 11:26:45
Отговор #5345

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
Това ако не е междинка, здраве му кажи...

Ами не, не е междинка. Междинка е примерно дефорсак с цели брони и цели стъкла на предните врати и лайстни на уплътненията на прозорците, след което на късния дефорсак стават брони с пластмасови рогчета и без лайстни. Междинка например е волга втора серия, и т.н. Но да слагаш каквото имаш само за да използваш наличните части, това за мен не е междинка.

Юли 18, 2017, 12:35:33
Отговор #5346

Неактивен rsk

  • Публикации: 2450
Е, хайде сега... Всяка година има промени на лайстнички, уплътнения и т. н. дреболии. По тази логика междинна ще да е всяка моделна година...
И пак ще напиша - ако половин кола от стария модел и половин от новия не е междинка - здраве му кажи :D. Модификация между стария и новия модел - и така да го кажем, пак ми звучи като междинка, но все тая. Нямам претенции да степенувам мелез, сбирщайн, междинка, половинка...

Юли 18, 2017, 12:56:44
Отговор #5347

Неактивен Ikonomov

  • Публикации: 166
Ами не, не е междинка. Междинка е примерно дефорсак с цели брони и цели стъкла на предните врати и лайстни на уплътненията на прозорците, след което на късния дефорсак стават брони с пластмасови рогчета и без лайстни. Междинка например е волга втора серия, и т.н. Но да слагаш каквото имаш само за да използваш наличните части, това за мен не е междинка.

Колега, не се инати. Точно междинни екземпляри са, защото е систематично. Всички такива имат дръжки от стария модел и табло от стария модел. Няма нищо селективно и няма особено творчество.

И друго, броните с рогчета при 2140 не отбелязват нищо особенно. Те започват да се монтират през 1985г и това е просто една модернизация, както много други, направени в годините 1982-1985.

И също, некоректно е късните 2140 да се наричат "дефорсе", защото само една част от тях са с двигател 2140Д. Останалите са с обикновен 412.

Юли 18, 2017, 13:24:05
Отговор #5348

Неактивен Методи Кръстанов

  • Публикации: 208
За последно ще пиша да не спамим повече. Съгласих се за междинките, просто моята представа е друга, но не споря, прави сте. Но за късните дефорсета не си прав - след 82г. всички са дефорсета, освен Ижовете, ама те са друга тема. Дефорсетата почват от 78г. Както и осмаковия двигател се е монтирал  до 82г. Но ловешките след 78г. всички са дефорсета, просто са изнасяли само такива. В съюза чистите 2140 са правени до към 82г. За това у нас видиш ли чист 2140 след 78г. със сигурност е руска сглобка.

Юли 18, 2017, 18:25:25
Отговор #5349

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Добре де, аз не се пиша като разбирач в замисъла на руският автомобилизъм, но да приемем, че този модел е сглобяван от каквото е останало. Излиза, че вратите са тотален унисекс и пасват идеално както на старото, така и на новото купе, защото новият модел е с различни брави на различно място, т.е. матрицата за вратата заради самите брави вече е друга.
Излиза, нещо от сорта: правим новите купета, с нови детайли, ама понеже са ни останали няколко хиляди врати и арм.табла от стария модел, дайте да ги окомплектоваме ... и по някаква щастлива случайност или не, тези врати заедно с извивките и чупките от продължения на калниците по надлъжният профил на колата съвпадат напълно.
Всичко това възможно ли е да е истина??  :o :o