Автор Тема: Очакващи смърт или спасение (новини от скрапа)  (Прочетена 2553525 пъти)

0 Потребители и 22 Гости преглежда(т) тази тема.

Април 06, 2012, 00:20:23
Отговор #1500

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Това Поло май го има по-назад в темата. Може и да се бъркам. Ето и Фиата, за който писах няколко странници назад. Не знам каква модивикация е , но изглежда добре.
Щом изглежда така добре, защо не си е на мястото, а именно в темата за млади класики или иначе казано - янгтаймери? Същото се отнася и за горните две трошки и по-точно за Полото Дерби, защото е рядкост за разлика от Субаруто!

Ето нещо интересно от Попово днес :) Явно е послужила за донор на някого :) Този VW е в двора на една доста добре работеща шивашка ф-ма в града, но как не се сетих да ги питам за колата  ::)







« Последна редакция: Април 06, 2012, 00:34:22 от dan4oteto »

Април 06, 2012, 17:38:17
Отговор #1501

Неактивен fulcrum

  • Публикации: 3761
  • Уреда показва , пробната лампа доказва.
    • РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
Тук няма смърт , а съзидание! :)
Бръмбарите са от родния ми Смолян.
На първата снимка е възстновявания автомобил , на втората и третата са донора:
РЕТРО КЛУБ СМОЛЯН
www.facebook.com/retrosmolyan
VW Golf 2 GT 1990
Skoda S 130 GL/A  1987

Април 06, 2012, 19:57:49
Отговор #1502

Неактивен USfan

  • Публикации: 10850
Ето нещо интересно от Попово днес :) Явно е послужила за донор на някого :) Този VW е в двора на една доста добре работеща шивашка ф-ма в града, но как не се сетих да ги питам за колата  ::)

Туу, жалко за хубави Тип 3 фасбек. Отгре изглежда доста прав и комплектен. верояно е било яко нагнило шасито -платформата.

Днеска да споделя, ходих до така наречения паркинг на Балканкар стария завод в Красно село.
Мисля че за това е ставало въпрос в онази темав Худрайд Форума.
А думата Балкан стар е вероятно грешка, защото Балкан стар никакви обекти няма там в този район.

Ама нямаше го тоя Кадилак кабрио.
Те и снимките по оня Форум са били отпреди 2 год поне правени, като гледам датата на постовете.

Иначе, мисля че намерих точните сгради, където е била паркирана тази американка, там сега има някави изоставени заключени сервизи.
Но нито 2та броя Рейнджове ги имаше изоставени, нито другите мяркащи се в кадъра нагъчкани коли.
Иначе достъпа е много труден до тоя комплекс, в началото на тоя двор има едни заядливи чички портиери, и вчера не ме пуснаха, като бях с кола.
Щото не можах да им кажа при каква точно фирма отивам там.
То там иначе има множество интересни и разни цехове, както и един Фолц-Ауди сервиз де.
А в една глуха заводска алея, имаше бая на бройки хвърлени ХМ и ВХ цитрони.  O:-)
Вкл и и един страхотно добър на състояние ВХ 19 РИ.
Но тоя РИ нямаше регистр табели.
Ако някой се интересува от Цитроните, трябва да го заведа лично, иначе доста трудно за обяснение, и входа на паркинга, и особено вътре лабиринта на екс заводксите улички, са затикани работи.  :))

Ситроените не ги снимах, че нямах много памет в телефона останала.
Но пък снимах този голям и страхотен Воксхол.  ;D
А понеже до него е имало пожар, пообгорял е и той, но нищо сериозно.
Болшинството на интериора, както и мотора, не са зассегнати.
Като цяло колата не е трудно въстановима мисля.

Претапирана и боядисвана е била отн скоро преди пожара.
Сега ще и трябват нови дясни стъкла, както и предни и задно.
Ама предполагам поне страничните ще се направят лесно.
всъщност не знам и дали е Воксхол тази кола де, така предположих.  :)

Април 06, 2012, 22:53:17
Отговор #1503

Неактивен DMC

  • Публикации: 1417
  • Георги Димитров
Ето едно 1000 в отчайващо състояние. Намира се Хасково на ул. Липа.
Peugeot 205 1.6 GTI '84
Peugeot 205 1.4 Roland Garros '90
BMW E12 528 '78
Opel Rekord C 1.9 Sprint '67
Alfa Romeo 2000 GTV '74
Citroen CX 2500 IE Pallas '83
VW T3 Caravelle 1.9

Април 06, 2012, 23:54:22
Отговор #1504

Неактивен mywib

  • Публикации: 26
Знам я тази шкода. Всеки път когато мина от там, си мечтая че ще намеря нещо което е хубаво по нея, уви годините са си казали думата. Даже скоро може да замине на отпадъци.

Април 07, 2012, 00:44:26
Отговор #1505

Неактивен dan4oteto

  • Публикации: 18207
  • Йордан Георгиев
Люси, колата е австралийски Ford Falcon XR :) Жалко, че е обгоряла така  :-\
Ето един блог със снимки, а конкретния модел има няколко снимки в средата на страницата.

http://www.flickr.com/groups/carguide/discuss/72157626512726726/

Април 07, 2012, 03:12:23
Отговор #1506

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Люси това не е Воксхол, а Форд Фалкон 1967 година на производство може би, преди години имах същия - може би е този, само че пребоядисан.

Април 07, 2012, 08:06:17
Отговор #1507

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Имах един авер Сашо се казваше имаше Таунус сив ,като на наш Благо .Негов приятел продаваше Форд Фалкон Футура .Да не говориш за него че си притежавал? :)
Ford weist den weg

Април 07, 2012, 11:47:23
Отговор #1508

Неактивен engineer

  • Публикации: 481
  • 1974 Москвич 412, 1969 Рила 1400
    • http://www.bgclassiccars.hit.bg
Да, точно той беше за известен период в края на 90-тте при мен. Беше баш разглобен, само стъклата и купето бяха останали, беше зарязан в една къща в центъра на Варна - на снимката се вижда. Знаеш ли нещо къде е попаднала колата после? Като сравнявам, моя имаше вместо отвори за радиото пробити отвори за кръгли уреди. Помня, че седеше в една вила между Дружба и Виница.

Април 07, 2012, 18:55:09
Отговор #1509

Неактивен Consul73

  • Публикации: 772
  • Пламен Янев :)
Ами да ти кажа честно ,колата за която говоря не съм я виждал на живо . Сашо живееше срешу поделението на Траката точно на завоя .Аверът му бил някъде там в района .С една дума не знам нищо конкретно ,само дето през годините това име ми се запечата в ума .Сашо до колкото знам е в чужбина, Таунусът му е от години във Благо .  :)
Ford weist den weg